Zaman Şekillendirilebilir: Daha fazla zaman yaratmanın yolları – Melek Rehberler

Timepiece- vladimir kuschBugün dikkatlerinizi gerçekliğinizdeki zaman yanılsamasına (illüzyonuna) çekmeyi arzuluyoruz. Pek çoklarınız yaşamlarınızın tamamını “zamanın” her gününüzü dikte etmesine izin vererek yaşadınız. Fakat bilin ki, zaman insan yapımıdır, “gerçek” değildir, bir yanılsamadır. Pek çoklarınız kasti olarak zamanla oynamaya başladığınızda, zaman sapmaları yaşıyorsunuz. Fark ediyorsunuz, ani şekilde “zamanın” geçtiği aralıklar var; merak ediyorsunuz zaman nasıl da geçti, nereye gitti. Ve diğer aralıklar var sanki “zaman” resmen durmuş gibi. Sizler kasti olarak daha verimli hallerde zaman yaratmaya başladıkça, zamanı deneyimlemenizdeki bu zıtlıklar çok daha fazla görünür olmaya başlayacak. İzninizle açıklayalım.

Bir günde ancak belirli bir süreniz olduğu veya yeryüzünde olmaya belirli bir süre ayırmış olduğunuz, ya da bütün iyi şeylerin onları sabırla bekleyenlere geldiği ortak inançlardır. Hayatlarınızın tamamı zaman illüzyonu çevresinde dönmektedir. Evet, bütün günler 24 saate sahiptir ancak bu zamanın nasıl deneyimlendiği büyük ve keskin farklar taşır. Bu, günü algılayan kişiye bağlıdır. İşte bu yüzden bazı günler uçar giderken diğerleri bitmeyecekmiş gibi gelir. Yıllar, aylar, günler, saatler, dakikalar ve saniyeler, hepsi insan yapımıdır. Hiçbiri gerçekte var olmamaktadır.

Bizim bakış açımızdan, zaman sadece bir işarettir. Bizler zamanı sizin gibi 3 ve 4. boyutlarda olanlardan çok daha farklı şekillerde kullanırız. Burada kendi bakış açımızı anlatmak için kullanacağımız bir benzetme bir kitabın sayfa numaralarını nasıl kullandığınızdır. Sayfa numaralarını kullanarak hangi deneyime odaklanmak istediğinizi seçebilirsiniz.  Kitapta geriye dönebilir, ileride bir sayfaya göz atabilirsiniz. Bu bizim zamanı kullanma şeklimize çok benzer. Bizler “geçmişe” ve “geleceğe” gidip gelmekte özgürüz. Ancak dikkatlerimizi belli bir olaya odaklamak istiyorsak, dikkatimizin bir kısmını adamak istediğimiz olayı bulmak için zamanı bir işaret olarak kullanırız. Dikkatimizin “bir kısmı” diyoruz çünkü, sizin gerçekliğinizden farklı olarak, bizim dikkatlerimiz asla %100 tek bir “zamana” veya tek bir gerçekliğe odaklanmış değildir. Bizler çok-boyutlu bir gerçeklik deneyimlemeyi seçiyoruz.

Elbette, sizler de çok-boyutlu varlıklarsınız ancak dikkatinizi sadece bir gerçekliğe odaklamaya öyle büyük bir yoğunlukla seçiyorsunuz ki, algıladığınız gerçekliğin tam yanında varolan bütün diğer gerçeklikleri göremiyorsunuz. Hepinizin şu anda zamanda ileri ve geri gitme beceriniz var, inançlarınız ne kadar bunun mümkün olmadığını söylerse söylesin.

Pek çoklarınız zamanın hızlanmasını deneyimlediniz. Bir anlamda “zaman” çabuklaşıyor gibi geliyor, aslında olan illüzyonun çözülüp dağılmasıdır. Siz gittikçe daha yüksek frekanslarda titreşmeye devam ettikçe, bunun pek çoklarınızın üzerindeki etkisi zamanı ustalıkla kullanma ve idare etme özgürlüğüne sahip olmanız olacaktır. Zaman, gerçekliğinizdeki diğer her şey gibi şekillendirilebilir (yoğrulabilir). Zaman sizin yaratımınız ve bundan dolayı da seçtiğiniz herhangi bir yöne yönlendirebilirsiniz.

Zaman gerçekten çok esnektir. Bunun kanıtı sevdiğiniz bir şeyi yaparken zamanın uçtuğunu, sevmediğiniz bir şeyi yaparken sürünerek ilerlediğini hissetmenizdir. Bu doğrudan ne kadar hızlı ya da ne kadar yavaş titreşmeyi seçmenize bağlıdır. Ne kadar hızlı titreşimdeyseniz, “zamanı” o kadar az hissedersiniz.

Gündelik hayatınızda zamanı manipüle ederek bu becerinizi alıştırmalarla ilerletebilirsiniz. Belki bir toplantıya geç kalıyorsunuz ve eğer 3. boyutun kurallarına göre oynuyorsanız, toplantıya vaktinde yetişmeniz oldukça imkânsız, peki o zaman neden zamanınızı toplantıya “tam vaktinde ulaştığınızı görerek” ihtiyacınıza göre ayarlamayasınız? Bunun nasıl güzel çalıştığını görmek sizi hayrete düşürecektir. Bütün bir gerçekliğiniz sizi vaktinde yetiştirmek için değişecektir. Trafik ışıkları hep yeşil olabilir, yolda başka kimse olmayabilir, trafik birdenbire açılabilir; bunların hepsi mümkündür.

Gerçekte, pek çoğunuz zamanı manipüle etme becerinizi kullanıyorsunuz ancak sıklıkla “yeterince vakit olmamasını” yaratıyorsunuz ve genelde yapılacak işler listenizdeki tüm maddeleri yapacak zamanın olmamasını yaşıyorsunuz.

Zamanı size yararı olacak şekilde idare etmeniz elbette biraz alıştırma yapmanızı gerektiriyor ama kesinlikle bu yapılabilir ve günlük yaşamınızda düzenli olarak kullandığınız bir araç haline gelebilir.  Zamanın bir yanılsama, algıladığınız gerçeklikteki pek çok yaratımınızdan biri olduğuna inanarak ve bunu kesinlikle bilerek zamanı bükebilir ve onun size karşı değil, sizin için çalışmasına izin verebilirsiniz.

Sıklıkla, sizlerden “gündeki saatlerin asla yetmediğini” duyuyoruz, buna gülümsüyoruz çünkü her zaman ihtiyacınız olan her şey bollukla size gelmektedir. Sonsuz bolluğa sahip bir Evrende yaşıyorsunuz. Herhangi bir şeyin yeterli olmaması sadece bir yanılsamadır. Hissettiğiniz zaman sıkışması kendinizi zamanın kısıtlamalarından çıkarmanıza yardımcı olmaktadır. Fark etmediniz mi, her geçen yıl daha hızlı, daha çabuk geçiyor? Pek çokları yaşlandıkça vaktin çok daha hızlı geçtiğini söyler. Bir anlamda bu doğrudur, ama yaşlandığınız için değil, “zamanın geçişinin” hızı yükseldiği için.

Hepiniz bilinçli olarak sizi neşe-keyif-coşkuda hissettiren, huzur veren şeylere odaklanarak titreşiminizi yükseltiyorsunuz ve bu sırada da hayretle zamanın ne kadar da çabuk uçtuğunu görüyorsunuz.

Zaman, yaşamınızdaki diğer her şey gibi sizin tarafınızdan şekillendiriliyor. Şimdi tek fark, zamana hizmet etmek için değil, zamanın size hizmet etmesi için onu değiştirebileceğinizin farkında olmanızdır.

Umarız bu mesajımız bir şekilde yardımcı olmuştur.

Sevgide ve Işıkta, bizler sizlerin Melek Rehberler

Melek Rehberler ve Taryn Crimi’ye çok teşekkürler. (angelic-guides.com)

***

Sevgili Dostlar,

Bu hafta zamana, zaman yönetimine, zamanı çizelgelerine, zaman sıçramalarına odaklanıyoruz. Yukarıda okuduğunuz mesaj 2013 yılında Taryn Crimi’ye verilmiş. Bir kenarda saklamışım, bu hafta yeniden karşıma çıktı. Bundan önce başka bir “zaman yönetimi” mesajı daha çıkmıştı karşıma ve bu tema dört-beş gündür devam ediyor. Tesadüflere inanmadığımıza göre, neden bu konunun üzerinde bu kadar çok duruluyor diye düşünüyordum. Aslında bu bilgileri biliyoruz. Bütün bunların sadece bu gibi yazıları okuyanlar değil, neredeyse herkes farkında. Bilim insanları zamanın bir illüzyon olduğunu defalarca kanıtladılar. Peki neden şimdi bu tekrar geliyor?

Yarın, 6 Eylül’de Nisan ayından beri geri gitmekte olan Satürn, yeniden ileri hareketine başlayacak. Bu yaz aylarını geri giden 7 gezegenle geçirdik. Önce Merkür ileri döndü, sonra Mars ve şimdi de Satürn onlara katılıyor. Satürn, zamanın yöneticisi yaşlı adam, öğrenmemiz için elinden gelen her şeyi yapan sert öğretmen. Yaptıklarımızın sonucunu ne olursa olsun görmemizi sağlayan karmanın hükümdarı.

Ve Satürn’e bağlandığımda aldığım bilgi de bu haftaki “zaman” konusunun önemini şöyle açıklıyor: “5D astrolojiye geçiş sürüyor. Adına yaşamlar arası karma dediğiniz şey geçerliliğini tamamen yitirdi ancak “ektiğini biçersin” veya bir diğer deyişle “çıkan enerji eşittir gelen enerji” prensibi her zamankinden çok daha fazla geçerli hale geldi. Bunu da bir süredir yaşıyorsunuz, çok çabuk olumlu veya olumsuz davranışların, düşüncelerin, hislerin size geri döndüğünü deneyimliyorsunuz. Bütün bunlar zamanın hızlanmasının işaretleridir. Şimdi bu durum iyiden iyiye hızlanacak. O yüzden zamanın gerçekte olmadığını hatırlamanız ve bu prensibi günlük hayatlarınıza yerleştirmeniz yaşamayı seçtiğiniz gerçeklik için büyük önem taşıyor.”

Satürn yarın yönünü değiştirdiğinde – ki bu da bizim bakış açımızdan olan bir yön değişimi, yaşadığımız yanılsamalardan biri – yepyeni 5D niteliklerini fiziksel yaşamımıza katacak. Sabian sembolü ise “İnsan ruhu, yeni deneyimler için büyük bir arzuyla bedenlenmeyi bekliyor”

İçgörülerime göre, Satürn’ün Oğlak’taki geçişi daha önce paylaşmış olduğum tüm diğer etkilerin yanı sıra bu nitelikler dizisini de hayatlarımıza katma amacı taşıyor. Zaman yok. Bunu yaşıyoruz. Biliyoruz. Şimdi ise uygulama vakti geldi.

Kişisel olarak ben zamanı çok rahat esnettiğimi biliyorum. Geleceğe dönüş çalışmalarımda oldukça kolay bir şekilde zaman içinde farklı gerçekliklere seyahat ediyoruz. Sonra da hayretler verici hallerde seçtiğimiz gerçekliğe odaklanıp günlük seçimlerimizde ona göre davrandığımızda geleceği çok daha yakına çektiğimizi de görüyoruz. Yani bir zaman çizelgesinden diğerine bize mucize gibi gelebilecek, ama aslında evrende son derece olağan olan şekillerde sıçrıyoruz.

Pek çok arkadaşın, okurun zamanı esnetmeyi sadece niyet ederek başardığını da biliyorum. Ama… Evet bir ama var! Hatırlarsak! Artık telaşın, paniğin gerçekten hayatımızda hiç yeri yok. Zaman sonsuza dek bizim. Sadece bu becerimizi hatırlamamız, bir alışkanlık haline getirmemiz yeterli.

Yarın zamanın yöneticisi Satürn’ü bir başka karşılayacağımızdan eminim. O kendi yönettiği bir kavram olan zamanı bizler için sonsuza dek değiştirmek üzere geliyor.

Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak, böylece potansiyelinizin tamamını gerçekleştirmek üzere Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2018 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2018  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

 1. Eskiden heryere zamanından önce koşuşturan hep en önce giden ben şimdilerde algımı açarak şu saatte orada olurum deyip saate bile bakmadan tam zamanında sakince orada oluyorum.. Bi de içinde ki keyfi bulup gülümseyerek yaşıyorum.. Kendimi izliyorum ve tebrik ediyorum.. Saatle işim kalmadı.. Niyet ediyorum.. 🙏🙏Adadayız biz yazın motorlara hiç koşturmadım bu yaz saate bakmadım işim bittikten sonra giderim motora binerim diyorum geliyorum Bostancı ya motora 5 dk var… Nasıl sevmem bu evreni ben.. O beni seviyor.. Deneyimliyorum rahatlığı sakin olmayı zamanı kullanmayı çok sevdim.. 💜 💜

  Liked by 2 people

 2. Anladigim kadariyla mantramiz ‘Ben yapmam gerekenleri yapmak üzere tam zamaninda bana ihtiyac duyulan yerde bulunuyorum,’ tam da bugünlerde daha çok tekrar edilmeli. Zaman bükme yöntemleri üzerine daha ayrintili paylasimlarinizi hevesle bekliyorum sevgili Mor Alev.

  Liked by 1 kişi

 3. Bazen alarmi ayarlasakda, uykudan uyanmamiz gereken vakitte uyaniyoruz..Alarm a ihtiyac kalmiyor..Ve tekrarlayan saatler..Hergun ayni saate denk gelmek,sanirim orada da bir bilgi yatiyor..
  Zamanin benim icin hizli aktigini ve gecen gunlerimden bir gun olsun sikilmadigimi farkediyorum.
  Tesekkurler Mor Alev

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.