Dolunay Oğlak’ta: Yarıyıl Değerlendirmesi – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Starside Dream by BelleFloresSevgili Dostlar,

Oğlak yeni ay yılbaşına yakın tarihlerde gerçekleşir, Oğlak dolunay ise yıl ortasında. İlginç değil mi, Oğlak yeni ay sırasında bütün bir sene yapmak istediğimiz değişiklikleri ve yeni projeleri düşünür, karar verir, planlarız. Tipik bir yeni ay davranışıyla tohumları ekeriz, altı ay sonra ise Oğlak dolunayı gelir o niyetlerin ne kadar ilerlemiş olduğunu aydınlatır. (Oğlak Yeni Ay yazısı burada)

“Ne yaptınız? Ne adımlar attınız? Hedefe ne kadar yaklaştınız? Hedef doğru hedef miydi?” Hiçbirimiz performans değerlendirmesinden pek hoşlanmayız. Gerçeklerin yüzümüze vurulmasından, hatalarımızın işaret edilmesinden…

“Hani spora başlayacaktın, hani bu yılın hedeflerinde daha sağlıklı yaşamak vardı, spor salonuna yazıldın ama kaç defa gittin? Hani artık kendimi ezdirmeyeceğim, kullandırmayacağım diye yemin etmiştin, kaç defa kutsal hayır kelimesini kullandın? Para biriktirmek istiyordun, bunun için ne adımlar attın? Yeni iş arayacaktın. Evin tamirlerine odaklanacaktın. Netflix’e ara verip daha aktif olacaktın. Eşin ve çocuklarla daha kaliteli zaman geçirecektin. Akşamları cep telefonunu kapayacaktın. Sabahları 10 dakika meditasyon?  Bu konularda neredesin?”

Tam da yazın en güzel günlerinin başladığı bu dönemde kim ister bu sorulara bakmayı? Ama bir değerlendirme yapmak şarttır, eğer hedefleriniz konusunda ciddiyseniz tabii.

Oğlak dolunayı her şeyden çok plan, strateji, hedefler, yapılmış olanlar ve yapılacaklarla ilgilidir. Altı ay geçti, neleri değiştirdik? Yaşadığımız son derece pratik, güncel, dünyevi konularda bir dolunay – MI ACABA????

Bu dolunayın iki yüzü var. Birincisi günlük hayatımızla ilgili diğeri ise… Ona birazdan geçeceğiz. Önce yarıyıl performans değerlendirmemize bakalım:

Genellikle hedefler koyarken gerçekçi davranmayız. Başka birilerini ya da bir şeyleri örnek alarak hedef seçeriz, bu da hedefe giden yolda kendimizi tökezletmemizin en güzel yoludur. Dürüst ve gerçekçi bir biçimde istediğiniz şeylere bakın ve değerlendirmeyi ona ne kadar yaklaştığınız konusunda değil, o hedefin size, kalbinize, ruhunuza ne kadar uygun olduğu konusuna odaklanın. Örneğin, sevmediğiniz, istemediğiniz bir meslekte ilerlemek için bir eğitim alarak belli bir sertifikaya ulaşmaya çalışmak ruhunuza uygun değildir. İlginizi çekmeyen bir konuda ne kadar ders çalışsanız da onu yapmamak için sebepler bulacaksınız, odaklanamayacaksınız. Acaba hedefiniz meslek değişimi için bir eğitim almak mı olmalıydı?

İkinci bir örnek ise, daha sağlıklı hissetmek için son on yılda aldığınız kiloyu çok daha kısa zamanda vermeye çalışmanızdır. Burada da hedef harikadır, size uygundur ama strateji yanlış olursa yine kendinizi duvara çarpmış gibi hissedebilirsiniz.

Arkadaşlar, Oğlak dolunayı kendinizi avutmanızla ilgili değildir, görmezden gelmenin, -mış gibi yapmanın zamanı hiç değildir. Oğlak, dürüstlük ister. Böylece nerede olduğunuzu, neler yapmanız gerektiğini bilirsiniz.

En başarılı insanların ortak noktası şans değildir, bakış açılarıdır,  şanslarını kendilerinin yaratmalarıdır. Her gün, yılmadan, adım adım, ufacık da olsa hedefe ulaşmak için bir şey yapmalarıdır ki bu da deniz keçisini çok iyi anlatır. İlerleme yavaş da olsa, yolda bir takım u dönüşleri de olsa, her gün çalışırlar. Hepimizin içinde bir Oğlak parça var ve o parça saygı duyulmak, takdir edilmek ve ödüllendirilmek istiyor. İşte şimdi o parçamızı onurlandırmanın tam zamanı.

Bu dolunayın görünürdeki mesajı şudur:

Şimdi bulunduğunuz noktanın sorumluluğunu alın. Beğenseniz de beğenmeseniz de olduğunuz yerdesiniz. Kendinize sert davranmayın. Yargılamayın ama bulunduğunuz noktanın yaratıcısı olduğunuzu da kabul edin. Belki yolda bir takım “hatalar” olmuş olabilir, onları tanıyın, öğrenin ve gerekli düzeltmeleri yapın. Bilin ki, önünüzde nasıl engeller olursa olsun onları çözümleme becerisine sahipsiniz. İçinizdeki eleştirmenin daha siz başlamadan her atılımınızı berbat etmesine izin vermeyin. Bazen güneş hiç çıkmayacakmış gibi gelir. Eğer ufukta karanlık bulutlar varsa, moralinizi bozmayın. Hayatın şemsiyesi sizin olumlu yaklaşımınızdır. Fırtınaları olgun tavrınız ve zarif davranışlarınızla atlatırsınız. Başladığınız şeyi bitirin. Vermiş olduğunuz sözleri onurlandırın. Sorumluluklarınızı yerine getirin. Plan yapmak, elinizdeki konuları incelemek için zaman ayırın. Uzlaşmaya kalbinizi açın. İşlerin “nasıl” çözüleceğini bilmeye ihtiyacınız yok, bunu evrene bırakın. Evrenin açtığı fırsat kapılarından adım atmaktır sizin işiniz. Sadece kalplerinizi ve zihinlerinizi açık tutun ve gerçeği kabul edin. Direnç her şeyi çok daha zor kılar.

Sabian Sembolleri

İşte böyle dünyevi bir dolunay yaşarken, Sabian sembollerine geliyoruz ve duruyoruz! Dünya, 3D dünyamız, günlük hayatımız çok daha büyük gerçeklerin paravanı değil mi zaten? Her şeyin, sabah trafiğinin, ev temizliğinin, yemenin, tatilin, çocuk büyütmenin, satış yapmanın, satın almanın, günlük hayatımızdaki her şeyin ama her şeyin arkasında büyük ruhani gerçekler ve enerjiler yok mu?

Ayın sembolü:  “Yaratan gücünün ele geçirdiği (paravanın arkasındaki) gizli mesih konuşur”

Bu sembol kelimelerin gücünü anlatıyor. “Önce söz vardı” Görünüşünde hiçbir olağandışılık olmayan, son derece alelade duran bir şeyle karşılaşıyorsunuz ama benliğinizin derinlerde onun hayat değiştirici olduğunu biliyorsunuz. Henüz açıkta olan bir şeyler yok. Tam olarak parmağımızı basamıyoruz ama sezgilerimiz bu şeyin önemini bize anlatıyor. Sezgisel farkındalığınızı kullanın.

İçinize gelen sözcüklere dikkat edin. Aydınlık düşünün. Olumlu kelimeler kullanın. Bu dönemde kelimeleriniz çok güçlü!

Günlük hayatımızda ender de olsa bu sembol “mesih kompleksi” denilen durum olarak ortaya çıkabilir. Kendinin neredeyse Tanrı tarafından görevlendirildiğine inanan, sizi kurtarma görevi olduğunu iddia eden ve etrafındakileri manipüle ederek istediğine ulaşmaya çalışan kişiler (ki bunlara narsisistik kişilik bozukluğu teşhisi konduğu çok olmuştur) karşımıza çıkabilir. Burada önemli olan şey şudur, siz kendi hislerinize güvenin. Kendi sezgilerinizi dinleyin. Başkalarınınkini değil. Bu gibi durumlarda en temel sorumuzu hatırlayalım: “Bu sevgi gibi mi?”

Güneşin sembolü: “Ay ışığında dans eden iki peri”

Havada sihir kokusu var. Neşe-keyif-coşku ve hafiflik! Bu gerçekçi, çalışkan Oğlak dolunayı “hayal kurmayı unutmayın!” diyor. Çünkü her plan, her hedef, her ciddi atılım bir zamanlar bir hayaldi. Sadece bir düşünce, bir rüya. Onları siz insanlar aldınız ve yeryüzünde yaratmaya karar verdiniz. Onlardan evler, araçlar, topluluklar, işler yarattınız. Hepsi önce olağanüstü, yapılamaz, gerçeklerin dışında gibiydi…

Yaratıcı süreç sezgiler ve hislerle başlar. Bir şey dikkatinizi çeker, bir şey sizi diğerlerinden daha fazla ilgilendirir. O şeyi yarattığınızda hayatın ne kadar daha güzel ya da kolay veya ikisi birden olacağını düşünürsünüz. Coşku, tutku, keyif akmaya başlar. İşte ilham perileriyle dansınız başlamıştır!

Bu dolunayda içimize doğan sözcüklere ve hayallere dikkat edelim. Rüyalarımızı not alalım. İlham perileri bizimle ve Oğlak hedeflerimize nasıl ulaşabileceğimiz konusunda yardım edecekler.

©Mor Alev 2018

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

 1. Ben dün rüyamda sizi gördüm Sevgili Mor Alev sımsıkı sarıldık ve bana sen çok güzelsin dediniz o kadar sıcak bir sarılmaydı ki şimdi bile hissediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki bu blogdaki herkes var. Hepinize sımsıkı sarılıyorum ve sevgimi gönderiyorum. ❤️💜

  Liked by 5 people

 2. Sevgili Moralev her yazını sırf benim için yazmışsın gibi okuyorum:) Bu süreçte hangi melek enerjimizle çalışalım, hangi meditasyonlar bize iyi gelecektir. Bu konuda da bir iki kelam etsen müsaitsen…Sevgilerimle

  Liked by 1 kişi

  1. Ben yol göstermesi ve dolunayın gümüş ışığını yansıtan enerjisinden dolayı Baş Melek Uriel le çalışmayı seçiyorum ama bu elbette sizin nasıl hissettiğininize bağlı. Örneğin dolunay enerjisi arınma etkilerinden dolayı Michael’la bağ kesmek için de idealdir. Sevgilerle

   Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.