Özgürlük – Konsey (Mesaj 26)

upside down owl artist unknownSevgili Bilge Baykuşlar,

Belki farkındasınız, ruhani konulara eğilen siteler ve çevrelerde çok yakında büyük bir “olay”, “hadise” ya da diğer anlatımıyla kitlesel uyanış ve hatta bazı olağanüstü dış olaylar yaşama beklentisi yine yükseldi. Son günlerde oldukça fazla yazı, mesaj ve kanallık bu konuya odaklanıyor. Bununla ilgili olarak kesinlikle şüpheci değilim, umutları da kırma niyetim yok ama anlatılma ve olma şekli hakkında benim kendi düşüncelerim olduğu gibi Blog Hamilerinin de söyleyecekleri var. Gelmekte olan “olay” hakkında konuşmadan hemen önce bugün özgürlüğümüz ve özgür irademiz konularına eğilmemizi Blog Hamileri çok daha doğru buluyorlar. Çünkü bu şimdiye kadar gerçekleşmiş olan en güçlü enerji dalgasının kişisel seçimlerle ve özgürlüğümüzle çok büyük ilgisi var!

Oldukça uzun süredir kendimiz olmaktan, kendi benliğimizi yaşamaktan ve yeni (aslında yeni değil, sadece saklamış olduğumuz) 5D kişiliğimize yerleşmekten bahsediyoruz. Bunların hepsi sonunda geliyor ve özgür olup olmama konusuna bağlanıyor. Hepimiz dış görünüş ne olursa olsun ÖZGÜRÜZ! Fakat bunu tam olarak anlayamıyoruz, ya da anlıyoruz ama kabul edemiyoruz, veya özgür olmaktan korkuyoruz… Özgürlüğümüzü inkar etmenin çok çeşitli yollarını icat etmişiz ve böyle de devam ediyoruz.

Özgürlüğün ne olup olmadığını anlatan 2015 tarihli Konsey mesajı bugün yeniden sizlere geliyor. Yarın içinden geçmekte olduğumuz dev ötesi enerji dalgası konusunda konuşacağız. “Olay” ya da “hadise” denilen şey nedir? Olasılıklar neler? Hayatımız nasıl değişebilir? Neden bunlar oluyor?

Tabii, aslında olan her şeyi özgür irademizle biz yaratıyoruz ama nasıl? Dünkü Yaratan mesajı bizi güzelliğe odaklanmaya çağırıyordu. Bugün Konsey özgürlüğümüzü incelememizi öneriyor. Yarın ise Blog Hamileri kendi bakış açılarını sunacaklar. Şimdi aşağıdaki klasik Konsey mesajına odaklanalım. Klasik dedim, çünkü eminim Konsey bu bilgileri insanlığa çağlar boyunca bıkmadan, usanmadan iletti!

***

Bugün, özgürlük konusuna bakalım. Pek çokları için özgürlük istediklerini yapabilmektir. Çoğu yetişkin, bunun aslında yukardakinden biraz daha fazla sorumluluk taşıyan anlamı olduğunu düşünürler. Ama, özgürlük gerçekten ne demektir ve nasıl deneyimlenebilir?

Biz size şunu önermek istiyoruz: Özgürlük, kalbinizin arzuladığı her şeyi içinde bulunduğunuz evrenin evrensel yasaları dâhilinde yapabilmektir. Siz aynı zamanda, bu yasalara karşıt çalışmanın nasıl bir şey olduğunu da deneyimleme özgürlüğüne sahipsiniz, ama bunu biraz rahatsız bulabilirsiniz.

Ancak, genellikle, siz özgürlüğün biraz daha size yakın, örneğin toplumlarınızdaki günlük hayatlarınızla ilgili anlamlarda yorumluyorsunuz. Ve tekrar, size soruyoruz, özgür müsünüz? Hareketlerinizde hiçbir engelleme hissetmiyor musunuz? Eğer öyleyse, bu sizin için harika bir şey. Siz oldukça benzersizsiniz. Eğer, bunun aksiyse, sizi engelleyen nedir?

Bunu incelediğinizde bulduğunuz çoğu engelin kökü kolektif bilincinizden kaynaklanmaktadır. Bazıları, size söylenen ve sizin de kabul ettiğiniz şeylere bağlıdır. Bazıları, kendinizle ilgili inandığınız şeylere bağlıdır. Ancak, neredeyse tamamı, sizin sorgulamayı hiç düşünmediğiniz şeylerdir. (Mor Alev 2018: Özellikle 17 Mart Cumartesi günkü Yeni Ay ve 20 Mart’taki İlkbahar Ekinoksu öncesi ve sırasında bu engelleri, kalıpları ve şartlanmaları bilinçli olarak salıvermenizi veya en azından salıverme niyetinde olmanızı öneririm. Bu yeni ay, Yaralı Şifacı Chiron’la birleşecek ve bu da binlerce yıllık yaraları şifalandırmanın çok daha kolay olduğu bir enerjiye işaret ediyor. Bunun için ana menüde bulunan yöntemler bölümündeki herhangi bir yöntemi kullanabilirsiniz.)

Biz size toplumunuzun kurallarını rastgele ve düşüncesizce çiğnemenizi önermiyoruz. Anarşi bizim gündemimizde yok. Size önerdiğimiz şey, kendiniz için imkânsız olduğunu düşündüğünüz şeyleri incelemeniz. Bunlar kişisel gücünüzü teslim ettiğiniz şeylerdir. Bunlar size uyuyor mu, uymuyor mu? Eğer bilinçli olarak o şeylerle hemfikirseniz, bu otomatikman negatif değildir. Eğer size uyuyorsa öyle kalsın. Eğer gücünüzü geri alma kararı verirseniz, en azından bunun sizin becerileriniz dâhilinde olduğunu düşünün. Sadece bu konuda hakkınızı kabul edin. Bilin ki, bu sizin potansiyeliniz dâhilindedir.

Şimdi, size bu kategoriye girmeyen hiçbir şey olmadığını söyleyebiliriz, ama bizim niyetimiz, sizin kişisel seçme özgürlüğünüzü genişletme sürecine başlamanız. Sadece başlayın. Süreç devam edecektir. “Şimdiye kadar düşünmüş olduğumdan çok daha fazlasıyım.” Kendinizi hayrete düşürün, kendinize hayran kalın.

Biraz ekstra destek olarak, sizi bu yolda hızlandıracak bir tavsiye: Sizin için gerçek olanın, yanınızdaki için de gerçek olduğunu düşünün. Onlar da sizin şimdiye dek düşündüğünüzden çok daha fazlasıdır. Onları bu ışıkta gördüğünüzde, dünyanız değişecektir. Ve bunu tam manasıyla söylüyoruz.

Dış görünüşünden hoşlanmadığınız, ya da hareketlerine karşıt olduğunuz kişinin içinde de aynı sizin içinizde olduğu gibi İlahi olanın Kıvılcımı yaşıyor. Onların söylediği ya da yaptığı şeyle hemfikir olmanıza gerek yok. Ama, onların da özgürce düşünme ve ifade etme özgürlüğünün olduğu bir dünyada yaşamayı öğrenin. Dış görünüşlerinin değil, içlerinde taşıdıklarının önemli olduğu bir dünyada yaşayın. Buraya öğrenmek için geldiler, aynı sizler gibi. Ve büyük ihtimalle, çok zor dersler almayı seçtiler. Sizlere garanti veriyoruz, aynı şeyi geçmişte pek çok defa sizler de yaptınız. Onları, gerçekte oldukları İlahi Kıvılcım olarak görmek, kendi seçtikleri şekilde derslerini öğrenme özgürlüğünü onlara tanımak, aynı zamanda onlara değişme özgürlüğünü vermektir. Onları değiştirmeye çalışmak neredeyse hiçbir zaman işe yaramaz.

İşe yarayan şey, sizlerin kendi yaşamlarınızı sevecen bir varlık olarak yaşamanızdır. Milyarlarcanızın sadece bunu yaptığı bir dünya düşünün. Belki, olaylar değişebilir, ne dersiniz? Bulunduğunuz yerde sevgiyi taşıyan, sevginin beden bulduğu kişi olun sadece. Bu uygulamaya her gün pek çokları katılıyor. Bu, şu anda gerçekleşmekte olan bir durum. Bu boş bir hayal değil. Sadece üzerinize düşeni yapın, ihtiyacınız olan tek şey bu.

Büyük bir sevgiyle size iyi niyetlerimizi gönderiyoruz. İyi Günler.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

13 comments

 1. Peki bu bahsedilen evrensel yasalar nedir ? Bunu konsey açıklıyor mu?

  Beğen

  1. Sevgili Adnan, fikrimce evrensel yasalar vicdanlarımıza mühürlenmiş, yerleştirilmiş şekilde dünyaya geliyoruz. Sağduyumuz da bu yasaları uygulamamızı kolaylaştırıyor, bize yol gösteriyor. Sevgilerimle

   Liked by 2 people

 2. içinden geçmekte olduğumuz enerji dalgası bu sabah itibari ile biraz hafiflemiş olabilir mi acaba? gerçi “içinden geçmekte olduğumuz” yazdığınıza göre daha bitmemiş ama ben bu sabah tuhaf bir şekilde hafif, mutlu ve acayip umutlu uyandım:) hatta tam rüyalarımı yazdım ve bilgisayara baktım ki sizin yazınız gelmiş. Epeydir uyku modundan çıkamıyordum, gördüğüm rüyaları uyandığım an unutuyordum. Bitmeyen yorgunluk hissinden çıkamıyordum. Bir şey oldu ve bu sabah çok iyiyim diye kalktım. Böyle mi devam eder yoksa değişir mi bilmiyorum ama yaz gelmiş sanki gibi mutluyum:)) Başka yerlerde bahsedilen “olay” ne onu da bilmiyorum. Başkalarının hayatına veya neler olduğuna odaklanmaktansa kendi hayatıma odaklanmak -bir nevi küçülmek- aslında ,bence, beni büyüten bir şey… Herkes iyi olsun,her şey iyi olsun da bunun başlangıcı önce bize başlıyor sanırım.. Hem size hem blog hamilerine sevgiler:) (niye blog hamileri bilmiyorum içimden öyle geldi)

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Kelimeperisi, enerji girişi aynen tarif ettiğiniz gibi olabilir. Zor, kısıtlayıcı, acılı bir deneyim olmak zorunda değil. Taze, hafif, rahat olabilir. Bu tamamen sizin direncinize bağlı. Demek ki direnciniz kaybolmuş, ne mutlu size! Sevgiler

   Liked by 3 people

 3. Sevgili mor alev paylaşımların en yakın dostum gibi heran heryerde okurken içimde muhabbet edebiliyorum onlarla ve çevremle paylaşıyorum anlayan takip ediyor ve bana benim hissettiklerime benzer duygularla takip ettiğini söylüyor sonsuz teşekkür ederiz.Umarım anlayıp icsellestirip heran kolaylıkla ve sevgiyle özümüzden ışık saçarak ,emeklerinizin karsilindagindaki asil beklentinizi ,bütünün hayrına gerçekleştiririz:) sonsuz sevgiler…

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Asiye, benim beklentim aslında yok ama bir umudum var, o da bu dünyayı hep beraber daha yaşanılır, daha aydınlık hale getirmemiz. Yani bunu asla bu blog için yapmayın, benim için kesinlikle yapmayın. Lütfen kendiniz için yapın. Siz neşe-keyif-coşkudaysanız, hepimizi otomatikman şifalandırıyorsunuz. Sevgilerimle teşekkür ederim.

   Liked by 3 people

 4. Sevgili Mor Alev yazınız her zaman ki gibi çok güzel ve katılıyorum lakin benim bir sorum var her şeyi kabul ediş ve oluşuna bıraktığım dan beri daha önceleri bana acı verse dahi mücadele gücüm gitti inanç değil bir şeylere mücadele etme akışta kalınca özlem ve tutkuyla olan sevgilerim hepsi yok oldu denge geldi ama açıkçası kendimi bazen taş duygusuz gibi hissediyorum yaşamı içsel bir görevle yerine getiriyorum elbette ama ama coşku yok ot gibiyim robot gibi hissediyorum açıkçası bu konuda bana nasıl bir yol gösterirsiniz sebepler nedir sizce yardımcı olup aydınlatırsanız çok mutlu olurum ❤ ❤

  Beğen

  1. Sevgili Nazmiye, fikrimce olan şudur: Hissetmeyi, tutkuyu mücadeleyle bağdaştırıyorsunuz. Mücadeleye ihtiyacınız olmadığında aşırı uçlara gitmediğiniz için hislerinize anlam veremiyorsunuz. Aşırı hislerden ince nüanslara geçiş yaptığınızı, sadece yumuşak dalgalanmalarla da hissedebilirsiniz. Alışmak gerekiyor tabii ve farkındalığını yükseltmek. Bu çok tuzlu yiyen bir kişinin normal tuzlu yemeğe tatsız-tuzsuz demesi gibi. Tat duyunuz ve hislerinizi algılamanız gelişecektir. Kesinlikle farkındalığı yükseltmek için günlük meditasyon öneririm. Sevgilerimle

   Beğen

 5. Merhaba. Ben yine de event\hadise hakkındaki düşünce ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

  Liked by 1 kişi

 6. Sebahattin Palaz beyfendi ye ben modern evliya diyorum.Yeni haberler var diyordu ve yazıyı okuduğunuzda Mart dan sonra diyor. Birşeyler olucak ve merakla bekliyorum.Sonuç aydınlık olsun ışık olsun .sevgiyle kalın

  Liked by 1 kişi

 7. Bayıldım… Yazıyı yeni okuyorum fakat, bu gün yeni tanıştığım biriyle saatlerce bunları konuştum, o kadar yakın şeyler söylemişim ki, okuyunca şok oldum. Ve hiç düşünmeden akar gibi gelmişti hepsi :)) çok değişik oldum şu anda sevgiler…

  Liked by 2 people

 8. sevgili mor alev, enerjilerle ilgili yazınızı merak ediyorum. çok güçlü bir akış var. fiziksel ve ruhsal olarak çok yoğun şekilde hissettiriyor. artık fazla içselleştirmeden dışardan bakıp geçip gitmesini seyredebiliyoruz. söylemesi kadar kolay olmuyor elbette. eklemlerde kasılma, el, kol, bacak sisteminde sızı ve tutulma hakim. bir de hep uykulu ve yorgunum. yine çok mühim geçişler yaşanıyor. herkes kendi tekamülüne göre deneyimliyor. bu konudaki yazınızı ilgiyle bekliyorum. sevgiler…

  Liked by 1 kişi

 9. Geçen yıl yaşadığım uyku hali uzun zamandır normale dondü.. Şahsıma ve bütüne gelen mesajların çoğunda doğayla bütünleş ve topraklan söylemlerini sık sık uyguluyorum. Nefes ve meditasyon ilk günden beri dönüştüŕüp ilahi 1 le olan bağlantımı kuvvetlendiriyor. Ve olana inancım ,kabulüm içimdeki tüm sıkıntılarımı silip süpürüyor. İşim gereği hazır olanlarla paylaşmak özellikle de kalp inancinin önemini kalplere hatırlatmaktan büyük keyif alıyorum.
  Bu anlamda sizinle karşılastığım ilk günden beri doğru yerde buluştuğumuzu biliyor ve şükranlarım sunuyorum.
  Tüm ışık dostlarıma ve size sevgilerimle 💜

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.