2017’nin Nefesleri Kesen Güneş Tutulması (Bölüm 2): Konsey’in Güneş Tutulması Mesajı

Beş gün içinde, bir tam güneş tutulması olacak, yolu Kuzey Amerika kıtasındaki birbirine komşu 48 eyaletten geçecek. Bu olay tarihinizdeki bütün tutulmalardan daha fazla dikkatleri çekti. Elbette, internet çağında ABD’de olan ilk büyük tam tutulma bu. Şimdiye dek bu konuşmaya ekleyecek bir şeyimiz yoktu. Daha da dikkatlerin çekilmesine pek de ihtiyaç yoktu. Gerçekte, öyle bir çılgınlık noktasına gelindi ki koruyucularınız (melekleriniz) ve rehberleriniz bir süre oldukça meşgul olacaklar.

Lütfen, eğer tam tutulma yoluna doğru seyahat edecekseniz, yolda dikkatli, düşünceli ve hazırlıklı olun. Gittiğiniz yerlerde ihtiyacınız olan her şeyi bulmayı beklemeyin. Bazı ufak toplumlar kendi kapasitelerinin çok üzerinde dolmuş olacaklar.

(Mor Alev: Sevgili Dostlar, bu mesajı Konsey 16 Ağustos gecesi verdi, yani bizim için 17 Ağustos sabahı. Her şeyde olduğu gibi, Amerika’nın iyi işleyen tanıtım/reklam sektörü bu konuda da olayı iyiden iyiye büyüttü. Ufacık köylere, kasabalara yüzbinlerce, hatta milyonlarca insan tutulma seyretmeye gidecek. Bu arada çok çeşitli felaket tellalları da işbaşında. Dün anlattığım Londra 1666 tutulmasında olduğu gibi korkanlar ve korkutanlar da var. Yani Konsey bu yazıda öncelikle ABD’de yaşayanları ve sonra da hepimizi sakinliğe çağırıyor.)

Fakat, bizim asıl konuşmak istediğimiz olumlu bir olayın çevresinde müşterek alanınızı birleştirmek üzere kullanabileceğiniz muazzam fırsattır. Hafızalarınızda felaketlerde böylesi bir araya gelişler olmuş olduğunu biliyorsunuz, fakat bu bir felaket değil. Hep beraber bir harikalığa hayranlıkla bakmak için bir araya geliyorsunuz. Ve bu çok fevkalade güzel bir durum.

Bunu nasılsa yapacağınıza göre, size bir fırsat daha önermek istiyoruz. Bu, dünyanızı sevgi hisleriyle tutmanız ve birlik olma anlayışına sımsıkı sarılma fırsatını. Milyonlarcanız morali yükselmiş hissedecek. Bu da enerjinizi yükseltmek için mükemmel bir zaman. Hissetmek ve birlik olmak için kusursuz bir zaman olacak.

Bugünlerde sizleri ayırmak için çok şeyler yapılıyor. Burada detaylara girmediğimiz halde siz bahsettiğimizin ne olduğunu biliyorsunuz. Biz detaylarla alakalı değiliz. (Mor Alev: Yani kim ne demiş ne yapmış, bunlar geçici ve bizim konumuz değil) Bu gibi olayların yarattığı tepkinin olayların kendisinden daha büyük ve yoğun olmasına minnet duyuyoruz. Orijinal olaylar, birlikteliğin yükselmesine sebep oluyor. Fakat burada bilinçte büyük bir değişimi tetikleyecek bir kozmik olayımız var. Sizden bu şansı sonuna kadar kullanmanızı rica ediyoruz.

Haksızlığa uğrama alışkanlığınızı tamamen sona erdirmenizin ve çevrenizde olanların sebebi (tetikleyicisi) olmanızın tam vaktidir. Bir şey için ya da bir şeye karşı “savaşmanız” gerekli değildir. Ancak sadece diğerlerinin yayınladığı, bildirmiş olduğu ne olursa olsun kabul etmek yerine, kendi alanlarınızda ne istediğinizi ilan etmeniz, iletmeniz, bildirmeniz, onu yayınlamanız şarttır. (Mor Alev: Enerji yayını yapan bir anten gibi)

Söylenmiş olduğu gibi, kendinizi getirdiğiniz bu partide (ortamda) eksik olan hiçbir şey yoktur. Sevgi getirin. Hoşgörü getirin. Takdir getirin. Birlik getirin. Ve herkes için yeterince getirin.

Anlayın ki, sizi kötü hissettirmek ya da anlaşmazlık, uyuşmazlık yaratmak için ne söylenirse söylensin, ne yapılırsa yapılsın, bunlar sadece kim ve ne olduğu hakkında hiçbir kavramı olmayan, gerçekte ne yaptığını bilmeyen bir ilahi varlık tarafından yapılmıştır.

Bu, herhangi bir meselenin her iki tarafı için de gerçektir. Mesele, mesele değildir. Göz yumamayacağınız ve yummamanız gereken şeyler olduğu gibi, bağışlayamayacağınız bir şey de yoktur. Sadece bütünü koşulsuz sevgi ve ışıkla sarmalayın. Koşulsuz sevgi her zaman uygulaması kolay bir kavram değildir, fakat her zaman doğru olandır. Ve sadece, baktığınızın gerçeğini bildiğinizde mümkündür.

Hatırlayın, yapılmış olanı değiştiremezsiniz. Herkesi değiştiremezsiniz. Nasıl gördüğünüzü değiştirebilirsiniz. Enerji alanına ne yaydığınız konusunda tüm yönetim sizdedir. Ve alana bir şey yayınlamadığınız zaman yoktur.

En içten umudumuz, ve bu aynı zamanda büyük bir olasılıktır, bu gökyüzü olayının insanlığın daha geniş kolektif zihninde büyük bir değişim dalgası yaratmasıdır. Biz bunun başlangıcını şimdiden hissediyoruz.

Lütuflar sizinle olsun.

***

Sevgili Dostlar, bu hafta sonu ve Pazartesi günkü tutulmada toplu meditasyonlar, dualar ve dileklerin iletilmesi, koşulsuz sevginin uygulanması,  birliktelik bilincinin yükselmesinde muazzam hatta devasa bir önem taşıyor.

Bu, aynı zamanda 1987 yılında yapılmış olan ve dünyanın çok çeşitli yerlerinde eşzamanlı olarak düzenlenmiş ilk toplu meditasyonun otuzuncu yılı. Harmonic Convergence olarak bilinen bu meditasyon, büyük bir dönüş noktası yarattı ve eğer bugün Yükselişe bu kadar yakınsak, bunu o meditasyonu düzenleyen kişilere ve katılımcılara borçluyuz. İnternetin, cep telefonlarının bile olmadığı bir zamanda bunu başardılar. Bu hareketi tetikleyen de gökyüzünde oluşan müthiş güzellikteki açılar toplamıydı. Ardından seksenlerin sonunda dünyanın sosyo-politik-ekonomik manzarasında dev değişiklikler gerçekleşti.

Güneş Tutulması ve Harmonic Convergence’ın otuzuncu yılı dolayısıyla tüm dünyada çok çeşitli toplu meditasyonlar düzenleniyor. Ben size şu gruba katılın, şunu yapın, vs. gibi telkinlerde bulunmayacağım. Fakat lütfen bir araştırma yapın, kendinize uygun bir çalışma mutlaka bulacaksınız. Gittiğiniz yoga sınıfına, meditasyon okuluna, ruhani çalışma yaptığınız dostlarınıza ya da öğretmenlerinize sorabilirsiniz, internette araştırma yapabilirsiniz. Belki kendi mahallenizde bile bir toplanma olabilir. Belki de kendi dostlarınızı siz bir araya getireceksiniz.

Bu zamanda bütüne odaklanalım. Bütünün hayrına, BİR olmaya ve Birliktelik Bilincini getirmeye odaklanalım. Hiçbirimiz ayrı değiliz. Bütün bu olanlar sadece bir film, bir illüzyon. Aktörlere kızmayın, onlar ellerindeki senaryoyu sorgulamadan oynuyorlar. Bizim toplu senaryoyu değiştirme gücümüz var. O kişilere kendi daha olumlu rollerini yazabileceklerini enerjik olarak hatırlatma gücümüz de var. Ve bu tutulma bunun için mükemmel bir fırsat!

©Mor Alev 2017

NOTLAR:

 1. Yoğunluktan dolayı iki-üç gündür e-mail mesajlarınıza gecikmelerle cevap verebiliyorum. Bu yoğunluk güneş tutulması ertesine kadar devam edecekmiş gibi görünüyor. O yüzden sizlerden anlayış bekliyorum. Teşekkür ederim.
 2. Yazının birinci bölümü için buraya tıklayın: Bölüm 1 – Neden nefesler kesiliyor?
 3. Bu güneş tutulması bundan önce paylaştığım yeni siyah ay döngüsünün bir parçasıdır. Daha fazla detay için eğer okumadıysanız, o yazıya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

10 comments

 1. Merhaba, çevremde toplu meditasyon yapan maalesef ki yok. İnternetteki her topluluğa dda güvenemiyorum. Sizin böyle bir çalışmanız olacak mı acaba? Online olarak katılım sağlayabileceğimiz bir toplu meditasyon??

  Beğen

  1. Sevgili Tuba, bir meditasyon çağrısı gibi son derece masum ve içsel bir çalışmada güvenilmeyecek bir hal göremiyorum. Başkalarının çağrıları içinize sinmeyebilir ama sonuçta meditasyon meditasyondur, sizin en özel ruhsal halinizdir yani sizin özel anlarınıza kimse müdahale edemez. Master shift, unify.org gibi global gruplar da toplu meditasyonlar düzenliyor, isterseniz onlara bir bakın. Fakat burada önemli olan şudur, birliktelik bilincine odaklanacağımız bir döneme giriyoruz. O zaman ayrımcılık yapmamalıyız. Belki evinizde kendi kendinize bütüne katılmayı niyet ederek sevgi seli meditasyonu da yapabilirsiniz. İlgili bilgiler meditasyon kategorisinde. Önemli olan kendini enerjilere, bu yerküre üzerinde yaşayan tüm varlıklara hizmete ve bir olmaya açmaktır. Tüm varlıklar derken, gerçekten tüm varlıkları kastediyorum. Ben bizlerin bu konuda kendi sorumluluğunu taşıyabileceğine güveniyorum. Sevgilerimle

   Liked by 2 people

 2. Merhabalar,
  Hissettiğim şey saf bir heyecan…bu yolculuğu da güzelce tamamlamak dileği ile.
  ÇOK TEŞEKKÜRLER,
  Perdelerin aralanması için gösterdiğiniz bunca emeğe!

  Liked by 1 kişi

 3. Selam Konseyim.
  😍😙😍😙😍😙

  Hep Birlikte, Dalga Dalga.🌎🌏🌍

  Size de Sevgi ve Teşekkürlerimi sunuyorum Mor Alevim. 💜

  Ve Hepimize.
  💗💛💚💜💙❤💖

  Liked by 1 kişi

 4. Belki bu dönemden, bu dönemin burcundan kaynaklanıyordur; etraflarında ya da içlerinde her ne olursa olsun dinginde-derinde-bilginde kalabilen kediler 🐱 misali haldeyken, yazılarınızı okuyunca birden heyecandan sevinçten 🐯 kükreyesim geliyor:))

  İnşallah bu haller uyumlu ve dengeli olur da, birbirlerine alternatif değil entegratif olurlar. Her iki durumu da seviyorum çünkü.

  Liked by 1 kişi

 5. 😊😊 Bi şey daha diyecektim: Dünkü kehanet dün akşam gerçekleşti. Şu an evimizde 5 yeni aslan krallar ve aslan kraliçeler var. Bir de anneleri. Bir de minik minik kükremezler mi. Bundan daha iyisi?
  😻😻😻😻😻😻

  Liked by 1 kişi

 6. Mor Alev, yazilarinizi birkac aydir duzenli olarak okuyorum ve her gecen gun biraz daha degistigimi, tevekkul ve sabirla dolup tasmaya basladigimi hissediyorum. Artik insanlari suclamak yerine onlarin acisindan olaylara bakmayi, bir olay oldugunda, yasananlarda benim payimin ne olabilecegini gozlemleyip, yanlisim varsa acikyureklilikle kabul etmeyi, ve ozur dilemeyi seciyorum. Bu da beni her gecen gun daha guclu ve olumlu kiliyor. Size ne kadar tesekkur etsem az… Yazilariniz icin cok tesekkurler. Dun esim isten cikarildigini soyledi, normalde uzulup kahrolurdum ama gulumsedim ve bunun ne tur olumlu gelismelere vesile olabilecegini dusunerek iyiliklere, guzelliklere niyet ettim. Oyle de olacak… Sevgilerimle…

  Liked by 1 kişi

  1. Bu dönemde kapanan kapılar bir sürü yeniyi açıyor. Bize de sadece onları görmek düşüyor. Gözlerinizi dört açın. Fırsatları tanıyın. Size harika yeni kapılar diliyorum. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.