Çiçek Açın – Konsey (Mesaj 90)

Sevgili Dostlar, Bugün blog Ekim 2016’dan bir hatırlatmayla geliyor. Konsey’in aşağıdaki mesajını bir daha okumamızı ve içselleştirmemizi istiyor:

Yıllardır, defalarca ve defalarca ışık hakkında bilgilendirildiniz, sürekli yoğunluğu artan, yükselen ve sizleri çevreleyen, etkileyen ışık hakkında. Bugün, buna bir başka şekilde bakmak istiyoruz. İzin verin, sizi bu konu hakkında biraz daha fazla şanslı, biraz daha az stresli hissettirebilecek, çok eski benzetmelere dalalım. Stresli diyoruz, çünkü biliyoruz ki şu anda aranızda şu dikey bir yolda yürüyen birden fazla kişi bulunuyor ve onlar her zaman arzulanan kadar rahat değiller.

Bu benzetmelerle ilerlerken, kanalımızdan (Ron Head) uygun bir takım fotoğraflar bulup eklemesini de rica ediyoruz. Bunlar benzetmelerin sadece resmedilmiş halleri değil, somut örnekleri de olacaktır. İşte başlıyoruz.

Bizim hakkında konuştuğumuz ışık, varlığınızın temeli olan bir enerji, frekans ve bilgi alanıdır. Siz ışıktan oluşuyorsunuz. (Mor Alev: Işık sizin ana maddeniz.) O, varoluşunuzu ve en çok arzuladığınıza dönüşmenizi sağlayan enerjidir. O hayattır. Ve onun en yakınınızdaki kirlenmemiş örneğine odaklandığınızda, tazelenmiş ve yenilenmiş hissedersiniz. Enerjiniz, derin bir iç huzura doğru dalar ya da yükselir.

beach4Kendinizi çevrelemesini seçtiğiniz alanın kişisel alanınıza olan etkisi budur. Belki bunu etraflıca düşünmediniz. Ancak, belki de sadece bir zamanlar yaşadığınızı hatırladığınız dinlenme deneyimlerinden dolayı bir ormana ya da kumsala gitmeyi istediniz. Ama tam olarak kendinizi neyle çevrelediniz? Şimdi, sizlere katıksız halde neşe, keyif, huzur ve coşku dolu yaşam halindeki ışık, ses ve frekanslar önerebilir miyiz?

Bunu yapmak, sizi az ya da çok “kendi benliğinizin gerçek durumuna” geri getirecektir. Kendi benliğinizin gerçek durumu ne olursa olsun, mükemmeldir. Birkaç örnek verebilir miyiz?

sequoia

Benliğinizin gerçek durumu, görkemli, uzun yaşanmış, dünyasıyla barışık olduğunda hayat böyle görünür. Yaşam veren ışığın tamamını kabul etmiş ve onu bu hale gelmek için kullanmış.

rosesKendini ve gelecekteki benliklerini korumak için ışığın birazını dikenli olmak için kullandığında hayat böyle görünebilir.

lotus4Işık, balçıklı çamurdan doğru gelişmek için kullanıldığında ve her zaman içinde bulunan mükemmelliği sergilediğinde böyle görünebilir.

packaged-lightBunlar da ışık paketleridir.

gardenAynı şekilde, bunlar da mükemmel ışık paketleridir.

weedsBunlar yaban otlarıdır. (Mor Alev: Genelde bahçelerden ve tarlalardan temizlenmeye çalışılan otlar)

Şimdi, son fotoğraf ve onun açıklaması, etrafınızdakilere ne kadar değer değer verip vermediğinizle ilgili düşünmenizi sağlamak içindir. Bu güzel bitkilerden sadece birkaç tane olsa, onların yanından büyük ihtimalle hiç fark etmeden geçip giderdiniz. Ama onların güzelliğini bu manzarada görmeden edemezsiniz, değil mi? Adına insanoğlu denilen ışık paketleri için de aynı şey geçerlidir. Onları da değerli ya da değersiz buluyorsunuz.

Ancak, Yaratan’ın bakış açısından, bahçede hiçbir yaban otu (istenmeyen, gereksiz ya da zararlı şey) yoktur. Varlığınızda hiçbir hata yoktur. Sizler gelişme sürecindesiniz. Belki, gölün yüzeyine henüz ulaşmadınız. (Mor Alev: Nilüfer çiçeği gibi) Belki henüz çiçek açmadınız. Belki bir domates çiçeğisiniz, gül değil. Belki bir anne ya da babasınız, bir milyoner, bir bilim insanı ya da film yıldızı değil.

Ve işte bugünün ana fikri şudur: Ne olursanız olun, nerede olursanız olun, mükemmel olanın, bu mükemmel alanında tam da ihtiyaç duyulan varlığısınız. Görüyor musunuz? Eğer siz, siz olmasaydınız ve eğer bulunduğunuz yerde bulunmasaydınız, var olan, andakinden çok farklı olacaktı. Ve var olan, tam olarak da Yaratan’ın niyet ettiği gibidir. Yani, bir başkasının size öğrettiği gibi (Mor Alev: Abraham’ı alıntılıyor) – asla yanlış yapamazsınız ve işiniz asla bitmeyecek.

O yüzden çiçek açın.

Arkadaşlar, Ron’un seçtiği fotoğrafları değiştirmeden kullandım. Bu mesaj için Ron Head’e ve Konsey’e çok teşekkür ederiz. (ronahead.com) Mor Alev tarafından çevrilmiştir.

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

5 comments

 1. Bu güzel hatırlatma için Ron Head’e ve Mor Alev’e çok teşekkür ederim. Güzel paylasimlarinizi eksiksiz okuyorum. Ve bu güzel mesajı da geçen seneden hatırladım. Çünkü hepsi cok ozeller 🙂

  Liked by 1 kişi

 2. Bütün paylaşımlarınıza yorum yapmasam da hepsini takip ediyor ve size teşekkür ediyorum.

  Liked by 1 kişi

 3. Yaban otu gülü kıskanmaz; sadece olur… Ne kadar güzel bir çözüm: olmak, sadece olmak, işte bütün mesele bu. 🙂 🙏

  Liked by 1 kişi

 4. o agac kadar guclu ve harika olmak istiyorum. benim ve butunun hayrina olacak sekilde tabii ki
  sevgiler

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.