Hiç kimse ve hiçbir şey geçmişte olduğu gibi değil

Sevgililer,

Bazılarınız dostlarınızı ve aile bireylerini kaybettiniz, bazılarınız yeni ilişkiler kazandınız. Bu destansı Evrensel Değişim sırasında durum da böyle olmalıydı.

Farklı bir varlık haline geldiğinizden, etkileşime girdikleriniz de farklı varlıklar haline geldiler. Kimse ve hiçbir şey geçmişte olduğu gibi değil. Farklı beklentilerle farklı etkileşimler yaşıyorsunuz. Varlığınızdaki böylesi dramatik değişim bazılarına itici gelirken, bazılarına da çekici geliyor.

Küresel ışık çok daha aydınlık parlasa da, bazıları ışığa ait olmakla ilgilenmiyor. Bazıları var ki, onlar ışıktan korkuyor, çünkü iç-benlikleri biliyor, ışığa ait olmak için bazı değişiklikler gerekiyor. İşte durum bazı en yakın arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız ve akrabalarınızla böyledir, onlar sizi dışlayabilirler çünkü onları korkutuyorsunuz.

Belki şu son düşünce ürkünç görünüyor, çünkü geçişiniz boyunca onlara yaslanıp güvendiniz. Bu zaman kadarki değişiminizi gerçekleştirirken, ona ulaşmak uğruna gelecek saldırı, zorluk, eleştirilere göğüs germenize yardımcı olan kafa dengi kişiyi hissetmiştiniz.

Hatırlayın, her biriniz kendinize özgü yollarda evrimleşiyorsunuz. Bundan dolayı, bu zaman liseden mezun olduğunuz döneme benziyor. Kafa dengi dostlardınız, aynı yoldaydınız ancak bu yollar, farklı işler, farklı yerler, evlilikler, çocuklarla ayrılmaya başladı ve “sonsuza dek” dostlarınızın ve bazı akrabalarınızın izini takip edemez oldunuz.

İşte durum şimdi de böyledir. Size özgü kendi yolunuzla daha uyumlu yeni ilişkiler yaratıyorsunuz ya da çok yakında yaratmaya başlayacaksınız. Geçmiş dostlarınızı daha az sevdiğinizden değil, fakat aynı onların kararlarını ve yollarını anlamadığınız gibi, onlar da sizi anlamıyorlar ve böylece çok daha az şey paylaşıyorsunuz.

Bu Yeni Dünyada fark şudur: Onların kendine çizdiği yolu onurlandıracaksınız, çünkü bütün benliğinizle biliyorsunuz, artık kendine özgü olmak “geçerli (moda)”, kalabalığı memnun etmek ise “geçersiz (eski moda)”. Bu yepyeni beklentiler ve yönlendirmelerle gerçekten Yeni bir Dünya.

Geçmişte, liderliğinizi izlemeyenler, “pek de hızlı olmayan” olarak yargılanırdı, ya da ona özenilirdi. İkisi de yeni repertuvarınızda bulunmuyor. Çünkü en derinlerde biliyorsunuz, evsiz insanlar da tıpkı sizin gibi ışık yaratıp onu geliştirebilirler. Herkes farklı ilgi alanları ve ihtiyaçları olsa da eşittir. İlgiler iç yönlendirmelerine bağlıdır, eskinin “zavallı ben” ya da “şanslı ben” yaklaşımı bitmiştir.

Siyaset alanına bakıldığında, pek çokları için felaket görünen şey, herkesin kabul edilmesi ve sevilmesi (eşitlik ve azınlık hakları) konusunun bir öncelik taşımaması, hatta buna yaklaşılmamasıdır. Zenginler ve yoksular, ayrıcalık sahibi olanlar ve olmayanlar, en kaba ve açık haliyle herkesin görmesi için sergilenmektedir. Ayrıcalık sahibi olanlar, olmayanların umutlarını daha da kısıtlayan daha fazla kurallar ve yasalar yaratırken sevinçle dans ediyormuş gibi görünüyorlar.

Bu kısıtlanma bir kriz noktasına ulaşacaktır ve o zaman büyük kalabalıkların, yığınların ışığını ilan ettiğini göreceksiniz. Pek çokları daha fazlasına layık olduklarını hissetmedikleri için, toplumun onlara mümkün olduğunu söylediklerinin ötesine henüz geçemiyorlar.

Ama gün be gün, daha fazla kişi iç-güçlerini hissetmeye başlıyor ki, bu da onları kendi kişisel yollarına ve neşe-keyif-coşkularına yönlendirecektir. Böylece, siyaset ya da diğer kurumlarda, kontrolü ellerinde tuttuklarını sananlar gücün ellerinden sıyrılıp aktığını hissettikçe daha da ve daha da yersiz ve akıldışı davranmaya başlayacaklar. Bu akıldışı davranışlar, özgürlük okyanusuna sadece parmak uçlarını biraz batırmış olanları bile ona balıklama atlayıp kişisel güçlerini ilan etmeye teşvik edecek.

Şimdilik, aranızda zaten ışıkta olanlar için her şey kaybedilmiş gibi görünüyor. Gerçekte, her şey bulunmaya yeni başlandı. İzin verin, kurumsal liderleriniz, kendi sevgi okyanuslarına atlama ya da çevrelerindekiler tıpkı gerçekte hiç gücü olmayan Oz Büyücüsü gibi olduklarını anladıkça lüzumsuz olduklarını hissetme seçeneğine sahip olsunlar.

Bu da bizi orijinal temamız olan dostların ve akrabaların sizden farklı yönlere sürüklenmesi konusuna geri getiriyor. Biliyorsunuz, asla yalnız değilsiniz. Ama bunu bilmek, hatalı olmakla ilgili korkularınız öne çıktığında, size çok az rahatlık veriyor. Bu da sıklıkla bir dost ya da aile bireyi yakın yörüngenizden çıktığında oluyor. Size daha uyumlu diğerlerini bulacaksınız. Buna izin verin. Tüm şekillerdeki yeni ilişkilere kendinizi açın.

Çünkü artık o durgun varlık değilsiniz, kimse değil. Enerji dalgaları ve değişim herkesi etkiliyor. Onlara erişim yolu ise herkesin kendi seçimidir. Bazıları yeni enerjileri inkâr edecek ya da görmezden gelecek. Bazıları, sizin gibi, yeni enerjileri kollarını açmış kabul edecekler. Her biriniz kendiniz için doğru olan hız ve oranda evrimleşiyorsunuz. Ama bu, siz okuldan mezun olup da yetişkin hayatınıza başlarken de böyleydi. Herkes size uyumlu olmayacak. Aradaki fark ise şimdi onları yargılamak yerine onurlandırmanızdır.

Böyle aktiviteler iç ışığınızı daha da parlatır ve diğerlerinin de kendi yolunu bulmasına yardımcı olur. Çünkü yeni Dünya enerjileri “-meli, -malı”larla değil, “Ben kimim?” sorusuyla ilgilidir.

Ve sizin için en dramatik şekilde yanlış/hatalı görünenler, aslında benliğinizi yargılamadan kabullenmeye doğru ittiriyorlar. Çünkü onların davranışları o kadar kabaca ve en açık haliyle “kabul etmemek” seviyesinde ki, içinizdeki bütün “kabul etme” hücreleri şimdiye kadar yeryüzünde olanın çok daha ötesine doğru tetikleniyor.

Bu, şimdiki toplumsal yöneticiler, dünyanın tarihi geçmişindeki yöneticilerden daha kötü demek değildir, ancak siz ve çevrenizdeki ışığa dair olanların anlayamadığı, onaylayamadığı, zamanı geçmiş kavramları kullanıyorlar demektir.

Yeni Dünyayı, yeni ışık varlıklarını ve henüz sevginin korkudan büyük olduğunu kabul edememiş, aşırı hayal kırıklığına uğrayan liderleri yaratmak üzere, Yeryüzünün her zerresinde ve dolayısıyla Evrenlerde yeni kabullenme dalgaları ışıldıyor. Öyle de oldu. Âmin.

Bu mesajı ileten Brenda Hoffman ve aracılık ettiği Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (www.LifeTapestryCreations.com). 

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak, böylece potansiyelinizin tamamını gerçekleştirmek üzere Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2017  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

  1. Bazen diyoruz ki ‘ mor alev bizi dinliyor ‘ 🙂 Bu kadar mı denk gelen cevaplar olabilir..
    Mesajın oluşumundan iletilmesine kadar her boyutta ki varlıklara ve size çok teşekkür ediyorum.. Sevgiler..

    Liked by 1 kişi

  2. Çok teşekkür ederim . Annemi 2.5 yıl önce ışığa uğurladım . Işık oldu . 2 ablamla anlaşamıyorum . Kendimi ifade edemediğimi beni anlamadıklarını hissediyorum . Son yapılanı hazmedemiyorum . Yıllık izninde baba evi ndeyim babamla ama kendini tek başına anlatmaya çalışan ama anşaşılamayanım . Benim için Mimar Koca Sinan ın ustalık eseri Edirne Selimiye Cami meditasyonlarımda en kutsal kalp mekanı. Bugün gittim secdeye kapandım . Dua okudum, zikir çektim . Rehberlerimden “Ben kardeşlerimin yaptıklarını hazmedemiyorum . Ne yapacağım . Yardım edin” diyerek yardım istedim . Gözlerimi kapadığımda merkezimde Hz Ali çemberin içindeyim . Keskin kılıcı tırmanıyorum düşüyorum . Yol gerçekten kılıçtan keskin sonunda beni bekleyen Hz Ali ye ulaştım . Sarıldık sevgiyle . Annem de alkışlıyordu . Ağlıyordum .. Ve bugün sizin yazdıklarınız rehberlerimden gelen yardımın kelimelere dökülmüş hali . Enerjiler çok yoğun . Yeniden teşekkür ederim .

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.