Toplumsal şartlanmalarla oluşmuş neşe-keyif-coşku tanımınız geçersizdir

Sevgililer,

Şu anki yeryüzü kaosunun çok uzun zamandır hasretini çektiğiniz yapısal yıkımın bir parçası olduğunun farkında olsanız da, sanki yıkım onlarca yıl sürecekmiş gibi görünüyor. Zihniniz için çok, çok uzun bir zaman.

Kaostan korkmak yerine, hatırlayın hem yeni yaratım becerileriniz var, hem de geçmiş yaşamlarınızdan gelen yetenekleriniz bulunuyor, bunlara izin vererek kendiniz için farklı bir çevre yaratabilirsiniz.

Bu geçişin ön safhalarında olan milyonlarcanız için bu gerçektir, çok yakında milyarlarcanız için gerçek olacaktır.  Fakat aynı öngörüyü defalarca duydunuz, öyle oldu ki böyle duyuruların geçerliliği konusunda şüphe ediyorsunuz. Hayatınızdaki ve dünyadaki bütün olumsuzlukların değil birkaç on yıl içinde, birkaç günde bile nasıl değişebileceği hakkında bir hissiniz yok.

En fazla kendi yaşamınız ve sevdiklerinizin yaşamlarıyla ilgili olsanız da, aynı zamanda hiç karşılaşmadıklarınızın yaşamlarına da kendinizi açıyorsunuz. “Hepimiz biriz” kavramına belki de hiç beklemediğiniz şekillerde açılma aşamasındasınız.

Çünkü dünya çapında siyasi, mali, çevresel, akademik ve sağlık sorunları konusunda huzursuzlanıyorsunuz. Elbette, dünyanın başka bir tarafındaki belli bir nüfusu kurtarmak üzere zum yapacağınız noktaya gelmediniz ama içinizde bir şey başkalarının acısını öğrendiğinizde ufak bir sızı hissediyor.

Bu öngörülmüştü. Fakat büyük ihtimalle, o öngörünün ne anlama geldiğini bu yakınlara kadar anlayamamıştınız. Doğal olarak, toplumsal bir doğru-yanlış, düalite-zıtlık elementi de bulunuyor. Ancak son zamanlardaki aniden giren sancılar, ne kadar ufak olurlarsa olsunlar, çok daha az düalite, çok daha fazla “hepimiz biriz” le alakalı.

Yeni insana doğru evrimleşiyorsunuz – inandığınızdan çok daha hızla. Ve hissettiğiniz sancılar sadece başlangıç. İşte böylece, aranızda sancıları gitgide büyüyenler, bu eşitsizlik ve dengesizliklerin devam etmesine izin vermeyecekler.

Bu, herkes mali gücünü bir havuzda toplayıp birbirine yardım edecek mi demek oluyor? Belki. Ama siz öncülerin, diğerlerine neşe-keyif-coşku içinde yaşamayı öğretmeniz daha büyük bir olasılıktır.

3D’de, neşe-keyif-coşku bulmanın yolu koruyuculuk, bakıcılık yapmaktı, “Ben sana sahip olduğum zenginliğin bir kısmını vereceğim böylece hayatın daha iyi olacak.” Bu kavram da evrimleşiyor, şuna dönüşüyor, “Kendi zenginliğini nasıl yaratacağını sana öğreteceğim, sen o zenginliği nasıl tanımlarsan öyle olsun.”

İki kavram arasındaki fark, 3D kavramın yardım ettiğiniz insanların daha az bilge ve becerikli olduğuna dair güçlü bir inanç taşımasıdır.  Evrimleştiğiniz kavramda ise herkesin kendine özgü olduğu ve kendilerine has neşeli-keyifli-coşkulu yaşamı yaratmak üzere yeteneğe sahip olduklarıdır.

Zenginlerin asla mutlu olmadığını öğretmediler mi size? Bu inanç yaratıldı çünkü 3D piramidin tepesindekiler böylece kontrolü ellerinde tutacaklardı. Ama tepedekilere olan imrenme ve özenme, onları taklit etmeye çalışma ihtiyacını da getirdi. Böylece insanlığın büyük kısmının sahip olamayacağına özenip içerlemesi de kesinleştirildi.

Böylece, yaşamınızda neşe-keyif-coşku bulmak yerine, sıklıkla var olan şey, sahip olmadıklarınız ya da gerçekte yaratmayı arzulamadıklarınız hakkında imrenme ve özenmeydi. Çünkü her bir yeryüzü yaşamınız belli nitelik ve aktiviteleri deneyimleme hedefine adanmalıydı.

Bu demek değildir ki, yeryüzüne tamamen sefil olmak için gelmiştiniz, ama onun yerine yarattığınız her yaşamda neşe-keyif-coşku bulmak sizin anahtarınızdı; Sizi şimdiki hayatınıza hazırlayacak şekilde, yaşamış olduğunuz her parçada neşe-keyif-coşku bulmak hedefiyle.

Maalesef, o neşe-keyif-coşku hazırlığı en düşük düzeyde kaldı, çünkü 3D yaşamlarınızdaki neşe-keyif-coşkunun neredeyse tamamı korkularınız tarafından bir kenara itildi. İşte böylece daha önceki hayatlarınızda ihmal etmiş olduğunuz yaşamınızın çeşitli yüzlerinde neşe-keyif-coşkuyu öğreniyorsunuz, aynı zamanda bu geçişin enerji girişlerini ve 3D karmanın bitişini deneyimliyorsunuz.

Bundan dolayı, şimdiye kadar bu yaşamınızın eskilerinden daha keyifsiz olmuş olması mümkündür. Yaralı, incinmiş, yoklukta ya da fiziksel, duygusal, ruhani acıda olduğunuz için değil, geçmiş yaşamlarınızda memnuniyet bulabilmek için acıları o hayatlarınızda görmezden geldiniz için. Yaşam üstüne yaşam, acınızı kenara ittiniz, sonuçta onları incelemek bu yaşama kaldı.

Şimdi, sadece şimdi, size gerçekten neşe-keyif-coşkuyu neyin verdiğini keşfetmek üzere kendinize izin veriyorsunuz. Acınızı kapatmak üzere ürettiğiniz yapay neşe-keyif-coşku değil, gerçek varlığınızdan ışıldayan neşe-keyif-coşku.

İşte o neşe-keyif-coşkunun bir defa varlığınızda akmasına izin verdiğinizde, dünya değişimlerine göz kulak olmak ihtiyacınız, neşe-keyif-coşkunuzu sergileme arzusuna dönüşecek. Ve bazılarınız ise diğerlerine kendi neşe-keyif-coşkularını bulmayı öğretecek.

Eğer siz de neşe-keyif-coşku eğitmeni grubundansanız, öğrencilerinizi kendilerine özel ve eşsiz neşe-keyif-coşkularını bulmaya şiddetle teşvik edeceksiniz. Belki bir öğrenci çölde yalnız bir hayat sürmeyi arzular. Belki bazıları aşırı zengin olmayı. Belki bazıları mutlu bir ev hayatı ister. Bunların hiç önemi yok, çünkü 5D neşe-keyif-coşkularınız 3D başarı tanımlarınızla etiketlenmiyor artık.

İşte böylece, hâlihazırdaki dünya kaosunuz da şu anda düşünebildiğinizden çok daha hızlı bir şekilde sona erecek. Çünkü şimdiki 3D vizyonunuz herkesin neşe-keyif-coşku içinde yaşamasıdır ama neşe-keyif-coşkunun sizin ve toplum tarafından tanımlanmış haliyle.

Bir defa tüm öncüler diğerlerinin de yeteneklere sahip ve kendine özgü olduğunu kabul ettiklerinde, dünya kaosu gücünü kaybedecektir ve sonunda sizin ve herkesi neyin mutlu edeceğini dikte eden toplumsal fikirlerin ötesine gitmeye cesaret eden maceracıların hayatlarında yok olacaktır.

Tekrarlarsak, henüz yakın gelecekte böyle şeylerin olmasını zihninizde resmedemiyorsunuz. Biz hemfikir değiliz. İzin verin olaylar kanıtınız olsun – beklentileriniz, neşeniz ya da toplumsal doğru ya da yanlışlarınız değil.

Çünkü bu Yeni Dünya neşe-keyif-coşkuyla ilgilidir – kişisel, toplumsal, global neşe-keyif-coşku. İşte bu yüzden sadece kendi neşe-keyif-coşkunuzu bulma ihtiyacındasınız ve dünyada her şey yolunda gidecektir. Öyle de oldu. Âmin.

Bu mesajı ileten Brenda Hoffman ve aracılık ettiği Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (www.LifeTapestryCreations.com). 

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak, böylece potansiyelinizin tamamını gerçekleştirmek üzere Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2017  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

 1. Truman Show sona eriyor Amin ve öylede oldu.Teşekkürler Mor Alev geçmiş selıvermeleri yakama yapışıyor salıverdikçe ,derinde bir yarlerde yukarılara çıkmak için uğraşan sevgi ,iyilik,değişim yol bulacak ama biraz sersemletti doğrusu.😘

  Liked by 1 kişi

 2. okurken şaşirdigim yerler oldu ben ilerdeymisim demekki dedim bilmeden farketmeden zengin olmak onlar kadar parali olmak vb gibi isteklerim 5-6 yildir yok .Pirlanta ve elmasin insanin icindeki boslugu doldurmadigini anlayali cok oldu . Yol gostericilik yapma pesinde kosarken benden cok sey bilen ruhlarla karsilasmak olasiligindanmidir bilmem kimseye bisey ogretmeye calismadim . Sukurler olsun izin veriyorum kendime saglikli mutlu ve huzurlu olmak icin

  Beğen

  1. Sevgili bb, elbette ileri olmak- geri kalmış olmak, vs.., bunlar aslında geçerli değil. Kendinizi bu yazıda bulmanıza sevindim. Sevgilerimle

   Beğen

 3. çok şahane bir yazı! dolunay gecesi sabaha karşı şu kelimeleri tekrarlayarak uyandım: büyük neşe, zenginlik, hafiflik. büyük neşe, zenginlik, hafiflik. büyük neşe, zenginlik, hafiflik. (buradaki zenginliğin illa maddi olması gerekmiyor, o daha çok bir his olarak zenginlik olandı, her şeyi kapsama ve her şeye izin verebilme hissi) son bir aydır kendi neşe-keyif-coşkum uyanıyor yeniden, 10 – 11 yaşlarımda hissettiğim gibi. aynı zamanda onu içimde engelleyen zihinsel süreçlerimi de tekrar deneyimliyorum, sanki görmek, anlamak ve vedalaşmak için. küçük yaşlarda, yaşadıklarımızı nasıl zihinsel engeller olarak benimseyip kaydettiğimizin bilincine varıyorum, bu sefer teorik bir bilgi olarak değil, o anda yaşananı buraya getirip tekrar deneyimleyerek. şükür ki artık bilinçsizce kaydetmek yerine, izin veriyor, anlıyor, salıveriyorum. bizler dönüştükçe dünya dönüşecek, neşe, keyif ve coşkuyla:) mor alev, bu blog için sana şükranlarımı sunuyorum. sevgiler<3

  Liked by 1 kişi

 4. Sevgili MorAlev, ben kendi neşe-keyif-coşkumu bulma yolunda, gerçekten çok iyi yol katetmiş olduğumu fark ettim, paylaşmış olduğunuz yazıyla. Ufak bir sorum oldu ancak; bu ruh halimin diğerlerine bulaşmasını yol göstermesini istiyorum. Evet ben keyifliyim, neşeliyim; ailemle, yakın çevremle birlikte bu keyif katlanarak artmaz mı? Yani sadece kendimle ilgilenmek, nasıl desem, kolektife uygun değilmiş gibi 🤷🏻‍♀️
  Sizi seviyorum. Sevgiyle kalın…

  Beğen

  1. Sevgili Yonca,
   Siz eğer kendi neşe-keyif-coşkunuzu bulamadıysanız nasıl bunu başkalarıyla paylaşacaksınız? Bu bir enerjidir. Kendisi ısınmadan etrafını ısıtan bir soba gördünüz mü hiç?

   Sevgilerimle
   Mor Alev

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.