Haftanın Enerjisi – Sözcükler sadece sözcük değil, düşünceler sadece düşünce değil…

“Bir yetersizliğe, şikâyet konumundan doğru yaklaşarak odaklandığınızda, size sadece daha da fazla şikâyet düşünceleri sunan bir titreşimsel çekim noktası yaratırsınız. Bilinçli olarak yeni bir hikâye anlatma çabanız, yeni bir düşünce şablonu geliştirecektir. Bu da size bulunduğunuz anda, geçmişinizle ilgili ve geleceğinize uzanan yeni bir çekim noktası sağlayacaktır. Bu basit olumlu açılar bulma çabası, yeni bir titreşimsel atmosfer yaratacak ve sizi memnun edecek düşünceleri, insanları, şartları çekecektir.”

Abraham – Esther Hicks, Ağustos 2008

charlie-hardin-by-dan-dos-santosSevgili Okuyucularım, aklımızdan geçenlerin kelimesi kelimesine karşımızda beden bulduğu zamanlarda yaşıyoruz. Ve konuşuyoruz, konuşuyoruz, konuşuyoruz… Konuşmadığımız zaman ise düşünüyoruz, düşünüyoruz, düşünüyoruz… Zihinsel aktivitemiz son derece yüksek. İçeriği ne olursa olsun, bütün sesli ya da sessiz sözcüklerin birer sinyal olarak everene salındığına, yaratıma girdiğine pek dikkat etmiyoruz.

Aslında yaratım açısından muhteşem günlerde yaşıyoruz ama biz çoğunlukla kendi açımızdan olumsuz sinyalleri everene iletiyorsak ve bir doğa kanunu varsa, yani evren de bize o sinyale denk olanı vermek zorundaysa, evren ne yapsın? “Kendi açımızdan olumsuz” dedim, çünkü evren bizim gibi zıtlıkların çok ötesinde. Onun bütününde olumsuzluk yok, bu kavram sadece bize ait.

Gelin bu hafta bilinçli olarak düşüncelerimizi ve sözcüklerimizi olumluya çevirmeye çalışalım. Odaklanmamızı değiştirelim. Bir durum sizi mutsuz ediyorsa, ondan şikâyet etmek yerine, onu nasıl olumluya çevirebileceğimizi düşünelim. Çareler arayalım ve “ben savaşların, fakirliğin, açlığın, hastalığın, ayrımcılığın bittiği bir dünya görmek istiyorum” yerine, “ben huzur dolu, bolluk içinde, sağlıklı, birlik halinde bir dünya görmek istiyorum” diyelim. Bu bile bir enerji değişimidir. Ve kendine uygun durumları çeker. Bu kadar basit olduğunu biliyorsunuz, yıllardır okuyorsunuz, duyuyorsunuz, haydi şimdi işleme koyalım.

Bugün Merkür ve Jüpiter Terazi’de, harika bir derecede birleşiyor. Muhteşem şeyler yaratabiliriz birlikte. Birleşmenin gerçekleştiği 6⁰ Terazi’nin Sabian sembolü: “İdeallerinin tam da zihninde canlandırdığı gibi gözlerinin önünde bedenlendiğini gören insan”

İsteklerinizi, düşüncelerinizi, yaratmayı arzuladıklarınızı zihninizde canlandırmanız ve onlardan bahsetmeniz için daha iyi bir zaman olamaz!

Evet, Merkür ve Jüpiter bir araya gelince iletişimde büyük bir zıplama olur, çok konuşuruz, hatta yüksek sesle düşünür, konuşuruz.  Bu sefer, hep beraber olumlu konuştuğumuzu ve hayallerimize, arzularımıza bağlı kaldığımızı bir düşünsenize! Dünyayı değiştirebiliriz!

Zihnimiz çok kudretli, odaklanma gücümüz onca yıldır yapmış olduğumuz meditasyon, nefes, anda kalma çalışmalarıyla iyice yükseldi. Bu hafta ideallerinizi gerçekleştirmemeniz ve onların gözlerinizin önünde sihir gibi bedenlendiğini görmemeniz için bir sebep yok.

Jüpiter bir süre daha Süper Galaktik Merkezin bu harika ama son derecesinde kalacak ve sonra yavaşça merkezi terk edecek. Bu şansı kullanalım. Abraham’ın dediği gibi yeni çekim noktaları yaratalım. Belki bir daha hiç şikâyet etmek istemeyeceksiniz.

Çoğu yazımda sorarım, yine soruyorum… Ne istiyorsunuz?

“Ne istemiyorsunuz?” demedim, gerçekten kalbinizden ne dilekler geçiyor, nasıl hissetmek istiyorsunuz? Odak noktamız bu olsun.

©2016 Mor Alev

Not:

Tutulma dönemindeki yavaşlama sırasında yığınlarla email aldım ve sadece kısıtlı sayıdakilere cevap verebildim. Eğer bana yazdıysanız, geri dönüşüm vakit alıyor. Bundan dolayı özür dilerim ancak lütfen unutmayın, cevaplarınız büyük ihtimalle zaten blogda bulunuyor. Blogda biraz gezinin, anahtar kelimelere ve çeşitli kategorilere bakın, böylece beni beklemek zorunda kalmazsınız. Çok teşekkürler.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

7 comments

 1. Yaşasın, yaşasın, yaşasııııın, bunu şöyleee havaya zıplayarak haykırmak istiyorum, milyonlarca kez şükürler olsun. Doğru yoldayız 🙂 Sevgili Mor Alev varlığınıza şükürler olsun.

  Liked by 1 kişi

 2. Merhaba,
  Bu yazınızı öyle bir anımda okudum ki içimde tekrar bir umut ışığı doğmasına sebep oldunuz, teşekkürler. Maddi anlamda çok çok sıkışık bir dönemden geçiyorum, işsizim, her gün meditasyon ve dua çalışmaları yaparak kendimi düşürmemeye çalışıyorum ama iyiye dair herhangi bir gelişme olmaması beni elimde olmadan düşürüyor. Yardıma ihtiyacım var. Teorik olarak ne yapmam gerektiğini bilsem de pratiğe dökemiyorum, içinde bulunduğum şartlar beni sürekli aşağı çekiyor gibi hissediyorum. Bana ne önerirsiniz, ne tür bir çalışma yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler…

  Beğen

 3. Sevgili Mor Alev günlük yazılarınız, günlük hayatıma enerjilerime o kadar denk geliyor ki anlatamam. Ben 4 aydır Hollanda’da yaşıyorum henüz Hollandaca konuşamıyorum bir kaç cümle sadece. Yeni yeni konuşulanları anlamaya başladım. Dil eğitimi için okul sırası bekliyorum. Bugün ilk kez hastaneye tek başıma ultrason çekimi için gittim randevu saatinde oradaydım 1.5 saat bekledikten sonra sıranın bana gelmeyeceğini beni çağırmayacaklarını ve bugün çekim yapılmayacağını çok net hissettim. Eşimi aradım kendimi orada ifade edemediğim için çok üzgündüm ve ağlamaya başladım. Eşim hastaneden birisiyle konuştu ve 2 dk sonra bir doktor geldi çok özür diledi yanlışlık yapmışız, sizi üzdük lütfen kusura bakmayın yarın sabah gelin lütfen ilk sırada hiç bekletmeden çekimi yapacağız ben size söz veriyorum dedi. Ben ağlamaya devam ediyordum biraz bildiğim İngilizce diliyle kendimi ifade edemiyorum çok üzgünüm bu dili henüz konuşamıyorum neden beni bu kadar beklettiniz siteminde bulundum. Yarın ki randevumu yazılı olarak aldım ve çıktım hastaneden. Yol boyunca içimden geçen, sürekli zihnimden akan sakın şikayet etme, sızlanma, Böyle hissetmemek için ne yapmalısın ona odaklan. Demek ki bu dili öğrenmek için daha çok çalışmalısın. Sabah hastanede olanlar için kendimi kötü hissetmiyorum eskiden olsa o his tüm gün devam ederdi. Artık anda kalmayı o anı yaşamayı öğreniyorum bunun için size, tüm ışık elçilerine, tüm güzel meleklerimize, evrene sonsuz sonsuz teşekkürler. Yazılarınız önerileriniz hayatımda bir çok şeyin değişmesini sağlıyor. Reiki yapmaya başladığım süreçte sitenizi keşfettim iyi ki buldum sizi. Evet biz hazırsak ve neyi istiyorsak o geliyor. TÜM EVREN İÇİN HUZUR, BOLLUK, BEREKET, SAĞLIK VE BİRLİK DİLİYORUM. OLAN HERŞEY BENİM VE BÜTÜNÜN HAYRINA OLSUN. SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

  Liked by 1 kişi

 4. Harıka bır yazı olmuş tesekkur ederim ihtıyacım oldugu anda cevaplar hep senden geliyor mor alev

  Liked by 1 kişi

 5. Abraham – Esther Hicks benim hayatimi tamamen cok olumlu yonde degistirdi. 3 yildir butun seminerlerini takip ediyorum.
  Hayatinizin kontrolunu ele almayi ogrenmek istiyorsaniz cok iyi bir kaynak.
  Bu bilgileri paylastiginiz icin cok tessekurler Mor Alev❤️

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.