Melekler: Kalp bilir

Violet Flame Heart Reiki Energy Twin Angels by primalpainterSevgili Dostlarımız, Sizleri çok seviyoruz.

Hayatınızda hep meydan okumalar ve zorluklar olacaktır. Her zaman planlarınızda kesinti ve engeller göreceksiniz. Sizleri hedefleriniz ve hayallerinizden alıkoyuyormuş gibi görünen sıradan hayat detayları da her zaman olacaktır. Ancak size, zamanınız, ruhunuz ve dolayısıyla evrene ilettiğiniz enerjiniz üzerinde kullanacağınız güç ve otorite verilmiştir. Huzur iletkeni mi olacaksınız, kaos iletkeni mi? İnanç mı, kuşku mu? Kurban mı, ışıldayan güç mü? Bu sizin seçiminiz.

Yaşamak istediğiniz hayatla aranıza “hayat” girdiğinde, durun. Kendinize şunu sorun: “Bu kesintiyi, engellemeyi, bu ilgi dağıtan şeyi, bu tersliği bulunduğum anda, bulunduğum yerde ele almam kesinlikle gerekli mi?” Pek çoğunuz otomatikman “Evet! Buna zorunluyum.” diyeceksiniz. Kendinize bir defa daha sorun… “Bunu şimdi düzeltmem gerekli mi? Ya da bana kalbim şu dakikanın içinde daha önemli şeyler olduğunu söylüyor mu?”

Kültürünüz çok hızlı ve akışın düzenini bozan şeylerle bezeli. Kültürünüzün içine aciliyet, ivedilik kavramı işlenmiş durumda. Buna rağmen, gökyüzündeki bizler, kalbiniz ve ruhunuzun arzuladığı her şeyi deneyimlemek için sonsuza sahip olduğunuzu biliyoruz. Sadece kutlu ve kutsal bir tek “şimdi” var, sonra yine “şimdi” var.

Diyelim ki, uyandınız ve kalbinize çok yakın, çok sevdiğiniz bir proje üzerinde çalışıyorsunuz. Çocuklarınızla oynamak istiyorsunuz, bir kitap okumak, bir şeyler yaratmak, bir iş üzerinde çalışmak, evinizi düzenlemek, yemek tariflerinizi toparlamak, ya da yapıp bitirmek istediğiniz herhangi bir şeyi. Birden bire telefon çalar. Koşturup cevaplarsınız, öğrenirsiniz ki birisinin yardıma ihtiyacı vardır. Şimdi, düşünürsünüz ki, bütün planlarınızı bırakıp kurtarıcı olarak koşmalısınız. Ya da diyelim ki projenizin ortasındasınız, bir şeylerin bozulduğunu ve düzeltilmesi gerektiğini görürsünüz. Ya da, birden bire bu zamanda başka bir şey yapmaya söz vermiş olduğunuzu hatırlarsınız. Bütün bu durumlarda ne yaparsınız?

Sevgililer, seçim size ait. Eğer telefon çalarsa, onu açabilirsiniz ya da açmayabilirsiniz. Birilerinin çok hasta ve ölmek üzere olduğunu biliyorsanız, açmak isteyebilirsiniz! Ancak, çoğu zaman sadece bir saniye durun ve kendinize sorun, “Telefona şimdi cevap vermeyi istiyor muyum, yoksa projeme devam etmeyi mi istiyorum?” Belki kalbinize danışırken telefona cevap veremeyebilirsiniz. Buna güvenin. Her zaman kalbinizin rehberliğine danışacak zamanınız olacak ve her zaman geri arayabilirsiniz. Kalbinize güvenin. Güvenin, o bütün ilgili ruhlar için neyin iyi olduğunu bilir.

Diyelim ki, bir şey kırıldı ya da bozuldu. Hayatınıza devam edebilmek için onun derhal tamir edilmesi gerekiyor mu? Eğer değilse, kalbinizden onun ne zaman ele alınması gerektiğini söylemesini isteyin. Diyelim ki, bir başkası için bir şey yapmak üzere söz verdiniz. Unuttunuz… belki Tanrı’nın başka planları vardı. Arayabilir, özür dileyebilir, yeniden başka tarihe erteleyebilir misiniz? Veya gününüzü yeniden düzenlemek mi istersiniz?

Bunlar çok basit örnekler, ama hayatınız bu ufak seçimler üzerine inşa edilmiştir. Bu ufak seçimler toplanır ve geniş yaşam deneyimini oluşturur. Kalbinize inin sevgililer. Eğer başarmak istediğiniz bir şey varsa, güvenin ki o “kesintileri”, “engelleri” şimdilik görmezden gelme konusunda veya o “tersliklerin” kendileri niyet ettiğiniz hedefe ulaşmanızda doğru enerjiye giriş yapmanızda ya da doğru şekilde yardım almanıza yol açacağı konusunda yönlendirme alabilirsiniz.

Aslında sadece tek bir hedef var… hayatınızı sevmek! Kalp her zaman sizi sevgiye yönlendirecektir. Ona güvenin. Ve bu zamandan itibaren “kesintileri”, “terslikleri”, “engelleri” kalbinizi dinlemek ve ruhunuzla uyumlu seçimleri yapmak için fırsatlar olarak görün.

Tanrı sizi kutsasın! Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

Sevgili Dostlar, bir insanın sahip olduğu bütün elektronik aletler hep beraber bir hafta sonunda bozulmaya karar verebilir mi? Siz bu bozulmaya olumlu yaklaştığınızda bazıları yavaş yavaş düzelip, elinizdeki kısıtlı tabletle uzuun bir makale yazmaya oturduğunuzda birden bire bütün bir bölgenin telefon ve internet hatları 24 saatten uzun bir süre kesilir mi? Kesinti hala devam ediyor, şu anda mobil internetteyim ve evet biliyorum, bugün toplumsal olarak acı bir gün ama ben ilgimi kendi küçük dünyamda olanlara verdiğimde bu durum beni gülümsetiyor. Yukarıdaki mesajın tam da teknolojik tuhaflıkları yaşamaya başladığım gün iletilmesi ise ayrı bir hayret konusu.

Geçen hafta bugünden beri 9 Mart’ın erken saatlerinde gerçekleşecek olan güneş tutulmasının enerjisini hissetmeye başladığımıza, bu çok büyük tutulmaya enerjik olarak hazırlandığımıza inanıyorum (yazmama henüz izin verilmeyen makalenin bir kısmı bununla ilgiliydi) ve bu arada çok alışılmadık durumlar deneyimleyebileceğimizi düşünüyorum. (Bu ufak mesajı çevirip yayınlamama izin çıktı herhalde, daha hiçbir şey bozulmadı!) Tersliklerin arkasında yatan kimi kişisel, kimi kolektif enerjik sebepleri de anladım ve özümsedim… Teslimiyette miyim, öyle diyebilirsiniz. Kendimi bu sürecin herhangi bir aşamasında strese soktum mu? Hayatımda ilk defa, kesinlikle hayır! Yapmam gereken bir sürü başka şeye vakit ayırıyorum ve teknik insanların da kendi üzerlerine düşen şeyleri yapıp işlerini tamamlamasını bekliyorum. Sanırım normal yayınlar önümüzdeki hafta başlayacak.

Gerçekten, yukarıda Meleklerin dediği gibi dikkatinizi neye verdiğiniz sadece ve sadece sizin seçiminiz. Başınızı kuma gömmeyi ve bir lay-lay-lom hayal dünyasında yaşamanızı kesinlikle önermiyorum. Ama farkına vardığınız durumların sizin gerçekliğinizde yeri olmadığını seçebilirsiniz. Ve o durumlara Koşulsuz Sevgi ve Mor Alev enerjisi gönderebilirsiniz. Koşulsuz Sevginin doğal sonucu ise şefkat ve şifadır.

Toplu olarak dikkatimizi kendi ufak dünyalarımıza çevirmeden önce, bunu okurken, şimdi hep beraber derin bir nefes alalım ve yeryüzünde yaşanan dolayısıyla ülkemize de yansıyan kaos hakkında şöyle diyelim:

“Biz kolektif olarak bu gerçekliği kabul etmiyoruz. Bunun bizim toplumumuzda, medeniyetimizde, gerçekliğimizde yeri yok. Onun için bütün ilgili kişilere, yerlere, varlıklara, olayların olduğu coğrafyalara, travma geçiren halka, kalbimize Yaratan’dan doğru akmakta olan ve asla bitmeyen Koşulsuz Sevgimizi ve Mor Alev enerjisini gönderiyoruz. Şefkatimiz sizlerle. Şu anda hissedemeseniz de seviliyorsunuz. BİZ sizi kayıtsız şartsız seviyoruz. BİZ aylardır, aslına bakarsanız, binlerce yıldır, Gaia’nın neredeyse her köşesinde akmakta olan gözyaşlarınızı siliyoruz. Yalnız değilsiniz ve bu gerçeklik kabul edilemez. Yan Mor Alev ve dönüştür! Yan Mor Alev!”

Nefesinizi verirken sevginin gücünü, kucaklayan şefkatini hissedin. İnanın ve güvenin. Yaratan’a teşekkür etmeyi hatırlayın.

Şimdi, hepimizin gerçekleştirmesi gereken hayat amaçları, hedefleri ve görevleri var. Onlara odaklanmanızı öneririm, verimli ve olumlu kalın. Aklınıza bu durumlar geldikçe Koşulsuz Sevginizi ve Mor Alev enerjinizi yollamayı unutmayın.

Mesajlarınıza ve yorumlarınıza gecikmelerle cevap verebiliyorum, özür dilerim.

Ann Albers ve Meleklere çok teşekkürler. http://www.VisionsofHeaven.com

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın ilişki kurabilmek ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

9 comments

 1. Her okuduğum mesaj bir adım daha içselleşiyor ve yerini buluyor.. Teşekkür ederim, çok teşekkür ederim..

  Liked by 1 kişi

 2. Hayatımızda olup biten ne varsa -olumlu ya da olumsuz , hepsi bizim istediğimiz için ve bize bir şeyler öğretmesi için gerçekleşiyor. Meleklere teşekkürler! Hala seslerini duymayı bekliyorum..

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev, Temmuz 2015’den beri tarif edemeyeceğim boyutta bir mutsuzluk, acı, çaresizlik hissediyorum. Ama beni asıl mahveden, hayatımda ilk defa olan “uyku bozukluğuyla” tanışmak oldu. Eskiden uyuyamayanları anlayamazdım. Kafamı yastığa koyar koymaz hemen uyurdum. Ama artık neredeyse sabaha kadar uykum gelmiyor ve sonra sabah yorgun düşmekten birkaç saat uyuyabiliyorum. Normalde çabuk depresyona giren bir insanım. Çünkü; topluma ve dünyaya karşı aşırı duyarlıyım. Kafaya takmayan biri olsaydım depresyona da girmezdim. 2015’e girerken içimde sıkıntı vardı. Çok kötü geçecek dedim hep. Temmuz 2015 ise tam dibe vurduğum ay oldu. Bu seferki depresyon “sanki benden kaynaklı değil”. Bunu anlatamıyorum kimseye. Sanki gökten üzerime farklı bir enerji yağıyor. Bu enerji en başta uykumu bozdu. Yalancı ağrılar baş gösterdi. 2016’ya girerken de içimde inanılmaz bir korku, endişe, adeta sona yaklaşma hissettim. En sonunda psikiyatrıma gittim ve uyku ilacı verdi bana. Her şey o kadar kötü ki, senin gibilerin depresyona girmesi bana normal geliyor dedi. Sevgili Mor Alev, 2016’dan çok korkuyorum ve biliyorum ki; korku enerjisi çok tehlikeli. Yalnız, bilemiyorum bundan nasıl kurtulacağımı. Artık ne meditasyon ne spor yapmak geliyor içimden. Üçüncü gözüm mü açılmaya çalışıyor acaba? Ben böyle “ben dışı” bir enerjiye maruz kaldığımı hiç hissetmemiştim. Her gün sizden gelecek “günün yazısını” bekliyorum. Okurken içim umutla doluyor. Fakat gücüm bitti. Harekete geçemiyorum. Geçen gece bir rüya gördüm. Rüyamda, İstanbul Anadolu Yakası’na atom bombası atılıyor. Atom bombasının mantarını bile gördüm. Ben de o an Avrupa yakasındayım. Her şey bombayla hızla erirken ben de gözlerimi kapatıp arkamı dönüyorum ve bomba beni de eritip yok ediyor..Ama hiç acı hissetmedim. Sadece ısınma ve yok olma..Bu rüyalar ya bilinç altı korkularım ya da olma ihtimalindeki şeyler…Kısaca ayıkken de uykudayken de mutlu değilim..Artık Tanrı’nın ya da bilmediğimiz diğer faydalı güçlerin “yavaşlığından” sıkıldım.! İstiyorum ki her şey hemen olsun. Bıktım bu ülkedeki cahil ve aptal insanlardan. Bu başımıza gelecekleri doğmadan önce biz seçtik ya da seçmedik diye düşünmekten tutun da akla gelebilecek her şeyi düşünüyorum ama sonuç : sıfır ! Beni rahatlatacak bir cevap verirseniz mutlu olacağım. Zira; dayanamıyorum içinde bulunduğum ülke şartlarına da, insanlara da.. Sevgilerimle

  Samsung cihazımdan gönderildi

  Beğen

  1. Sevgili Zeynep, bu blogda yazılanların tam tersi bir yorum yapıyorsunuz. Hayatınızı basitleştirin. Anı yaşayın, nefes alın. Sevdiğiniz şeylere odaklanın. Şikayetle vakit kaybedeceğinize düzeltilmesi gerektiğini düşündüğünüz konular hakkında aktif olarak çalışın. Kesinlikle ayrımcılığa gitmeyin. Bıktığınız ve sizin kelimelerinizle “cahil ve aptal insanlar” sizin yansımanız. Üçüncü göz böyle açılmaz, korkular zirve yapmaz. Korkularınız sizin dışınızda değil, içinizde. Derhal başka bir psikoloğa danışın, uyku ilacı yerine doğru dürüst depresyon tedavisine başlayın. Sakinleşmek için son derece disiplinli bir şekilde meditasyona başlayın, benim sizin için önerim farkındalık meditasyonudur. Önyargılarınızı, katı düşüncelerinizi, sizden başka insanların sizin kadar düşünceli ve duyarlı olmadığı inançlarını salıverin, salıverin, salıverin. Uyku için yatma saatinizi belirleyin, ne olursa olsun o saatte yatağa gidin. Derin nefesler alın. Yüksek benliğinizden yardım isteyin. Michael’ın nefesi iç çatışmalarınızın yatıştırılmasında yardımcı olacaktır. Sevgilerimle

   Beğen

 4. Çok büyük bir çıkmazın içindeydim ve meleklerden yardım istedim ve yardım ettiler teşekkür ederim yalnız ben çok farklı bir insanım bazı şeyleri görüyor ve hissediyorum bu kartlara baktıgımda çok farklı oldumu anladım ve bende bir güç var çözemiyorum bunu nasıl ortaya çıkartırım

  Beğen

  1. Sevgili Çiğdem, hepimiz farklıyız ve biriz. Bu kartlar dediğiniz şeyi anlayamadım maalesef… Burada bir kart yok. Ancak çözemediğiniz konularda her zaman önerim meditasyon yapmanız, meditasyonu alışkanlık haline getirmeniz ve sorularınızı kalbinize sormanızdır. Sevgilerimle

   Beğen

 5. merhaba sevgidolu paylaşımlarınızı okuyorum öğreniyorum rahatlıyorum teşekkürler sevgiyle bir konuda yardımınızı istiyorum dargın olduğum yakınımla barışmak istiyorum haklıolduğumu düşünüyorum budurum beni rahatsızediyor nasıl bir yol uygun olur sevgiler

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.