Kendinizi özgürleştirin – Konsey (Mesaj 56)

Unplugged by Matt StevensSevgili Dostlar, bu sabah büyük ihtimalle çoğunuz uyurken çok erken saatlerde günlük meditasyonum ve “sakinlik” zamanım bittiğinde bilgisayarı açtım ve karşıma yeni bir Konsey mesajı çıktı. O erken saatte kendi kendime gülmeye başladım. Dün yazdıklarımı onaylayan bir mesaj bu ve sanırım Konsey de bu blogun hamileri arasında. Dün bahsettiğim gerçek müziği duyabilmek için paraziti kesmek konusunu Konsey burada çok güzel anlatıyor. O yüzden bu sabah ilk yaptığım şey, elimden gelen en hızlı şekilde bu çeviriyi yapıp size iletmek oluyor.

Bu mesaj için Konsey’e ve Ron Head’e çok teşekkür ederiz. Mor Alev tarafından çevrilmiştir. (ronahead.com)

Bugün, tüm taraflardan sarılmış gibi göründüğünüz eski paradigmadan özgürleşme çabalarınızdan konuşacağız. Ve, “gibi göründüğünüz” diyoruz, çünkü size en çok görünür yapılan şey bu, bu arada bunun dışındaki şeylere dair kanıtlar ise hiç görünür değil.

Toplumlarınızda üretilmiş bir fenomen var, buna “haberler” deniyor. Öncelikle lütfen şunu anlayın ki, bu üretilmiş bir olgudur. Bu demektir ki, birileri bu olguyu hayal etmiştir. Bu da demektir ki, birileri bundan fayda sağlıyordur ve sevgili dostlar, büyük ihtimalle o kişiler siz değilsiniz.

Bir noktada fark edildi ki, kötü haberler herkesin dikkatini çekiyordu. Elbette bu dikkatleri çekti. Uzun zaman önce böyle bilgiler hayatlarınızı defalarca kurtardı. Ancak, geniş nüfusların kontrolünü sağlamak ve sürdürmek üzere insanlığın bu anlayışı yeterince uzun süredir kasıtlı olarak beslendi, işlendi ve geliştirildi. Bu son derece etkili bir bilime dönüştürüldü ve adına kitlesel iletişim dediğiniz şeyin gelişinden itibaren daha da incelikli ve etkili bir araca dönüştü. Nüfusun büyük bir kısmı şimdi bunu anlamaya başladı. Ama öyle bile olsa, bu medyaların kullanımının gerçek kapsamı ve yöntemleri çok çok az anlaşılıyor. Bu şeyleri anlatmaya çalışan birisi olsa da, onu dinlemeyi ve inanmayı seçecek insanların bulunmasının ise biraz daha zaman alması mümkündür.

Bu olasılığın (kontrol ve yönetilme olasılığının) pek çokları tarafından anlaşılmasına rağmen, bu medyaya erişimi olanların büyük bir yüzdesi kendilerini gündelik olarak ona teslim ediyorlar. Pek çokları için, uyanma zamanlarının büyük bir bölümü haberlerle geçiyor. (Mor Alev: sabahları uyanır uyanmaz haberleri seyrediyorlar) Lütfen anlayın, bu gerçek biliniyor ve tam olarak istismar ediliyor.

Şimdi, neden bizler, genelde çok daha olumlu konularla uğraşırken, bu konuya değinmeyi seçtik? Bunu yapıyoruz çünkü, adına son savaş denilebilecek mücadelenin sancılarını yaşıyorsunuz. Durumun gerektirdiği zamanlarda bir o tarafa, bir bu tarafa çekiştiriliyorsunuz. Hatta bunu bilmek bile hayal kırıklığı, öfke ve moral bozukluğu yaratmak için kullanılabilir. Çok ender olarak iyi ve mutlu haber kırıntıları sizlere iletiliyor.

Peki, biz size şu gerçeği söylemek için buradayız: Gerçekte, neredeyse ezici bir üstünlükteki iyi mutlu haberlerle çevrelenmiş durumdasınız. Pek çok kişinin hayatlarındaki olayların olumsuzdan çok öte olması gerçeğinin yanında, aslında gerçek oldukça pozitif. Düğünleri düşünün, bir araya gelinen zamanları, doğumları, kutlamaları ve dahasını, yani hayatınızın gerçek dokusunu oluşturan olayları… Gerçekte etrafınızda olan budur. Her gün milyarlarcanıza iyi şeyler oluyor. Ve o iyi şeyler, sizin adına haberler dediğinizin pek büyük bir parçası değil.

Ve pek fazla görünürde olmayan bir şeyi de anlamanızı istiyoruz. Tam gözlerinizin önünde bu kadar çok olumsuzluğu bayrak gibi sallamalarının bir sebebi var, o da ortada bir kontrol kaybının olduğudur. Bir her şeyi göze alma durumu, bir umutsuzluk durumu var. Siz ve biz, ayni gerçekte olduğunuz kolektif gerçekten içinde bulunduğunuz transtan uyanıyorsunuz. Sizler zamanın bu zaman olduğuna karar verdiniz. Sizler, “artık yeter” olduğunu ve aslında yeterden de fazla olduğunu kesinlikle belirlediniz. Ve, bu perspektiften bakıldığında bu kadar çok “kötü haber” aslında iyi haber. Bu demektir ki, kazanıyorsunuz, ama biz size diyoruz ki çoktan kazandınız.

Ve böylece bu küçük mesajın sonuna geliyoruz. Bitirmeden önce son bir konuya değinmek istiyoruz. Aletlerinizde bir açma-kapama düğmesi var. Daha da iyisi, kablolarınız da çıkarılabilir. Yani, bağlantıyı kesin. Gidin eğlenceli bir şeyler yapın. Frekanslarınızı yükseltmeye devam edin. Çok daha iyi hissedeceksiniz ve dünyanıza da hizmet etmiş olacaksınız, etrafınızdakilerin çok azı bunu anlasalar da.

Coşkuda kalın. Huzurda kalın. Etrafınızdakileri sevin. Etrafınızda olmayanları da sevin. Haydi gayret!

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

 1. Çok teşekkür ederim Sevgili Mor Alev; Konsey ve Ron Head. Nasıl içim sevinçle doldu anlatamam. 10 yıldır neredeyse hiç TV ve haber izlemiyoruz. Günlük gazetelerde, web sitelerinde kötü haberleri detaylarına inmeden pas geçmeye çalışıyoruz, doğru yolda olduğumuz için çok mutlu oldum. Neden kendimizi elimizde olmayan olaylar için üzelim. Bu demek değil vurdumduymazlık ve aymazlık içinde yaşıyoruz. Tabi ki korkunç olaylar karşısında üzüntülere boğuluyoruz. Günlerce acıları paylaşıyoruz, demek istediğim; haberlerin içinde kaybolmuyoruz. Çok teşekkürler…

  Beğen

 2. Sevgili Mor Alev şu an sana Ankara’dan yazıyorum. Temmuz ayındaki seansımızdan bu yana hayatımda inanılmaz güzel şeyler ardı ardına gerçekleşti. Öncelikle o kayayı üzerimden alıp atacaklardı ya seansta öyle söylemiştin bana. Evet! Attılar ve altından yepyeni bir ben doğdum. Seni tanımak yazılarını takip etmek inanılmaz keyifli. Sana gelmekle müthiş isabetli bir şey yapmışım şimdi daha net anlıyorum. Şimdi yönümü buluyorum. Gideceğim yeri biliyorum. Varoluş sebebimi derinden anlıyorum. Şükürler olsun! Burada önemli bir sınav için bulunuyorum. Benim için enerji yollarsan çok sevinirim☺️ Sabah 10:00 da sınavda olacağım. Herşey hepimiz için çok daha güzel olacak biliyorum. Sevgilerimle

  Beğen

  1. Pınar’cım, elbette! Bu güzel sözlerin için çok teşekkürler ve saat 10.00 dan hemen önce enerjik olarak buluşuyoruz. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.