Yaz Gündönümü: Yüzümüzü Güneşe dönelim – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

SunYaz Gündönümü 21 Haziran Pazar, saat 19.38’de (İstanbul) gerçekleşiyor. Bu hafta sonu resmi olarak yaz başlarken, aynı gün Güneş Yengeç burcuna geçiyor ve hemen hemen aynı zamanda Ay da Başak’a adım atıyor.

Yaz Gündönümü, Kuzey yarıkürede verimlilik, üretkenlik ve gücü temsil eder. Kalplerimizde, yeryüzünde ve hayatlarımızdaki bolluğu hissettiğimiz ve kutladığımız en uzun gündür. Arkadaşlar, bu Yaz Gündönümü yazısını hazırlarken her zamanki gibi rehberlerime bağlandığımda ilk günlerde sadece iki bilgi geldi. Birincisi “Çok güzel!”, diğeri “Fıstık gibi!”… Ne yazmam gerektiğini bilemedim! 🙂 İlk izlenimlerim ise şunlar oldu: Melekler, Yükselmiş Ustalar ve tüm Işık Âlemi resmen bir kutlama ve eğlence havasında, bence bu yüksek duyguları, mutluluk, onur ve coşkuyu anlatabilecek kelimeler yok o yüzden yukarıdaki iki yorumla tıkanıp kaldım. Blog hamileri bize diyor ki;

“Bir yıl içinde mucizevi bir şekilde ilerlediniz, bilerek ve isteyerek çok şeyi değiştirdiniz, bu bahar aylarındaki büyük arınmadan geçtiniz, sürekli salıverdiniz ve şimdi kutlama zamanı!”

Burada belirtmem gereken, sadece kutlama ve neşe değil, bunun yanı sıra bizlere çok büyük miktarda saygı enerjisinin de aktığıdır. Sanki bütün bir Cennet, geçmiş olduğumuz zorlu yollardan sonra önümüzde eğiliyor, gözlerinde sevinç yaşlarıyla bizlere bizi ne kadar çok sevdiklerini iletiyorlar.

Bu hafta sonuna astrolojik olarak bakarsak, bol şans, sevgi ve hareket görüyoruz. Jüpiter, Uranüs’le son üçgen açısını yapıyor ve bu sonuncu açı diğer açılarla desteklenerek, şansı katlarca arttırıyor. Geçen gün, bu konuda astrolog dostlarla konuşurken, hepimiz güldük, “acaba bu hafta sonu herkes büyük ikramiye kazansa ne olur?”. Bu hafta sonunun şansını kullanın, yapmadığınız, denemediğiniz ama hep kalbinizde olan bir şeyler yapın.

letitburnthewaythestarsdoSon zamanlarda, günlük çalışmalarımda Güneş enerjisinin oldukça öne çıktığını söylemeliyim. Güneş, Kutsal Erkek (Eril) enerjiyi doğrudan bizlere iletmeye başladı. Bu hafta sonu, özellikle de yarın, Güneş muhteşem enerjisi ile bize yardımcı oluyor, uyum, anlayış ve destek kalbimize doluyor. Büyük kutlamanın sebeplerinden biri de Kutsal Erkeğin binlerce yıl sonra ilk defa tam olarak yeryüzüne giriş yapması ve vücut bulması. Hepimiz içimizdeki kadın ve erkeğin en kutsal halini “evlendiriyoruz”. Ve tarihte ilk defa gerçekten dengeli, gerçekten ilahi olmamızın yolu açılıyor. İçimizdeki kadın ve erkek birbirine âşık olduğunda öz-sevgimizde büyük sıçramalar yaşayacağız. Blog hamileri gözünde bu aşamaya gelmemiz bizler için devasa bir adım!

Bugün, yarın ve bundan sonraki günlerde Güneş’e yüzünüzü dönün. Onun enerjisini hissettiğinizde aslında tüm çakralarınızın “şarj” edilip dengelendiğini, eski erkek enerjinin bu ışıkla aydınlanıp Kutsal Erkek enerjiye dönüştüğünü hatırlayın. Bence Güneş’e bize milyonlarca yıldır verdiği hizmet ve yardım için teşekkür etmemiz için yarın ideal bir gün.

Dostlar, bu hafta sonu enerjik tarihimizdeki mihenk taşlarından birini yaşıyoruz. Diğer kanalların yazılarına baktığımda, her birimizin bu Yaz Gündönümünün enerjisine farklı bir isim verdiğimizi görüyorum, bunun bir önemi yok, sonuçta herkes kendi dalga boyunda gelen bilgilere “radyoluk” yapıyor. Ortak noktamız ise, bu hafta sonunun harika geçeceği ve kalplerimizin dengeli bir sevgiyle dolacağıdır. Asıl önemli olan şey bu.

İçimizdeki kadın ve erkeği dengelemek için bu hafta sonu yine denge meditasyonunu öneriyorum, mutlaka dışarıya çıkın ve tabiatla bir olun, Gaia’ya teşekkür etmeyi, topraklanmayı unutmayın ve yüzünüzden güneşin gülümsemesi eksik olmasın!

Hepinize harika bir Yaz Gündönümü diliyorum.

©Mor Alev 2015

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

2 comments

  1. Merhaba Verdiğiniz harika haberler için teşekkürler.Dilerim ki bu haber tüm Dünya’da sevgi,barış ,hoşgörü ve mutluluk dolu günlerin başlangıcı olur.

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.