Adanmışlık – Konsey (Mesaj 33)

Maxfield Parrish - Morning (1922) painting was used for Life Magazine coverBugün sizlerle, “adanmışlık” kavramı hakkında konuşacağız. Büyük olasılıkla, “kendinizi bir şeylere adamış” olduğunuzu düşünmemişsinizdir. Oysa neredeyse hepiniz, “adanmış” kişilersiniz. Acaba siz kendinizi neye ve kime adamışsınızdır? Bunu bir dakika düşünün.

Kendinizi, varlığınızın doğasını yansıtan şeylere mi adadınız? (İnsan doğasının alışkanlıklarını, gereksinimlerini, davranışlarını vs. yansıtan şeyler). Bunun cevabı, “Evet” olacaktır. Tabii ki öyle yaptınız. Şimdi, kendinizi adadığınız şeylerin bir listesini çıkarın. Bu listenin, “bilincinizin mevcut durumunu” çok doğru bir şekilde yansıttığını göreceksiniz. Biz bunun çok yararlı olabileceğini düşünüyoruz. Çünkü bu liste, sizin aynanız olacaktır.

Bunu istemekle size vermeye çalıştığımız şey, farkındalık olgusudur. Amacımız, yaşamınızda devam etmeniz, geliştirmeniz ya da hayatınızdan tamamen silmeniz gereken “adanmışlıkları” ayıklamanız için, farkındalığınızı attırmaktır. Örneğin; Kendinizi ailenize mi adadınız? Hmmm, öyleyse bu “adanmışlığınızı” devam ettirin. Kendinizi işinize mi adadınız? Şayet cevabınız “Evet” ise, neden? Umarız bu soruyu cevaplayarak, işinize olan adanmışlığınızın yararlımı yoksa zararlımı bir adanmışlık türü olduğunu belirleyebilirsiniz.

Bu listeyi uzatabildiğiniz kadar uzatın. O listedekilerin hepsi, enerjinizi verdiğiniz şeylerdir. Sahip olduğunuz en değerli şey, enerjinizdir. O sizin gücünüzdür. O sizin kim ve ne olduğunuzu gösterir. Şayet onu en iyi nerede kullanmanız gerektiğini öğrenirseniz, o zaman enerjiniz “yaşamınızdaki en etkili güç” haline dönüşecektir.

Tabii ki enerjiniz zaten çok güçlüdür. Ama onu, size en yararlı olacak şekilde mi kullanıyorsunuz? Enerjiniz, siz hangi yöne gitmek istiyorsanız sizi o yöne “götürmekle” yükümlüdür. Bu yön, olumlu da olabilir, olumsuz da. Bunu yargılamak bize düşmez. Seçme özgürlüğüne sahip olan, sizsiniz.

Sadece şuna işaret etmek isteriz; Size en fazla yarar sağlayacak olan seçim, bilinçli yapılmış olan seçimdir. Ne yaptığınızın ve neden onu yapmayı seçtiğinizin farkında olmak, sizin “uyanık olmak” diye tabir ettiğiniz vaziyetin önemli bir parçasıdır. Bu farkındalık, sadece etrafınızda olup biten şeyleri fark etmek demek değildir. Tabii ki bu da önemlidir. Ama sizin “büyümenizi, gelişmenizi ve olgunlaşmanızı sağlayacak olan farkındalık, gerçekten güçlü farkındalıktır. Sizi “değiştirecek” olan, ancak böyle bir farkındalıktır. Ve sizin değişiminiz, eninde sonucunda her şeyin değişmesini sağlayacaktır.

Hazır bu konuya değinmişken, şu noktaya da işaret etmiş olalım; Bu farkındalık halinizi, şayet “şimdi” denilen anda kalamazsanız, yeterince geliştiremezsiniz. Ve bu dönem, anda kalabilmek için en uygun zaman dilimidir.

Ayrıca “Ben” kelimesi, çok güçlü bir ifadedir; (Güçlü bir titreşim yaydığı için, cümleye dikkatle devam edilmelidir.)

Örneğin; “Ben kendimi ——– adıyorum.” “Ben,———- seçiyorum.”

Bunlar, gücünüzü geri kazandıran sözler ve düşüncelerdir.

İlahi ve güçlü bir Varlık olduğunuzun farkına varın. Bu özelliğinizi nasıl kullanacağınızı iyi seçin. Neden burada olduğunuzu sormak yerine, burada bulunmanızın esas nedenini (esas amacınızı)yaratın. Sizin gerçek gücünüz, budur.

İyi günler.

Çeviriyi yapan Mor Alev Dostuna, Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (https://oraclesandhealers.wordpress.com/)

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/