Hayatınızın rolüne hazırlanıyorsunuz

CrispmeArkadaşlar, yarınki dolunay yazısını yazarken, Mart ayının bizler için ne kadar önemli, ne kadar olağanüstü bir zaman olduğunu düşünüyordum. Aklımdan benzetmeler, bu nosyonu sizlere nasıl iletebileceğim konusunda pek çok fikir ve cümleler gelip geçiyordu. Bir ara verdim ve aşağıdaki mesajı okudum. Dolunay yazısını bırakıp, derhal bunu çevirmeye karar verdim. (Merak etmeyin, dolunay yazısını da daha sonra yayınlayacağım) Çünkü içinde bulunduğumuz dönemi çok iyi anlatmış. Özellikle, şikâyetlerle ilgili bölümlere benzer mesajları sizlerden son günlerde çok sık alıyorum

Mesajda “dağa tırmanmak” benzetmesini, şimdiye dek yapmış olduğunuz bütün değişim, dönüşüm, salıverme, kendini tanıma, arınma, kendi öz benliği ile bir olma işlemleri ve sonuçta hafiflememiz durumunu anlatmak için kullanıyorlar. “Tepeden aşağıya yuvarlanma” ise, şu anda hissettiğimiz karmaşık duygular için kullanılmış.

Brenda Hoffman ve aracılık ettiği Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (www.LifeTapestryCreations.com).

Sevgililer,

Belki sinirleriniz cildinizin tam üzerine çıkmış gibi hassas hissediyorsunuz. Çok önceden çözmüş olduğunuzu düşündüğünüz sorunları yeniden çözmek zorunda kalıyorsunuz. Ya da hiç sebepsiz ya da ufacık nedenlerden öfkelisiniz. Bilin ki bu zamanda temelden ve çok büyük bir değişimden geçiyorsunuz.

Yeryüzünün tamamı çevrenizde an be an artan enerjilerin etkisi altında.

Dağını çoktan tırmanmış olanlarınız kesinlikle kızgın. Eğlence nerede? Coşku nerede?

Ah. Bu “şimdi” de, oynamak için belirli bir rol seçtiğinizi, özenle ve sebat ederek o göreve hazırlandığınızı unutuyorsunuz.

Belki bir benzetme kullanmak, bunu daha iyi anlamanızı sağlayabilir. Diyelim ki, 3 boyutlu sahnede oynamak için bir role seçildiniz ve yıllarca bunu yapmak için can attınız (dağınıza tırmanmayı tamamladınız). Şimdi, söyleyeceklerinizi öğrenmeli ve asıl role hazırlanmalısınız. Ve bunu yapıyorsunuz. Bu da şu demek; sizi engelleyebilecek, rolünüzü aksatabilecek tüm parçaları arkanızda bırakıyorsunuz, buna yeni bir çeşit arınma diyebilirsiniz.

Ve bunu da sebat ve özenle yapıyorsunuz, çünkü çok istediğiniz rolü kaptınız. Şimdi sizin için bu role hazırlanmaktan daha önemli bir şey yok, buna pek çok 3 boyutlu aktörünüzün de yaptıkları gibi, o güzel saçlarınızı kesmek, kilo almak ya da kaybetmek, o role benzer hayatı olan bir kişiyi incelemek, senaryoyu ve sahnedeki pozisyonunuzu ezberlemek gibi şeyler de dâhil. Bunların hiçbiri özellikle coşkulu şeyler değil, ancak eğer becerinizin en yüksek haliyle bu rolü oynamak istiyorsanız, sizden bütün bu ön hazırlık bekleniyor.

Yine, akıntının tersine yüzen somon balıkları gibi (Mor Alev: Bu benzetmeyi geçen mesajlarında da kullanmışlardı. Bağlantısı burada.)

Bu şiddetli enerji girişi birkaç hafta içinde geçince, onun içindeki coşku, neşe ve keyfi keşfedeceksiniz. Aynı, 3 boyutlu tiyatro sahnesindeki rolünüzü oynarken de, role alışıp kendinizi rahatlamış hissedeceğiniz gibi. Istırabınız -eğer bu duruma öyle demek isterseniz- şimdiki dinamik enerji girişi sırasında kabul etmeye karar verdiğiniz ve çok kısa süreli bir durum.

Belki, duygularınız veya semptomlarınız yüzünden kendinize ya da Evrenlere öfkelisiniz. Hepsi boşuna, çünkü bu da yeni rolünüzün bir parçası.

Yeni rolünüzü oynamaktan vazgeçmek ya da ona hazırlanmayı ertelemek, şu andaki rahatsızlığınızı etkisiz duruma getirir ya da değiştirir mi? EVET – bir adet yankılanan evet. Ama şu anda tepeden aşağıya yuvarlanarak inenlerinizin çoğu, kendi özel görevinize hazırlanmak için aylar değil, günler içinde arınmayı seçtiniz. Yani, istediğiniz kadar şikâyet edin. Rahatsızlığınız çok yakında geçecek ve çok önemli bir evre de tamamlanmış olacak. Ve bu, Evrenlerden gelen şiddetli enerji girişi yüzünden, beklenenden çok daha kısa bir zamanda sona erecek.

Dağlarına yeni tırmanmaya başlamış olanlarınız bu özel enerji girişi sayesinde, çok özel fırsatlar görüp yakalayabilirler – ya da yapmazlar. Çünkü her biriniz kendi benliğinize uygun hızda ilerliyorsunuz. Belki, şu anda tırmanmaya devam eden ve ekstra işten kaçmayanlar için bu enerji girişi çekici olabilir, ama belki de fiziksel varlığınız tarafından engellenebilirsiniz. Bu durum, tırmanmanın herhangi bir evresinde olanınız için geçerli olabilir.

Şu anda yeryüzüne doğrultulan enerjiler gibi, enerji bir defa atmosfere girdi mi, orada kalır. Yani şu anda çok yorgun, çok başka bir şey, çok vs., olduğu için şikâyet edenleriniz ve ödüle tutunmayanlarınız, kendinize olduğunuz gibi olma hakkı verin. Bu enerjiyi size daha uygun bir zamanda yeniden keşfedeceksiniz.

Dağa olan tırmanışını tamamlayanlarınız, bu devasa enerji girişi halindeki fırsatı kesinlikle yakaladınız. Yeni rolünüze hazırlanırken, büyük ihtimalle biraz rahatsızlık yaşayacaksınız, aynı yukarıda bahsettiğimiz aktörler gibi. Senaryoyu öğrenmek, fiziksel değişimler, yeni algılar ve etkileşimler çok kolay değil, ama çok uzun zamandır oynamaya can attığınız rol için gerekli.

Tepeden aşağıya yuvarlanmanın çok eğlenceli olacağını bekleyenleriniz, aldatıldık diyorsunuz. Biz sadece şunu eklemek isteriz, bu özel enerji girişini siz istediniz ve çoğunuza bu sanki bir cezaymış gibi gelebilir. Ama bu bir ceza değil, oynamaya benliğinizin derinliklerinde can attığınız 5, 6 ya da 7 boyutlu rolünüz (göreviniz) için kısa süreli bir hazırlık dönemi.

Bu rolü oynamak için gerekli çok çeşitli parçaları topladınız. Genel arınmanızı tamamladınız ve şimdi de rolünüzü (görevinizi) yaratmak için sıkı bir çalışma içindesiniz. Ama yarattığınız, sizin rolünüzün size göre değerlendirilmiş olan halidir.

Belki diğerleri sizin rolünüzü biraz daha farklı şekillerde oynayabilirdi. Bunun bir önemi yok. Şimdi zaman, yeni kendinize ve yeni rolünüze sahip çıkmak zamanıdır.

Rahatsızlığınız bir süre sonra sona erecek. İşte o zaman, yeni “sizin” ilk rolüne (görevine) başlayacağı zamandır. Muhteşem bir düşünce. Yeni rolünüzün sorumluluklarını almaya hazırlanırken, bunun getirdiği coşkuyu, neşeyi hissetmeye izin verin. Sizin ve bir üç boyutlu aktörün yıllardır oynamayı istediği role kabul edilmesinin arasındaki tek fark, siz henüz hazırlıklarınızın sonucunu tam olarak anlayamıyorsunuz.

Bu hayatınızın rolünü oynamak üzere hazırlandığınızı bilerek huzurlu kalın.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2015  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

9 comments

 1. son günlerdeki yazılarınızı okudukça gerçekten çok heyecanlanıyorum, bir süredir içimden, uzun zamandır hissetmediğim ‘güzel bir şeyler olacak, hissediyorum..’ dalgası yükseliyor; somut şeylerden bahsetmiyorum sadece, bakış açısı değişiminin insan hayatında nasıl büyük değişiklikler yaratabileceğini defalarca gördüm, bu yazı da tam üzerine geldi gerçekten..tüm arınma süreçlerimle birlikte “yeni rolüme hazırlanmak’ cümlesi ancak bu kadar doğru bir tanımlama ve o yolun tanımlayıcısı olabilirdi.. bir kez daha ufkumu, zihnimi açtınız, şu an daha da coşkulu, daha da yönlenmiş, daha da farkındayım!

  çok ama çok teşekkürler, her şey için! iyi ki varsınız!

  Beğen

 2. Yine muhteşem bilgiler ve mesajlar…..Benim canım Işık varlıklarım ve meleklerim….Aldığım her mesajı hafızama o kadar güzel kaydediyorum ve uyguluyorum ki Şükürler olsun….Sizlere minnettarım dostlarım üstadlarım …Mor Alev her paylaştığınız bilgiler ve mesajlar için size yürekten teşekkür ediyorum….İyi ki varsınız….<3 Sizi çok Seviyorum ❤

  Beğen

 3. sevgili mor alev,
  bu süreç sen olmasan bir çoğumuz için daha zor olurdu….iyi ki varsın….kocaman teşekkürler….:)
  zeynep

  Liked by 1 kişi

 4. Mesajlarınızı okumayı düşünürken o anda karşıma çıkmasını ve durumuma birebir uygun olmasını ve eni desteklemesini çok ilginç buluyorum…

  Beğen

 5. Sahane sahane müthiş söylenecek çok söz var ama buraya sığmaz

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.