2015’in Önemli Enerji Portalları ve Astrolojik Açıları – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

astrology 2015Aslında, bir seneden diğerine geçerken, kendi uydurduğumuz bir takvimle hareket ettiğimizi düşünüyorum. Yüksek Benliklerimizin seanslarım sırasında çok sık gösterdikleri gibi tabiatta keskin bitişler ve başlangıçlar, bıçakla kesilmiş gibi görünen değişiklikler yok. Onun yerine yumuşak geçişler var. Birbiri ardına ve bazen de birbiriyle üst üste binen döngüler var. Benim için yılbaşının taşıdığı en büyük önem, o gün her saat diliminde ve hatta bütün bir gün, insanoğlunun bulunduğu her yerde, her şartta, her durumda ve din, dil, ırk ayrımı olmadan UMUTLA doluyor olması! Büyük çoğunluğun şükran hissetmesi, sevdikleriyle olmak için bazen günlerce seyahat etmesi, dileklerini, arzularını evrene ilan etmesi!

İşte bu durum büyük bir enerji sarmalı yaratıyor. Ve o sarmal, evrene çok net bir sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve sevgi mesajı veriyor. Belki de ikinci dünya savaşı sonrasında gelen kitle imha silahları devrinde kendimizi yok etmememizi bu enerji sarmalına borçluyuz, ne dersiniz? Evet, sadece bir rakam değişiyor takvimde, ama o değişimi önemli hale getiren bizleriz. Sadece bu yüzden yılbaşını ve onun getirdiği duyguları seviyorum.

Önümüzdeki yılın astroloji ve enerji takvimini aşağıda veriyorum. Bu sene gördük ki, bu tarihlerde bazen yoğun enerji girişi dolayısıyla yorgunluk, ayaklarımızın yere basmaması gibi durumlar yaşıyoruz. Eğer aynı günlere önemli iş ya da aile toplantıları rast geliyorsa bazen zorluklar çekebiliyoruz. Bu sayede o günlerde zaman ayırmak istediğiniz meditasyon ve enerji çalışmalarına şimdiden takviminize eklerseniz sonradan boşluk bulmak için sıkışmazsınız.

Öncelikle Merkür’ün geri gittiği dönemleri listeliyorum. Bildiğiniz gibi Merkür geri giderken biz de içimize dönmeye davet ediliriz. Merkür her türlü iletişimi yönettiği için, bu dönemlerde teknolojide, seyahat planlarında, diğer kişilerle olan konuşmalarımız ve yazışmalarımızda aksilikler, yanlış anlamalar ve gecikmeler olabilir. Ben bu dönemler için büyük planlar yapmak yerine, bulunduğum yerde kalmayı, telefon ve bilgisayarımı yedekleyip (2014’ün büyük dersi), özellikle yazdıklarımı defalarca kontrol etmeyi tercih ediyorum. 2015’de geri gidişlerin hepsinin hava burçlarında gerçekleşmesi de enteresan. Bu konuya ileride değineceğiz.

Merkür geriye gidiyor:

 • 21 Ocak – 11 Şubat – Kova’da
 • 18 Mayıs – 11 Haziran – İkizler’de
 • 17 Eylül – 9 Ekim – Terazi’de

Terazi/Koç ve Başak/Balık Tutulmaları:

 • 20 Mart – Yeni Ay/tam güneş tutulması Balık’ta
 • 4 Nisan – Dolunay/ay tutulması Terazi’de
 • 13 Eylül – Yeni Ay/parçalı güneş tutulması Başak’ta
 • 27 Eylül – Dolunay/ay tutulması Koç’ta

Mevsimler:

 • 21 Mart – İlkbahar ekinoksu
 • 21 Haziran – Yaz gündönümü
 • 23 Eylül – Sonbahar ekinoksu
 • 22 Aralık – Kış gündönümü

Tüm tutulmalar, ekinoks ve gündönümlerine ek olarak önemli portallar şunlar:

 • 8 Ağustos: 8-8 Aslan Kapısı
 • 11 Kasım: 11-11 Portalı
 • 12 Aralık: 12-12 Portalı

Önemli astrolojik hareketler:

 • 23 Ocak: Sürmekte olan Uranüs-Plüton kare açısında, Uranüs Güney Düğümü ile birleşiyor
 • 15 Mart – Uranüs-Plüton kare açısının yedinci ve sonuncusu
 • 15 Haziran – 18 Eylül – Satürn tekrar Akrep’te
 • Şubat ve Kasım – Satürn-Neptün kare açısı
 • Yıl boyu Satürn-Jüpiter kare açısı karşımıza çıkacak, özellikle Ağustos’ta zirveye ulaşacak
 • Temmuz ve Eylül – Venüs geri gidiyor
 • Ağustos 12 – Jüpiter Başak burcuna giriş yapıyor
 • 11 Ekim – Kuzey Düğümü Terazi’den Başak’a geçiyor

Umarım, yardımcı olur.

Mor Alev

Not: Arkadaşlar, bu sabahki yazıma verdiğiniz tepkiye çok teşekkür ederim. Sayısız dünya güzeli hayat hikayesi bir araya gelmiş. Her biriniz birer pırlanta gibi yazmışsınız. Eğer bu yorumları okumayanlarınız varsa, lütfen okuyun. Hatta önümüzdeki günlerde tekrar tekrar yeni yorumlar için kontrol edin. Ve lütfen siz de kendi yorumlarınızı bırakın. Şu ana kadar yazan dostlar, hepinize tek tek cevap yazamadım henüz ama buradan doğru sizlere kucaklar dolusu sevgilerimi gönderiyorum.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizden rehberlik almak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Mor Alev

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

5 comments

 1. Sevgili Mor Alev önceki yorumumda en önemli konuyu ihmal ettiğimi farkettim,hayat yolumda 66 yaşımda sizinle ,sitenizle,yazılarınız, çevirilerinizle karşılaştığım için çok mutluyum,tahmin edemeyeceğiniz derecede merhem oluyor,yaşananlara tam zamanında açıklık getiriyordu,iyi ki varsınız,sizi tanıtan arkadaşım da iyi ki var,güzel yüreğinizin ve emeklerinizin ödülleri ile süslenecek bir yıl diliyorum,sonsuz teşekkürlerimle,,,

  Beğen

 2. Muhabbet ışığı Mor MELEK,seni görmek nasip olmadı ama ışığın her zaman beni aydınlattı.Kim olduğunuzu bilmediğim halde muhabbetinizi fazlasıyla hissettim.Yeni yılın seninle daha iyi olacağına inanıyorum,iyi ki varsın,sevgilerimle.

  Beğen

 3. İlk Merkür geri gittiği dönemde önceden planlanmış ve ertelenmesi mümkün olmayan (ki istemiyorum da ertelemeyi) uzun-uzak bir uçakla seyahat planım var. Endişelenmeli miyim? 🙂

  Beğen

  1. Sevgili Gezgin Martı, İsminiz gibi geziniz… Belki bir-iki rötar vs olursa da canınızı sıkmayın. Sadece ben bunu biliyordum, şimdi hava alanında kitap okuyacağım dersiniz. Endişe etmenin hiçbir faydası olduğunu şimdiye kadar görmedim. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.