Baş Melek Gabriel (Cebrail)’den Sevginin Yüzleri (11): SİMYA

the shamanDeğerli Sevgililer,

Bugün sizlere, “Simya” olarak adlandırılan, Sevgi’nin diğer bir niteliğinden bahsetmek istiyorum. Yaşam yolculuğunuzda karşılaştığınız her zorluk, her seferinde sizi bir seçim yapma durumunda bırakır. Böyle bir durum karşısında, ya olmadığınız bir kişilik sergilemeyi seçersiniz, ya da bu olumsuz eğiliminizi Sevgi’yle olumluya dönüştürürsünüz. Sevgi’nin bu “dönüştürücü” niteliği Simyadır, Sevgililer. Günlük yaşantınızda karşılaştığınız herhangi bir zorluk, aynı zamanda insani duygularınızı yüksek (ilahi) duygulara dönüştürmek için bir fırsattır. Ve bunu yaptığınızda, Simya olarak bilinen niteliği uygulamış olursunuz.

Simya niteliği, bir şeyleri daha yüce ya da daha iyi bir şekilde yeniden yaratmak için zihninizi, düşüncelerinizi ve duygularınızı bilinçli olarak kullanma yetisini içinde barındırır. Herhangi bir uyumsuzluk veya anlaşmazlık ortamında uygulanan Simya niteliği, o ortama huzur ve barış getirir. Kin ve nefretin olduğu bir yerde, bağışlama niteliğini ortaya çıkarır. Öfke ve kızgınlık duygularını, uyum ve ahenk duygularına dönüştürür. Kısacası, “kurşun” gibi olan alt titreşimlerin duygu ve düşüncelerini, “altın” gibi olan Sevgi’nin yüksek titreşimlerine dönüştürme imkânı, yaşamınızın her anında mevcuttur. Aslında her biriniz bu niteliği, günlük yaşantınızda uyguluyorsunuz. Sadece yaptığınız bu işlemi “Simya” olarak adlandırmıyorsunuz. Oysa yükseliş yolunda olan bir bireyin, çoğu zaman olumsuzu olumluya dönüştürmek için uyguladığı yöntemi Simya olarak tanımlamak, çok yerinde olur.

Alt titreşimlerden oluşan her şey, şimdi yüksek titreşimlere dönüşme aşamasındadır. Artık Dünya’nın her yerinde, binlerce yıldır insanlığın savaş, acı ve kederi deneyimlemesine neden olan dönemleri sonlandırmak ve şifalandırmak için, harika önerilerde bulunan ve fırsatlar sunan kişiler ortaya çıkıyor. Böylece insan yaşamının her safhası, Simya işleminden geçmiş oluyor, Sevgililer. Ve yaşamın tüm olumsuz alanları, her birinizin alt titreşimli duygu ve düşüncelerle hareket etmek yerine, Işığı seçmiş olduğunuz her bir tercihinizle değişiyorlar. Dünya’nın ve tüm canlıların birlikte geçtiği bu evrimleşme aşamasında, tüm insanlara muhteşem bir hediye sunulmuştur. Çünkü bu dönemde Atmosferden Yeryüzüne akan yüksek Kozmik enerjiler sayesinde, her bir birey kendi İlahi Öz’ünün seviyesine yükselme olanağı bulacaktır. Kaldı ki İlahi Öz’ün seviyesine ulaşmak, inkâr edilemez bir sorumluluktur.

Varlığınızın derinliklerinden yüzeye çıkan, ama aslında gerçek size ait olmayan her türlü olumsuz duygu ve düşüncelerinizi Simya niteliği ile dönüştürmeye azmetmekle, tüm insanlık adına da çok değerli bir hizmet gerçekleştirdiğinizi lütfen bilin. Çünkü Yüksek Benliğinizin rehberliği ve telkinleri doğrultusunda hareket etmeyi tercih etmekle, Dünya’nın çevresinde uçuşan ve Atmosferine nüfuz etmiş olan tüm düşük nitelikli enerjileri de, yüksek nitelikli enerjilere dönüştürüyorsunuz. Böylece, zıtlık (düalite) kavramları da ortadan kayboluyor. Ve net bir şekilde “kutuplaşma” olarak ifade bulan ve tezahür edilen “karşıt uçları” da, artık birbirinden ayırmak zorlaşıyor. Çünkü Yüksek Âlemlerin “kurallarına” daha fazla uyum sağlamak ve onlarla birleşmek adına, kutuplaşma düzeninin aşılması ve değişmesi için Simya niteliği uygulandığından dolayı, artık siyah/beyaz yerine daha çok “gri” alanlar ortaya çıkıyor.

Yüksek Âlemlere daha fazla uyum sağlamak ve bir olmak için, bilincin yüksek seviyelerinde yaşamak ve bu doğrultuda hareket etmek gerekir. Bu dönemde, “geniş çaplı bir hareket” gibi ortaya çıkan “ilahi yardımlar” (Melek ve yükselmiş ustalardan gelen yoğun mesajlar), Yüksek Âlemlere uyum sağlama ve birleşme konusunda insanlığın büyük bir kısmını hazırlama amacını taşımaktadır. Bu durum, bugüne kadar hiç görülmemiş bir girişimdir ve gelecek sene de böyle devam edecektir. Yani bu “ilahi” yardımlar, tüm insanlığın bir bütün olarak yüksek titreşimli frekanslara ulaşması ve böylece her birey için ciddi bir “yükseliş” sürecinin başlaması sağlanıncaya, kadar sürecektir. Daha yapılacak çok iş olmasına rağmen, birçok işlem de çoktan tamamlanmıştır. Her bireyin istikrarlı bir şekilde kendi Işığında kalarak yükselmiş bir Dünya’nın gerçekliğinde yaşama kararlılığı, büyük bir düşünce formu yaratır. Ve bu olumlu düşünce formu, asırlar boyunca dayatılmış demode ve artık geçersiz olan kurallarla insanlığı bağlı tutan toplum bilincinin eski düşünce kalıplarını, dönüştürmeye başlar.

Artık “değişim” her gün gerçekleşiyor. Ve fiziksel bedeninizdeki her hücre, yüksek (ilahi) düzen ve işleve uygun olarak, dönüşüyor. Bu mesajı okuyan sizler, çok yakında Yaratan’ın Işığına doğru ilerleyen kitlelerin en ön saflarında yer alacaksınız. Ve bugüne kadar erişimi engellenmiş olan tüm hafıza kayıtlarınızı, birden hatırlayacak ve anlayacaksınız. Tüm insanlık, neredeyse devasa fırsatların ortaya çıkacağı “doğum aşamasına” hazır bir durumda, bekliyor. Her biriniz, şu anki göreviniz için en uygun kişisiniz. Çünkü siz tüm bunları, daha önce yükselmiş olan başka Gezegenlerde zaten yaptınız. Kozmik Işık ve Sevgi’nin değerli “çapaları”, önünüzdeki günlerde sadece en yüksek Işığınıza ve ideallerinize tutunun.

Bu söylediklerimi biraz düşünmeniz için, Sevgi ve adanmışlık duygularımla şimdi sizlerden ayrılıyorum.

BEN Baş Melek Gabriel

Bu çeviri Mor Alev Dostu tarafından yapılmıştır. Kendisine çok teşekkür ederiz. “Sevginin Yüzleri” yazı dizisinin diğer mesajlarını blogun sol tarafındaki “Konular” başlığı altına “Sevginin Yüzleri Yazı Dizisi – Baş Melek Gabriel (Cebrail)kategorisine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dizinin amacı ve bir araya gelme hikayesi ise şu bağlantıda: Yeni Yazı Dizisi – Baş Melek Gabriel (Cebrail)’den SEVGİNİN YÜZLERİ

©2011-2014 Marlene Swetlishoff, http://www.therainbowscribe.com

Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/