Bob Fickes: Merkezinizi Bulmak

Meditation CenteringBob Fickes’den yine çok faydalı olacak bir makale ve yine neredeyse tamamını kalın harflerle vurgulayacaktım kendimi zor tuttum! Bu yazı Mor Alev Dostu tarafından çevrilmiştir. Mor Alev Dostuna ve Bob Fickes’e çok teşekkürler.

Varlığımızın tam merkezinde “Gerçek Benliğimiz” bulunmaktadır. İçimizde bulunan “Bilinç Okyanusu”, evrenseldir ve her insan varlığının içinde mevcuttur. Bu merkezi keşfetmek, yapabileceğimiz en önemli keşiftir.

Merkezinizi bulmak, Varlığınızın tam çekirdeğini bulmak demektir. Sizi “siz” yapan nedir? Sizi motive eden ve duygulandıran şey nedir? Her ne olursa olsun onu bulduğunuz da, kendinizden daha emin olacak ve kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Buradaki “anahtar”, sadece kendiniz olmaktır. Başkaları gibi olmayı denemeyin.  

Siz emsalsizsiniz. Bu sonsuz Evren’de, hiç kimse size benzemiyor. Siz, “nasıl başka birisi olunur” gibi bir şeyi öğrenmek için doğmadınız. Siz, şimdiki haliniz olmak için doğdunuz, Çünkü içinizde çok “özel” olan bir şey var. Bu özel şeyin ne olduğunu düşünmeye kalkmayın. Çok fazla düşündüğümüz zaman, hepimiz yanlış yerlere bakarız. Olmayacak her yere bakarız da, kendimize bakmayı unuturuz.

Düşünmek yerine, hissetmeyi deneyin. Sizi heyecanlandıran şey nedir? Neler duygulandırır? Merkezimizi bulmanın ilk adımı, bizi duygulandıran şeyi keşfetmemizdir. Merkezimiz, hayatımızın motivasyon temelidir. Bir köpek her sabah uyandığında, o gün yapması gereken şeyleri düşünmez. Sadece uyanır, bir şey hisseder ve onu yapmaya başlar. Ancak insanlar, bir şey yapmadan önce düşünmek isterler. Şayet yaptığımız her şeye daha fazla enerji katsaydık, yaşantımız da o kadar tatmin edici olurdu. Sadece öylesine. Fazla düşünmeden. Sadece yaptığımız şeyden zevk alarak.

Nasıl bir işimiz olursa olsun, her gün ne yapıyorsak yapalım, fark etmez. Şayet bu işlere daha fazla enerji katabilsek, yaşantımızdan da o kadar fazla hoşnut olurduk. Sadece tek bir şeyi başarmak için bu Dünya’da değilsiniz. Her şeyi sonuna kadar deneyimlemek ve yaptığınız her şeye enerjinizi nasıl katacağınızı keşfetmek için, buradasınız. Yere düştüğünüzde, tekrar ayağa kalkın. Kişinin “kendisini merkezlemesi” demek, ne yapmak istediğini görmesi için kendi içine bakması ve enerjisini, onu yapmak için kullanması, demektir. Sadece bu kadar! Büyülü bir formülü falan yok! Sadece dürüstçe ne istediğinizi bilmek ve sadece hissetmek. Her gün yaptığınız işlere, bir gün önce kattığınızdan daha fazla enerji katmaya çalışın.

Tabii ki meditasyon yapmak, daha fazla merkezde kalmanıza yardımcı olacaktır. Bu durumda da merkeze çekilmek demek, tüm düşüncelerinizi serbest bırakmak ve sadece rahatlamak demektir. Sadece sessiz ve kendiniz olmak, demektir. Her türlü meditasyon, bunu sağlayacaktır. Meditasyon yaparken de, tüm kalbinizi ortaya koyun. Meditasyon, yerine getirmek zorunda olduğunuz bir görev değildir. Çalışmak zorunda olduğunuz bir iş de değildir. Meditasyon, merkeze çekilmek ve yepyeni bir enerji ve coşkuyla güne başlamak için, bir fırsattır. Uygulanması gereken kuralları yoktur. Sadece sakince oturun ve huzurlu hissedinceye kadar, kendinizi serbest bırakın. Huzuru hissettiğinizde, zaten merkezinizi de bulmuş olacaksınız.     

Bob Fickes (www.bob-fickes.com)

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/