Dengenin Önemi – Baş Melek Zadkiel ve Lady Amethist

Pros And Cons - Vladimir KushBu mesajı çeviren Mor Alev Dostuna, kanallık yapan Linda Robinson’a  ve Zadkiel ile Lady Amethist’e çok teşekkürler.

Selamlar Sevgililer,

Ben, Baş melek Zadkiel. Kutsal Lady Ametist ile birlikte sizleri, dönüşüm ve oluşumun yedinci Işın’ından selamlıyoruz. Bugün sizlere, yaşamınızda dengede kalmanızın öneminden bahsetmek istiyoruz.

Yüksek titreşimli Işığın akışı artmaya devam ettikçe, farkındalığın yüksek seviyelerine çıkabilmeniz için size birçok fırsatlar da sunuluyor. Bu fırsatlar, güncel konularla ilgili farkındalığınızı arttırdığı gibi, tamamen yeni bir “anlayış tarzının” yollarını da açabiliyor.

Bu yeni anlayış tarzının oluşturduğu temel üzerinde dengeyi ve istikrarı kurduktan sonra, yeni gelen bilgileri alabilmeniz ve Varlığınıza dâhil edebilmeniz (özümsemeniz) çok daha kolay olacaktır.

0e5b6d8b2bc44f2ee3d473b35555edd9Kendinizi, berrak bir Işık piramidi içinde otururken hayal edin. Bir başka berrak Işık piramidi de, ters bir şekilde sizin oturduğunuz piramit ile bütünleşmek üzere, yukarıdan aşağıya iniyor. Ve bu sayede elde edilen Merkaba, dönmeye başlıyor. Bu dönme olayı ile birlikte, siz de gittikçe yükselmeye başlıyorsunuz.

(Mor Alev Dostu: Bu konularla yeni yeni ilgilenmeye başlayan dostlar için bir not – Mer (ışık), Ka (ruh) ve Ba (beden) sözcüklerinin bir araya getirilmesiyle oluşmuş, eski mısır dilinden gelen bir sözcük.)

Bu yükselişin rahatlığı ve istikrarı büyük ölçüde, sizin içinde oturmuş olduğunuz kristal piramidin istikrarına bağlı olacaktır. Dengeli ve istikrarlı bir temel yapıya sahip olan bir piramit, sorunsuz ve kolayca yükselebilecektir. Dengeli olmayan bir piramit ise, yalpalayarak yükselecektir ve sağa sola toslayacaktır. Hatta rotasından bile çıkabilecektir.

Böyle bir durum, kendi inşa ettiğiniz mevcut temele yeterince özen göstermeden yükselmeye başladığınızda, ortaya çıkabilir. Yaşamınızın bir alanında bile olan dengesizlik, başka bir alanda telafi edilemez zararlara neden olabilir. Yüksek titreşimli seviyelere yükselmeye başladıkça, yaşamınızdaki her alan, büyüteç altına tutulmuş gibi büyür. Dengeli olan alanlar güçlenip yükselirken, dengesiz olanlar ise güçsüzleşir. Bir yapı sadece, kendi zayıf noktası kadar güçlü olabilir. Bu nedenle, yaşamınızda ne kadar dengeli alan varsa, yüksek seviyelere yükselebilmeniz de o kadar kolay olacaktır.

Belki de yaşamınızdaki her alanı, o sırada dengede olup olmadığını tespit etmek için, düzenli olarak incelemelisiniz. Çünkü sürekli büyüyor ve yükseliyorsunuz. Daha önce dengede olan bir şey, o anda dengede olmayabilir. Sizler, gelişen bir Işık Varlığısınız. Bu heyecan verici bir kavramdır. Zira farkındalığınız arttıkça, size büyüme ve değişme olanağı sağlar.

Yaşamınızdaki alanlardan hangisinin dengede olma gerekliliği, bireysel bir konudur. Bu seçim, kendinizi ve sizin için neyin önemli olduğunu bilmekle başlar.

Başkalarıyla vakit geçirmek ile kendinizle yalnız kalma arasındaki denge, buna bir örnektir. Bazı kişiler, gruplar ile çok fazla zaman geçirmeyi severler. Bazıları ise yalnız kalmaktan ve kendi kendilerine daha fazla zaman geçirmekten hoşlanırlar. Bir başka alan ise, ailenize, arkadaşlarınıza, mesleğinize, dinlencenize ve spiritüel uğraşlarınıza ayıracağınız zamanın dengelenmesini kapsar. Herhangi bir şekilde, doğru veya yanlış diye bir dengeleme yoktur. Bu sadece, sizin için en iyisinin ne olduğunu bilmektir. Şayet sizin için önemli olan şeyin ne olduğunu biliyorsanız ve o doğrultuda hareket ediyorsanız, o zaman dengedesiniz demektir.

Ancak ihtiyaçlarınız zamanla değiştiğinden dolayı, yaşamınızı dengede tutmak için, gerekli olan öncelikleriniz de değişebilir.

Örneğin; bir bebeğin doğumu veya evlilik nedeniyle aileye katılan yeni bir üye, aile ile aranızdaki denge dağılımını değiştirebilir. Yeni bir iş, ya da kariyer değişikliği, iş/kariyer alanındaki dengeyi değiştirebilir. Yetişkin bir çocuk evden ayrıldığında, ailevi dengede yeni bir değişiklik meydana getirebilir. Hatta tüm gün çalışırken, yarım gün çalışmaya başlamak bile, bu alanda dengeyi değiştirebilir.

Hangi alanda değişiklik meydana gelmişse, her seferinde o alana karşı ilginizin ve zamanınızın artması ya da azalması gerekir. Şayet farkındalıkla dengede kalırsanız, o zaman her şeyi çok daha başarılı bir şekilde halledersiniz.

Spiritüel olarak büyümeye devam ettiğinizden dolayı, daha önce sizin için çok önemli olan şeyler, belki artık ilginizi çekmeyebilir. İzlediğiniz eğlence türleri, ya da boş zamanlarınızı geçirme yöntemleriniz değişebilir.  Bu tür değişiklikler yavaş yavaş da meydana gelebilir, aniden de ortaya çıkabilir. Tekrar söylüyoruz; O anda kim olduğunuzun farkında olmanız, hayatınızın tüm alanlarında denge sağlamanıza izin verecektir.

Eğer o anda sizin için neyin önemli olduğunun farkına varırsanız, zamanınızı, dikkatinizi ve kaynaklarınızı, Varlığınızın mevcut durumunu yansıtan bir şekilde, paylaştırabilirsiniz.

Bunu yaptığınızda, dengeli bir durumundasınız demektir. Böylece, farkındalığın yüksek Boyutlarına doğru, çok daha sorunsuz ilerleyebilirsiniz.

Sevgililer, yaşam alanlarınızı dengede tutmak için gösterdiğiniz çabadan dolayı, sizlere saygı duyuyoruz. Yüksek Boyutlara çıkarken, sizin yanınızdayız.

Çok sevildiğinizi bilin.

BİZLER, Baş Melek Zadkiel ve Lady Amethist, sizleri Sevgi ile kucaklıyoruz.

Ve böyledir.

Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

 1. Teşekkürler Mor Alevcan,
  İyi ki varsın. Seninle bugün bir şarkı paylaşmak istedim.
  Sonsuz Sevginin Kucağında neşe ile ol her an can…

  Beğen

  1. Çok teşekkürler Sevgi. Bu benim de blogda yayınlamayı düşüneceğim şarkılardan biri. Siz benden önce davrandınız! Sevgilerimle…

   Beğen

  1. Ben teşekkür ederim. Diğerleri kadar çok ilgi çekmedi bu yazı, aslında denge konusu üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz son yıllarda. Terazi burcundaki Satürn, sonra Mars, Terazinin büyük kare açıdaki yeri… Umarım zamanı gelince yeniden insanlar bu mesaja geri dönerler. Sevgilerimle

   Beğen

   1. İzin verirseniz bu konudaki görüşümü aktarayım. Terazi denge olarak lanse edildiğinden algı hep dengeli olduğu üzerinedir. Aslında Terazi denge değil, dengesizliğin oluşumudur. Terazinin olduğu yerde bir türlü dengeyi tutturamamak söz konusudur. Bu nedenle sınırları çok iyi bilen Satürn burada dengeyi kuramadığınızda derhal olaya el koyar. Ancak, Satürn’e rağmen denge yine de zor sağlanır. Çünkü farkındalık yeterli değildir. İlk adımın esnek olmaya gayret edilerek atılması, başlanması ve yaşama etkinin ve akabinde alınan tepkinin objektif olarak ele alınması bu farkındalığın geliştirilmesi gerekir diye düşünüyorum. Bu konudaki yazılarınızı bekliyorum. Daha çok bu konu üzerinde bilgilendirme görmeyi arzu ediyorum. Denge yaşamın temel oluşumu. Huzurla kalın.

    Beğen

    1. Sevgili Ayşe, bazen böyle kısa bir not yazıyorum ve sonradan neden daha açıklayıcı olmadım diyorum. Terazi bizi dengeye çağırır ve dengesizlikleri derhal göz önüne çıkarır. Bunu birkaç sefer yazmıştım yazılarımda, o yüzden bu bilgiye sahip olduğumun farkındasınız sandım. Satürn konusunu biraz daha vaktim olduğunda konuşuruz. Yazılarla ilgili arzunuz hakkında da makaleler zamanı geldiğinde kendiliğinden yazılmak üzere ortaya çıkıyor diyelim. 🙂 Ama Ekim’deki Büyük Kare Açı sanırım o zamanlardan biri olacak. Sevgilerimle

     Beğen

Yorumlar kapatıldı.