Ya Geri Döneceksiniz, Ya Da Uçmayı Öğreneceksiniz. Umarız Kanatlarınızı Açıp, Uçmayı Seçersiniz… – Taryn Crimi aracılığıyla Melek Rehberler

The Travellers by Cedric Le Borgne over looking the peace bridge in DerrySevgili Dostlar, bu mesaj bizim Cuma günü yaptığımız Dolunay meditasyonu sırasında almış olduğumuz mesajı destekliyor. 14 Haziran Cumartesi günü bir gece önceki meditasyonda aldığımız bilgileri şöyle özetlemiştim: “Bize söylenen şuydu: “Şu anda her şey değişiyor, hepinizin görevleri değişiyor, bu değişimin hepsini şu bulunduğunuz zamanda anlayamazsınız. O yüzden size bu kodları gösteriyoruz ama açıklamasını yapmıyoruz.” Evren çok meşgul arkadaşlar. Anladığım kadarıyla yine çok hareketli bir döneme girmek üzereyiz, özellikle sosyo-politik-ekonomik anlamda bütün dünyada olan gelişmeler bu gelen değişimin habercisi, ama hiçbir şey bizim sandığımız gibi sonuçlanmayacak. “

Aşağıdaki mesajda da Melek Rehberler de benzer bir öneride bulunuyor: “Önünüzdeki aylar, birçok yaşam değişiklikleri ile dolu olacak. Şüphesiz karşı karşıya kalacağınız bu değişimleri istediğiniz şekilde yönlendirmeniz, şimdi denilen anlarda mümkün olacaktır. Sadece birkaç örnek vermek gerekirse; Bazılarınız yaşadıkları yerleri, bazılarınız işlerini, yaşam tarzlarını, ya da ilişkilerini değiştirmeyi tasarlıyor. Yani, önceden sizler için uygun olan şeyler, artık gerçek arzularınız ile aynı frekansta titreşmiyorlar.”

Ben bütün okuyucularıma bu dönemde özellikle kalplerini dinlemeyi öneriyorum. Aşağıda bahsedilen kararsızlığa sadece “gerçekten” ne istediğimizi bilerek çözüm bulabiliriz. Bunun için de lütfen kalp meditasyonu yazısında vermiş olduğum yöntemi deneyin. Bir kere başarısız olsanız bile yeniden deneyin, ikincisinde çok daha fazla bilgi alacağınızdan eminim.

Mor Alev Dostuna bu çevirisi için teşekkürler. Taryn Crimi aracılığıyla iletilen mesajın orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Bugün dikkatinizi, mevcut enerjiler üzerine çekmek istiyoruz. Aranızda, bundan sonra gerçekten neleri oluşturmak istediklerini düşünmeleri için, teşvik edilmesi gereken kişiler var. Çünkü artık, neyi oluşturmak ve neyi oluşturmamak istediğinizi, açıkça belirlemeniz gerekiyor.

Bunları belirlerken, hayalinizdeki yaşamı oluşturmak için ilahi yeteneğinize güvenmeniz gerektiğini hissetmekle kalmıyor, aynı zamanda yapamayacağınıza dair yıllardır zihninizi kemiren korkular ve şüpheler ile de, yüz yüze geliyorsunuz.

“Peki, bu neden böyle? Neyi yanlış yapıyorum?” diye soruyorsunuz. Ve biz de, “Siz yanlış bir şey yapmıyorsunuz. Sadece uçmayı yeniden hatırlıyorsunuz” diyerek, size gülümsüyoruz.

Anlayacağınız üzere sizler, “başaramazsın” diyen korkularınızı ve kuşkularınızı bırakmaya çalışırken, her arzunuzu oluşturma ve yaratma kabiliyetiniz olduğunu söyleyen, yeni bir inanç sistemine uyumlanıyorsunuz. Ve şimdi de uçmaya hazır, ama “ya düşersem” korkusuyla, tedirgin bir şekilde dalınızda tünüyorsunuz.

Sahip olmanın hayalini kurduğunuz yaşamı yaratmanız için, önemli kararlar alma zamanı geldi. Eskiden istediğinizi sandığınız çoğu şeyin, artık oluşturmayı arzuladığınız şeyler olmadıklarını görüyorsunuz. Dolayısıyla almak zorunda olduğunuz bu önemli kararları, şüphe götürmeyecek bir şekilde belirlemelisiniz. Bizim de yardımcı olmak umuduyla, açıklığa kavuşturmak istediğimiz konu budur.

Birincisi ve en önemlisi, hiç bir şekilde hata yapamayacağınızı söyleyerek başlayalım. Çünkü yaptığınız her seçim, o deneyiminizden bir şeyler öğrenmenizi sağlar. Ve oluşturmayı arzuladığınız her ne ise, onun gerçekten istediğiniz bir şey olup olmadığını,  ya da yeni bir karar alıp almayacağınızı belirlemenize yardımcı olur. Çoğunuz, “yanlış” bir karar almaktan dolayı korktuğunuz için, sonuçta hiçbir karar alamıyorsunuz. Hâlbuki karasız kalmakla da bir karar vermiş olduğunuzun, farkına varmıyorsunuz. Karar vermemeyi seçmek de, bir karardır.

Sizlere sık sık; “Hedefin nerede olduğunu bilmiyorsanız, hedefi vuramazsınız” diye söylüyoruz. Düşüncelerinizi ve arzularınızı yeniden ayarlamanız, yeniden incelemeniz ve onlara yeniden odaklanmanız konusunda, sürekli teşvik ediliyorsunuz. Örneğin; Hangi kararlar veya eylemler, yaşamınıza en mutlu deneyimleri çeker? Önünüzdeki aylar, birçok yaşam değişiklikleri ile dolu olacak. Şüphesiz karşı karşıya kalacağınız bu değişimleri istediğiniz şekilde yönlendirmeniz, şimdi denilen anlarda mümkün olacaktır. Sadece birkaç örnek vermek gerekirse; Bazılarınız yaşadıkları yerleri, bazılarınız işlerini, yaşam tarzlarını, ya da ilişkilerini değiştirmeyi tasarlıyor. Yani, önceden sizler için uygun olan şeyler, artık gerçek arzularınız ile aynı frekansta titreşmiyorlar. Böylece, yeni bir hayalin hayalini kurmak zorunda kalıyorsunuz.

Sizler, en yüksek potansiyelinize ulaşmanızı sağlayan yeni bir inanç sistemine uyumlanırken, içinizi korkularla doldurmuş olan hapsedici inanç sisteminin parçalanıp dökülme süreci içerisindesiniz. Şu anda, zamanın ve mekânın algısal olduğu alt boyutlarda titreştiğiniz için, bir inançtan diğerine geçişin aslında bir anda olması yerine, bunu bir süreç olarak yaşıyorsunuz. Korkularınızı yenmek konusunda inişler ve çıkışlar hissetmeniz de, bu yüzdendir.

Kalbiniz, gerçek mutluluğu, huzuru ve kalıcı sevinci arıyor. Birçok kişinin artık, kendilerini gerçekten mutlu eden şeylere uyandığına şahit oluyoruz. Fark ettiğiniz gibi mutluluk, son model bir obje, son moda kıyafet ya da bir kişi ile alakalı değildir. Mutluluk, sizin içinizdedir. Sizler sürekli, yaşamlarınızı sadeleştirmeniz ve size daha fazla hizmet etmeyen yükümlülüklerinizi bırakmanız konusunda, uyarılıyorsunuz.

Eskileri salıvermeniz, bırakmanız ve sizleri gerçekten mutlu eden şeylere odaklanmanız için, güçlü bir  baskı deneyimliyorsunuz. Artık sizleri geçmişte tutan her şeyi bırakmanın zamanı geldi! Sizlere, yeniden başlama, yeni bir seçim yapma ve yeni bir hayat yaratma şansı sunuluyor. Mantıksal zihniniz “acaba olabilir mi?” diye sorarken, sizler içsel huzurunuzu sağlayacak olan maceraları ve deneyimleri,  kalbinizden gelen bir dürtü ile sürdürüyorsunuz.

Zihin, hayallerin nasıl tezahür edeceğini bilme konusunda, donanımlı değildir; Zihin sadece, oluşturmak istenilen şeyi belirlemek için donatılmıştır. Kalbiniz ve Zihniniz, dikkatinizi üzerlerine çekmek için savaş verirken, siz de ortada kalıyor ve kendinize nasıl güvenebileceğiniz konusunu hatırlamaya çalıyorsunuz.

Birçok insanda, değişim korkusu olduğunu söyleyebiliriz. Farklı bir şeyler deneyimleyeceklerinden değil de, belki yeni deneyimlerin şu anda yaşadıklarından daha kötü olacağından dolayı korkuyorlar. Defalarca belirttiğimiz gibi bu yılın esas amacı, öz güveninizi kazanmanızı, hangi şartlarda olursa olsun, arzu ettiğiniz şeyleri oluşturma yeteneğinize güvenmenizi sağlamaktır.

Değişimi çok güçlü bir şekilde arzulamanız konusunda, kesinlikle yalnız değilsiniz. Bu arzu hızla, kitlelere yayılıyor. Uyanış başladı!

Çok uzun süreden beri ilginizi çekmiş olan döngüler ve kalıplar, artık sona eriyor. Dolayısıyla, yolunuz sizi bir uçurumun kenarına götürdüğünde iki seçeneğiniz var; ya geri döneceksiniz, ya da uçmayı öğreneceksiniz. Umarız kanatlarınızı açıp, uçmayı seçersiniz.

Sevgi ve Işık ile…

Bizler sizlerin Melek Rehberleriyiz.

İngilizce telif hakkı Taryn Crimi’ye aittir. Mor Alev Dostu tarafından tercümesi yapılmıştır.

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/