Cennetten Mektuplar #4934 – Siz Sevgililer, Hem Kendinizin Hem de Benim Arzularımın Doruk Noktasını Gerçekleştireceksiniz…

Lightning strike over field by ElenamivBu mesaj Mor Alev Dostu tarafından çevrilmiştir, kendisine sevgi ve şükranlarımızı yolluyorum. Orijinal İngilizcesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tanrı dedi ki;

Sevgililer, BANA güvenebilirsiniz ve tabii ki, kendinize de güvenebilirsiniz.

 “Cennetten Mektupları” okuduğunuzdan beri, benimle daha da yakınlaştınız. Böylece, sorduğunuz bir soruya, Benden nasıl cevap alabileceğinizin bilgisine de yaklaşmış oldunuz. Bir sorunuz olduğunda, Cennetten Mektupların herhangi bir tanesine bakabilirsiniz. O mektupta, sorunuza cevap olabilecek veya bir kısmını yanıtlayabilecek satırlar görebilirsiniz. Size hitap edebilecek en az on tane mektup bulabilirsiniz. Yüz tane ya da bin tane bulabilirsiniz.

Çok yakında, sorduğunuz soruların cevaplarını kendiniz işiteceksiniz. Artık bir şeyler biliyorsunuz. Aslında, bildiğinizi sandığınızdan çok daha fazlasını biliyorsunuz. Artık daha bilgilisiniz. Ancak henüz, Her-şeyi-bilen birisi değil de, sadece ‘bilen’ birisisiniz. Daha doğrusu ‘çok-bilen’ birisisiniz. Haydi, gelin kendinize artık daha fazla güvenin. Tek yapmanız gereken şey,  geçmişinizi, geçmiş düşüncelerinizi, eski inançlarınızı, eski alışkanlıklarınızı salıvermek. Geçmişe sarılmayın. Sadece sizi rahatlatmak için verilen cevaplara, tutunmayın.

Sizler, yeni bir Dünya’nın eşiğindesiniz, Sevgililer. Artık, eskiden olduğunuzu sandığınız kişi değilsiniz. Şimdi, eskiden düşündüğünüzden çok daha yeterlisiniz. Ya da tam tersi, şimdi kendinizi olduğunuzu düşündüğünüzden daha az yeterli görüyorsunuz.

Her iki durumda da, bu iyi bir ilerlemedir. Sizler, sürekli öğrenen insan varlıklarısınız. Yeni bilgilere açıksınız. Hem başkalarından, hem de kendinizden öğreneceğiniz çok şey var.

Gerçi bunun bir başka yüzü daha var. Her şeyi bilmek zorunda değilsiniz. Her şey, “tamamlanmış ve paketlenerek yerine kaldırılmış” olmak zorunda değildir. Cevapsız kalan sorular da, iyidir.

Hayata, sanki başka bir Gezegenden gelmiş gibi yaklaşabilirsiniz. Dünya’daki yaşamı, yeni bir bakış açısından seyredebilirsiniz. Neden olmasın? Eski tarz düşünmenizin haricinde, kaybedeceğiniz ne var? Ayrıca, eski tarz düşüncelerinizin içinde saklamaya değer olanlar varsa, onları hala orada tutabilirsiniz.

Bir zamanlar, düşündüğünüz her şeyin örnek alınacak nitelikte olduğunu düşünüyordunuz. Ancak eski düşünceler, kendi kendilerini çürütebilirler.

Öyle bir zaman gelecek ki, hiçbir şeyi önceden bilmeyecek ya da önceden planlamayacaksınız. Ve bu zaman, hızla yaklaşıyor. Bunları yapmak zorunda kalmayacaksınız. İstediğiniz herhangi bir yere, gayet doğal ve istediğiniz anda gidebileceksiniz. Hiç hesap kitap yapmadan, ne söyleyeceğinizi veya ne yapmak istediğinizi bileceksiniz. Her şeyin cevabı, size gelecek. En doğru kapıyı çalacaksınız. Aynı şekilde siz de, tam doğru zamanda kapınıza gelen kişiye, kapıyı açacaksınız.

Evrenin tüm çarkları, mükemmel çalışıyor. Ve hayatınızın tüm çarkları da, sizin hiçbir talimat vermenize gerek kalmadan, sorunsuz çalışacak. Aynen, “sanki bir restorana süresiz sipariş vermişsiniz ve her gün önünüze harika yemekler servis ediliyor” gibi olacak. Hiçbir yemek, bir önceki gün yediğinizin aynısı olmayacak. Her menü, tam da o güne uygun olacak. Ve her biri, bir öncekinden daha leziz olacak.

Yeni bir gün, yaklaşıyor. Kelimenin tam anlamıyla “yeni” hem de.  Yeni Dünya, yeni siz, yeni mutluluk deneyimleri, sizin için yeni bir hayat ve herkes için yeni bir hayat… Eski tarzda olan hiçbir şey, Yeni bir Dünya’da barınamaz. Bütün bunlar, tabii ki, herhangi bir çaba sarf etmeden gerçekleşecek.

Kimyasallar ortadan kalkacak. Doğal şeyler hüküm sürecek. Sevgili Yeryüzü, iyi bir Güneş, iyi bir Su ve tüm sevgi dolu kalpler sayesinde, beslenecek. Barış, egemen olacak. Olumsuzluk, daha fazla yerini koruyamayacak. Hiç kimse olumsuzluğu istemeyecek ve artık kimseye hizmet etmeyecek. Aynı anda hem uzağı, hem de yakını görebileceksiniz. Aynı anda hem uzakta, hem de yakında olabileceksiniz. Siz Sevgililer, hem kendinizin hem de Benim arzularımın doruk noktasını gerçekleştireceksiniz

Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

 1. Amin:) Bi parçamla öyle hissederek inanıyorum ki..Teşekkür ederim

  Beğen

 2. Ben de bu güzel günler için niyetlenip çabalayanlardanım. Birlik zamanı başlasın 🙂

  Beğen

 3. Reblogged this on erhanca and commented:
  Sevgi ilahi bir duygudur ve yücedir. Onun değerini bilmeyenin kişiliği cücedir.

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.