Hafta Sonu için Melek Kartı – Solar Pleksus Çakra: Güç ve Sorumluluk

solar plexus

Güvenle güçlü olun ve hayatınızın sorumluluğunu üzerinize alın

Bu hafta sonu bu kart bize geliyor çünkü melekler güç ve kontrolle ilgili sorunlarımıza yardımcı olmak istiyorlar. Sevgili Dostlarım, günlük çalışmalarımda kendi iç gücünü başkalarına hediye etmiş, kendi devasa güç ve kabiliyetlerini bir türlü kabul edemeyen çok kişi görüyorum. Bu arkadaşlar hayatlarının sorumluluğunu da üzerlerine alamıyorlar çünkü çoğu şey için başkalarının karar vermesine izin veriyorlar. Böyle olunca da ne kadar çalışsalar da, ne kadar üzülseler de kendi hayatlarını istedikleri gibi idare edemiyorlar. Kendilerini güçsüz, çaresiz ve küçücük hissediyorlar. Aslında gerçek elbette ki bundan çok uzak!

Kartımız diyor ki;

Melekler öncelikle sizin şundan emin olmanızı istiyorlar: SİZ GÜÇLÜSÜNÜZ. Siz, Yaratan’ın resmi ve yansıması olarak yaratıldınız. Taşıdığınız özellikler Yaratan’la aynı ve buna sahip olduğunuz güç de dahil. Bunu hissedip hissetmemeniz, ya da belki iç kudretinizden korkuyor olmanızın hiç önemi yok. Gerçek şu: Güçlüsünüz!

İkinci olarak, kesinlikle bu gücü kullanmanızın sizin için güvenli olacağını, sevecen davrandığınız sürece hata yapmayacağınızı söylüyorlar. Melekler sizin bu gücü kötüye kullanmanıza izin vermeyecekler. Sizi gerçekten seven insanlar, tutkulu sözlerinizi ve attığınız adımları alkışlayıp saygı duyacaklar. Şunu hatırlayın, güç saldırmak, sataşmak ya da zorlamak demek değildir. Güçlü olmak demek kendinize ve diğerlerine karşı tamamen özgün benliğinize, gerçek size sadık kalarak davranmaktır.

Melekler aynı zamanda size şunu hatırlatmak istiyorlar: SİZ İZİN VERMEDEN KİMSE SİZİ KONTROL EDEMEZ. Her zaman seçenekleriniz ve tercih etme hakkınız var, eğer isterseniz melekler size bu seçimleri yapmanızda yardımcı olacaklar. Bununla birlikte yaşantınızı ve ruhani güçlerinizi daha iyi yönetebilmeniz için sizi destekleyecekler.

Bu önemli çakrayı hatırlayalım:

Çakra: Ana ya da Çekirdek Yıldız ( solar pleksus)

Pozisyon: Göbeğin hemen üzeri ve diyaframın altı

Renk: Altın sarı

Enerji: Varlığımızın tam ortasında yer alır, varlığımızın aslı, çekirdeğidir, içimizdeki ışığın kaynağıdır. Dengesiz olduğunda kararsızlık, zayıflık, suçluluk, utanç, korku, yetersizlik, harekete geçememe, iradesizlik durumları ortaya çıkar, ışığımız loşlaşmıştır.

Fiziksel organlar: Karın boşluğundaki sempatik sinir ağlarının en büyüğü. Kendinden çıkan sinir dalları, güneşi çağrıştırdığından güneş anlamına gelen “solar” adını almıştır. Sindirim sistemi.

Hormon: Pankreas

Kartımız bize aşağıdaki egzersizi veriyor:

Sessiz bir ortamda arkanıza yaslanın ve Solar Pleksus’a odaklanın. İçinizden ya da yüksek sesle şunları söyleyin: “Baş Melek Michael (Mikail), şu anda seni çağırıyorum. Lütfen gücümü verdiğim herkese ait korku bağlarını Solar Pleksus çakramdan kes”

Bu arada Michael o bağları tek tek keserken derin nefes alın ve verin sonra da şunu söyleyin: “Baş Melek Michael (Mikail), lütfen bana hayatımın her yönünün sorumluluğunu üzerime alacak cesareti ver.”

Arkadaşlar, çakra dengeleme aslında her gün yapmamız gereken bir çalışma. Bunu çok çabuk sabah uyanır uyanmaz duşunuzu alırken bile yapabilirsiniz. Benimki beş dakika bile sürmüyor ama elbette alışkanlık haline getirdiğinizde her şey çabuk ve kolay oluyor. Ben o günkü hislerime göre Mor Alev, Kutsal Anne’nin Şeffaf Mavi ya da Saflık Taşıyan Beyaz enerjisini kullanıyorum son zamanlarda. Sağlığımda bir sorun hissettiğimde Rafael’in yeşil enerjisi çok iyi geliyor. Ama aslında istediğiniz enerji ile çakra dengeleyebilirsiniz. Karar veremediğinizde parlak beyaz ışık kullanın. Bütün bu enerjiler ve çakralarla ilgili bilgileri melek enerjileri sayfamda bulabilirsiniz.

Solar Pleksus spor yaparak da çok güzel bir şekilde güçlenir. Karın kaslarınızı çalıştıran pilates ve yoga egzersizleri bu çakranın bir güneş gibi parlamasını sağlar. Papatya çayı, kimyon, zencefil, zerdeçal ve limon sadece bu çakraya değil sindirim sistemimize de çok iyi gelir. Sitrin, sarı turmalin, sarı kuvarz kristal, kaplan gözü, diğer sarı kristaller ve altın bu çakranın dengelenmesinde kullanılabilir.

Teşekkürler Michael ve Gabriel!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/