Günün Melek Kartı – Kalp Çakrası: Kalbinizin Size Söylemek İstekleri Var

heart bloomed

Aradığınız cevap şu anda kalbinizde. Sevgi vermeye ve kabul etmeye açık olun.

Sevgili okuyucularım, kalp çakrası bizi yönlendiren, her zaman gerçekleri söyleyen en önemli enerji merkezimiz ve Tanrı benliğimizin oturduğu yerdir. O yüzden de zaman zaman melekler bu kartla bize geri dönüyorlar ve kalbimize gereken önemi vermemizi istiyorlar.

Günlük çalışmalarımda en çok zorlandığım kişiler kalplerini kapatmış ve etrafında kalın bir duvar örmüş olanlardır. Bu kişiler kelimelerin, görüntülerin anlamını beyinleri ile anlar ama kalpleriyle kabul etmedikleri için verilen mesajı tam alamazlar. Her kavramın anlamını bir enerjiler topluluğu olarak algılarız ve o kavrama bir de duygu yükleriz. Örneğin, kırmızı sizin için bir renk, çok sevdiğiniz kırmızı elbisenizi ya da kırmızı bir elmayı çağrıştırdığı için bir doku, koku, tat ve elbette ki anılar topluluğu ile gelir ve içinizde taşıdığı bir enerji frekansı, bir duygu vardır. İşte o zaman “Kırmızı” rengin anlamı sizin için tam olur ve bir “BİLMEK” durumu yaşanır. Bu sadece beyinle yapılan bir şey değildir. Yüksek Benliğimizin, Tanrı’nın ve kısacası Evren’in mesajlarını tam olarak alabilmemiz için bu frekanslara açık olmalıyız. Ve bunu ancak açık bir kalple yapabiliriz.  Kalbini kırılmaktan korumak için etrafına duvarlar örmek aslında onun için yapabileceğiniz en zalimce şeydir. Böylece kendinizi umut ve sevgiden mahrum bırakırsınız.

Umutsuzluk, kızgınlık, üzgünlük, endişe gibi negatif duygular kalbinizle aranızdaki iletişim koridorunu daraltır. Ancak kalbiniz en vefalı dostunuzdur ve o koridoru çok kolay yeniden açabilir ve kalbinizle, dolayısıyla da evrenle yeniden konuşmaya başlayabilirsiniz. Bu kart bize şu mesajları veriyor:

Melekler hislerinize güvenmenizi istiyorlar. Kalbiniz çok bilgedir ve sizi önemli değişiklikler yapmaya çağırıyor. Bu bilgeliğe güvenin çünkü o sizi yarı yolda bırakmayacak. Derinlerdeki hislerinizi küçümsediğiniz her seferde kalbiniz birazcık daha kırılır. Hislerinizi onurlandırarak kendinizle olan ilişkinizi ve kalbinizi onarın. Örneğin, eğer bir durumdan dolayı mutsuzsanız, bu bir şeylerin yanlış olduğu anlamına gelir ve tarafınızdan harekete geçilmelidir. Meleklerden evinizde ve işinizde gerekli sağlıklı değişiklikleri yapmanız için size cesaret ve destek vermelerini isteyin.

Bu kart aynı zamanda kalbinizi sevgiye açmaya bir çağrıdır. Belki eski ilişkilerinizde incindiniz ve acıya karşı korunmaya çalışıyorsunuz. Melekler sizi ve kalbinizi koruyacaklarına dair söz veriyorlar, sevgi ve diğer duyguları hissetmeniz sizin için artık güvenli.

Bugün önce kendimize ve sonra da etrafımıza karşı sevgi duymaya davet ediliyoruz, kararlarımızı da sevgi ve kalbimizin rehberliği ile almamızın önemi ise bize bir defa daha hatırlatılıyor. Daha önce bu kartla çalışmamış olan arkadaşlar için kalp çakrası bilgilerini tekrar veriyorum:

  • Pozisyon: Göğüs kafesinin ortası, kalbimizin olduğu yer
  • Renk: Zümrüt yeşili
  • Enerji: Sevgi, kendini sevmek ve kabul etmek, diğerlerini sevmek ve kabul etmek. Travma, yas, kayıp, sevginin kaybolması, depresyon ve ilişki sorunları bu çakranın dengesizliğinde ortaya çıkar.
  • Fiziksel organlar: Kalp, ciğerler ve dolaşım sistemi

Kalp çakrasını en güzel ve en kolay şekilde Baş Melek Rafael‘den yardım isteyerek ve onun zümrüt alevi ile meditasyon yaparak dengelersiniz.

Ancak bu tek yol değildir, çünkü bütün melekler, yükselmiş ustalar ve elbette ki Tanrımız bu enerjiyle çalışırlar. Tanrı sevgidir, tek gerçektir ve sevgi hepimizin özüdür. Onun için bu blogda bahsedilen her baş melek ve her enerjiyi eğer kalbinizi sevgiye açmayı niyet ederek çağırırsanız size yardımcı olacaktır. Hangi meleği kendinize daha yakın hissediyorsanız ona eski bir dost gibi seslenin, bu çağrıyı hiçbir varlık cevapsız bırakmayacaktır.

Bu arada yeşil yiyeceklere ağırlık verin, salatalar, maydanoz, nane gibi otlar, yeşil çay, yeşil elma, kivi gibi meyveler, ıspanak ve pazı gibi yeşil sebzeler sizi çok daha sağlıklı hissettirecek ve kalp çakranızı da dengeleyecektir.

Teşekkürler Rafael!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/