Günün Melek Kartı – Bağımlılıklarınızı Arkada Bırakın

Philip Seymour Hoffman

Sizi kalpten arzularınızdan alıkoyan bağımlılıklarınızı şifalandırın

Arkadaşlar, dün başlayan sağlık konusu bugün de devam ediyor ve melekler çok önemli bir konuya parmak basıyor: Bağımlılıklar.

Bağımlılık deyince aklımıza ilk olarak alkol, uyuşturucu, sigara ve kumar gelir ama elbette ki bundan çok daha fazlası var. Bir takım davranış şablonları, Stockholm sendromuna kadar gidebilen toksik ilişkiler, önce kendinize sonra da sizi sevenlere zarar verebilen dürtüsel tepkiler, yıkıcı alışkanlıklar, aşırı ya da sağlıksız yemek gibi tüm bağımlılıklar bugünkü kartın konusuna dahil.

Bu kart sizin zaten bildiğiniz bir şeyi onaylıyor; Bağımlılığınız olan davranışları bırakmanın artık zamanı geldi, onlar sizin sağlığınızı, mutluluğunuzu ve hayat amacınızı gerçekleştirmenizi engelliyor. Melekler kendinize karşı çok dürüst olmanızı ve bağımlılıklarınızın sizin vaktinizi harcadığını, enerjinizi çaldığını ve dualarınızın cevaplarını almanızı engellediğini itiraf etmenizi istiyorlar. Şanslısınız ki melekler sizi aşerme, arzu etme ve bağımlılığa dair diğer duygularınızı şifalandırmanıza yardım edecekler ve her adımda sizinle birlikte olacaklar.

Her şey net bir karar vermekle başlıyor. Bağımlılıklarınızla ilgili artıları ve eksileri tartın. Bağımlılık olmadan nasıl yaşayabileceğinizi düşünün. Kararınızı aldığınızda ve duygusal olarak buna hazır olduğunuzda  şu adımları atın:

 • Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde Baş Melek Rafael’i çağırın.
 • Salıvermek istediğiniz alışkanlığınızı ya da alışkanlıklarınızı düşünün.
 • Bunların kucağınızda oturduğunu düşünün. Bağımlılıkların yükünü hissedebilir, renklerini görebilirsiniz. Ve hepsinin karın bölgenize karmaşık bir ağ ya da kalın köklerle bağlanmış olduğunu göreceksiniz.
 • Derin bir nefes alıp şunları söyleyin: “Baş melek Rafael bu eski bağımlılık ve alışkanlıkları şu anda sana ve cennete salıvermeyi istiyorum. Lütfen bütün bağları kes ve onları dönüşüm ve şifa için ışığa yükselt.”
 • Rafael alışkanlıkları aldıktan sonra zümrüt yeşili ışığı ile size şifa verecek, huzur ve rahatlama hissedeceksiniz.

Bu metot kendinizle olan savaşınızda büyük bir yardımcı olacaktır, ancak özgür irade yasası olduğunu unutmayın. Yine de nefsinize hakim olmak zorundasınız. Onun için bağımlılığınızı tamamen bırakana kadar bunu tekrarlayın. Bir süre sonra alışkanlıklarınızın değiştiğini ve bağımlılığınızın ortadan tamamen kalktığını göreceksiniz.

Teşekkürler Rafael!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/

8 comments

 1. Sevgili Başmelek Rafael bana sigara bağımlılığım konusunda yardım etmişti. İki deneyimim başarısız oldu, fark ettim ki tam olarak bırakmak istemiyorum, bir yandan da ne kadar kötü diye kendime sinirleniyorum en sonundda başarısız denemelerimden 2 hafta sonra kararlı bir şekilde yardım istedim., beş ay oldu hiç içmiyorum. 🙂 teşekkür ederim Sevgili Başmelek Rafael. Sevgili arkadaşlarım, hepinize sağlık, huzur dilerim.

  Beğen

 2. Öncelikle karar vermek konusu var. Karar kesin ve net olunca dağları yerinden oynatan gücünüz var demektir. Çünkü her şey kesin kararla değişmeye başlar. Ben kendimdeki en büyük bağımlılığın şeker, tuz , un 3 lü zehiri ve yeterince oksijen alabileceğim yerlere gidip yürümediğimi hareketsiz olduğumu keşfettim. Nasıl keşfettim ve nasıl keskin bir bıçak gibi net karar verdim kısaca yazıyım. Bir gün aniden annemin eczacı arkadaşı komşumuz hanımı hastaneye kaldırdıklarını öğrendim. Yanında kalacak yakın gördüğü birine ihtiyacı olunca ben hastaneye gittim. Hastamız koah hastası ve diğer tüm odalar sağım solum önüm arkam ağır hasta kişilerle doluydu. Gözlemlediğim en önemli şey kişi eğitimli olsa da hatta sağlıkçı doktor yada eczacı farketmiyor, kendine yeterince değer veriyorsa hayatından şeker tuz un 3 lü zehrini atmış hücrelerini tıkamıyor oksijenle bayram ettirmek için ağaçlık alanlarda derin nefesler almak için günde bir yarım saatini ayırıp yürüyüp kalp sağlığını koruyorsa beden denilen makine tıkır tıkır size geri bildirimi sağlık ve mutluluk olarak zaten veriyor. Ben bir hafta sonra evime döndüğümde KESİN VE NET karar verip beyaz şekeri beyaz işlenmiş tuzu ve beyaz unlu olan her ne varsa hayatımdan SİLDİM. sadece ve sadece 1 hafta içinde karın şişkinliğim bitti. çünkü ben özellikle karbonhidrat yedikten sonra karın şişkinliğim olur ikinci beynim olanm midem yorgun hale gelirdi. ve mideye dikkatini veren beyin, benim başka düşünmem gereken konulara fazla odaklanamazdı. Şimdi tüm dikkati mideden çekti 🙂 çünkü midem çok rahat, karnım dümdüz oldu. Ayrıca her sabah yarım saat ormanlık alana gidip derin derin oksijen alıyorum, ciğerlerim bayram ediyor, tenim berraklaştı, düşüncelerim dingin merkezinde ve dengede. Oksijeni azalan hücre kanser hücresine dönüşüyor. Bunu ilk duyduğumda bu kadar kolay mı demiştim. Evet hayatımız aslında çok kolay temellere dayalı. Yani biz içtiğimiz sudan oksijen alıyoruz ve ağaçların oksijenini alıyoruz. Bol su ve derin nefes egzersizlerini ağaçlık bir alanda yaptığımızda her sabah kendi devrimimizi gerçek kılıyoruz. Nefes egzersizleri ile ilgili Mustafa Kartal’ın Bir Şey Değişir Her Şey Değişir adlı kitabı ile tüm hastalıklara renklerle çapalarla çözüm bulan Nil Gün’ün Sağlık Olsun adlı kitapları GERÇEK mucize şifalar ve uygulanışı ÇOK ÇOK KOLAY VE EĞLENCELİ 🙂

  Beğen

  1. slm. yazım seklınızı begendım.icerıgı doyurucu acık ve tatlı sertlıkte. kakat sızın ıcın keskın olmus. karar ver ve uygula. EGLENCELİ 🙂

   EFLATUN

   Beğen

 3. sevgılı mor alev slm.

  metınde kullandıgınız fotograftakı arkadas kım acaba.

  ve evet bu gun benım ıcın degısım gunu oldu. guzel pozıtıf bırgun. yapılacak bırsuru dunya ısı. gıdılecek yerler yapılacak ısler lıstesı. cıkamadım evden kala kaldım. saat 13,30 oylece kaldım odanın ortasında. ne hıssettıgımı ne oldugunu bılmıyorum. derın bır sessızlık. ve essekler gıbı anıra anıra aglamak derler ya oyle aglamak. sonrasında derınlereceken bır bosluk, sonra rahatlama, dıngınlık, huzur, tanıdık bıldık bır bılme..bıldık bır yer var. darman dagınık yıldızlar beklıyorlar kucucuk bır ısaret. 7 den 70e hazır sankı bılıyor. ışlıyor kaydedıyor zıhınler. 7 den 70 herkezın fılmı farklı zıhnı farklı algı aynı. bedenler ruhlarının pesınde. herseyı ard larında bırakarak ozgurlesecekler bırlıkte. ve yıldızlar harakete gecıyor bıldıklerı ozledıklerı yere. veee saat 15,30

  degısımın ıcınde sevlılı arkadasım egomun da bagımlılıklarının farkına varması gerekıyormus.

  sevgılı mor alev ızmır de olackmıssın. bendende slm soyle ızmır e. konak saatı hıc bukadar guzel gozukmemıstı gozume.

  sevgıler
  EFLATUN

  Beğen

  1. Philip Seymour Hoffman. Benim favori aktörlerimden biridir. Bu kart çıkar çıkmaz nasıl acı ve gereksiz bir kayıp olduğunu düşündüm ve ondan koydum.

   Beğen

 4. AMACIM metafizik ve ruhani konularda bilgi paylaşmak, bilgi iletmek, sevginin tek gerçek olduğunu hep beraber yeniden bulmak, yükseliş enerjilerini birlikte karşılamak, ve en sonunda hepimizin yaşamaktan büyük bir mutluluk duyduğu bir Dünya yaratılmasına katkıda bulunmak.
  demıssınız.

  BEN de sızın sozlerınızle kendı hayalımı bırlestırıyorum.
  sevginin tek gerçek olduğunu hep beraber yeniden bulmak ve en sonunda hepimizin yaşamaktan büyük bir mutluluk duyduğu, her inanca, her kesimden insana, her ırk, cinsiyet, eğitim düzeyinede salt sevgıyle ılme bılme ılerlemeyı gelısmeyı hedef alan bır Dünya da yasamak. dıye duslerdım bu hayalı.

  Ve bunu düşündükçe sürekli sinirlendiğimi ve ‘birilerinin bir şeyler yapması gerek’ dediğim surecte sız zaten buna baslamıssınız.

  :)bunun artık bır hayal olmadıgını gereklılık oldugunu ve olacagını bılıyorum.

  BIR DUNYA BIRAKIN BIZ COCUKLARA ISLANMIS OLMASIN GOZYASLARIYLA dunyası bu.

  ve yaslılarımızın ozlemduydugu

  ORDA BIR KOY VAR UZAKTA

  hayatıma ısık oldugunuz ıcın tsk ederım.

  EFLATUN

  Beğen

 5. philip-seymour-hoffman unlu amerıkalı aktor ok.

  acı bır kayıp. allah rahmet eylesın. sevenlerıne sabır versın.

  EFLATUN

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.