Cennetten Mektuplar #4805 – Düşünceleriniz Yaratıyor

stargazing rumiSevgili okuyucularım, Mor Alev Dostu bugün ikinci defa bize bir hediye gönderdi.  Cennetten mektuplar bu sefer düşüncelerinizle yarattığınız konusuna eğiliyor. Ben de şu anda kendimi tekrarlıyorum ama artık birer yaratıcı olma zamanımız geldi ve peş peşe mesajlar kendimize olan güvenimizi pekiştirerek bizi yaratmaya teşvik ediyor. Bu mektup bir harika, neredeyse tamamını kalın harflerle vurgulayacağım. Mor Alev Dostuna ne kadar teşekkür etsek azdır! Orijinali için buraya tıklayabilirsiniz.

Tanrı dedi ki;

Kendinize karşı merhametli olun. Düşüncelerinizi değiştirin. Hayatın yetersizliklerine takılmayın. Size sunulmuş olanlara odaklanın. Olumsuz düşünce çerçevesi içindeyseniz, çerçeveyi değiştirin. İçine yerleştirdiğiniz  ‘gönül yaralarını’ çıkarın. Düşünecek daha güzel şeyler bulun. Negatifliğin hüküm sürmesini feshedin. Onları orada tutmak zorunda değilsiniz. Onları orada tutmakla dürüstlük yaptığınızı sanmayın. Size, başkalarına ve hatta Dünya’ya iyi gelmeyen şeyleri çerçevenizde tutmakla, dürüst olmuyorsunuz. Siz Dünya’nın gelişimine katkıda bulunuyorsunuz. Gerçekten Dünya’yı, onun Cennete dönüşmesini engelleyen şeylerle, sabote etmek mi istiyorsunuz?

Size acı veren şeylere takılı kalmak için bu Dünya’da yaşamıyorsunuz. Kendinizde takılı kalmak için de bu dünyada yaşamıyorsunuz. Çok daha önemli işleriniz var.

Hayatınızı elinize alın. Duygularından beslendiğiniz insanlara, daha az bağımlı olun. O insanlar isterlerse negatif olsunlar. O onları ilgilendirir, Sizi değil. Artık herhangi birini ya da birilerini değiştirmeye kalkmayın. Hoşnutsuzluğu bırakın. Kendinizle ilgili yapmanız gereken yeterince işiniz var. Başkalarının olumsuzluklarını düzeltmek yerine, kendi olumsuzluklarınızı düzeltin. Başkalarının konumuna ya da yaptıklarına imreneceğinize, o konumda Siz olun veya yaptıklarını Siz yapın.

Herkesin size nezaketle karşılık vermesini istiyorsunuz. O zaman Siz de herkese nezaketle karşılık verin.  Saldırganlığı bırakın.

Siz kendi kendinizi engelliyorsunuz. Herkesin sportmence davranmasını istiyorsunuz. Öyleyse önce Siz sportmence davranın. Başkalarını yüceltirseniz, Siz de yüceleceksiniz.

Olumsuzluğu sonlandırmak, Sizin elinizdedir. Bunu bilen ve o doğrultuda yaşayan kişi, ilk Siz olun. Olumsuza, olumsuzlukla karşılık vermenin modası geçti. Artık kendi modanızı yaratın.  Eski çağlardan kalma kıyafetleri giymeyeceğinize göre, neden eski düşünceleri üzerinizde taşıyasınız? Neden Sizi arzuladığınız özgür Sevgi’den geriye çeken, eski ‘karşılık verme’ alışkanlıklarınızı tutuyorsunuz?  Şayet birisi olumsuzluğu savunuyorsa bu, Sizin bunu yapmamanız için, kesin bir işarettir.

Bir kek yapmak istediğinizde, sevdiğiniz bir keki pişirirsiniz, sevmediğinizi değil. Muhtemelen o güzel zihninizi de hoşunuza gitmeyen ve sizi tutuklu kılan düşüncelerle doldurdunuz. Aksini düşünseniz de, aslında sizi tutuklu kılan şey olaylar değil, eski düşüncelerinizdir. Zihninizde sürekli aynı teraneyi döndürüyorsunuz. Yeni nağmeler bulun. Yeni düşünceler bulun.

Yaşam, yenilenmek üzerine kurulmuştur. Ve Siz de bu Dünya’ya, geçmişinizden kurtulmak için geldiniz. Hayallerinizin Dünya’sına adım atmak için, sırtınıza bir ‘cesaret yumruğu’ indirip, ilerleyin. Yaşamınızdaki sahneleri oluşturan kişi, Sizsiniz. Renkleri Siz oluşturuyorsunuz, dekoru Siz tasarlıyorsunuz. Evet, Siz bir tasarımcısınız ve yaşamınızı tasarlıyorsunuz.

Kendinizi kötü bir ruh hali içinde bulduğunuzda, ruh halinizi değiştirin. Değişmek için ilk adımı Siz atın. Ya diğerlerini ve böylece Dünya’yı yükselteceksiniz, ya da onları aşağı çekip hatta dipte kalmalarını sağlayacaksınız. Hangisini yaparsınız? Sonuncusu Sizi, kesinlikle daha parlak bir Işığa taşımaz.

Kendinize söylemeniz gereken şeylerin tam aksini söylüyor olabilirsiniz. Yüreğinizin daraldığını hissediyorsanız, bunun için Siz bir şeyler yapacaksınız. Beyaz atlı prensin gelip sizi kaldırmasını ve Sizi, Sizden korumasını, bekleyemezsiniz. Siz, kendi kendinizin şövalyesi olacak ve kendinizi, daha harika düşünce kalıplarına taşıyacaksınız. Sevgililer haydi yukarıya, yanıma gelin. Sizin için yer açıyorum. Haydi!

Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/