Hafta Sonu için Melek Kartı – İçimizdeki Çocuk

dressed upArchangel Gabriel

Bir çocuğa bakıp büyütür gibi kendi içinizdeki çocuğa da iyi bakın, onu şımartın. Hem kendi çocuklarınıza  hem de içinizdeki çocuğa iyi bakmanız şu anda sizin için önemli.

Çocuklara yardım etmeniz önemli çünkü bu sırada kendi içinizdeki çocuğa da yardım ediyorsunuz. Onlara öğrettikleriniz aynı zamanda sizin de hatırlamanız ve öğrenmeniz gereken şeyler. Bu yüzden çocuklara ve ebeveynlerine verdiğiniz mesajlara özellikle dikkat edin ve kendi hayatınıza uygulayıp uygulamayacağınızı düşünün.

Bu sene başında nelerden mutlu olduğumuzu içimizin derinliklerine inerek araştırıp bulmanın çok önemli olduğunu konuşmuştuk. Dün Michael bize “yazın” dedi. Bugün Gabriel çocukluğunuza dönün diyor. En çok neleri sevdiğinizi içinizdeki çocuğun gözünden görün. Onu uzun zamandır bir başına ve ilgisiz bırakmış olabilirsiniz, hayat koşuştumacası içinde arzularını gereksiz bulmuş olabilirsiniz. Ama içinizdeki çocuk hayatınızın amacı ve mutluluk yolunda size çok önemli ipuçları verebilir. Ona kulak kabartın. Bu hafta sonu özellikle oynamaya, gülmeye, şapşallık yapmaya, tasasız olmaya biraz zaman ayırın. Çok iyi gelecek.

Gabriel Neşe ve keyifle çok şeyler başarabileceğimizi hep tekrarlıyor. İçinizde coşku uyandıran şeyleri bulmak sizi hayata sıkı sıkı bağlayacak. Bugünün fotoğrafını bazı hallerimize çok benzettiğim için seçtim. Çok gereksiz şeylere takılıp üzüldüğümüzde büyük insan rolü yapan ufaklıklar haline geldiğimizi ve değerli vaktimizi boşuna harcadığımızı düşünüyorum. Bu hafta sonu büyük insan rolüne bürünmek yerine KENDİMİZ olmaya çağırılıyoruz.

Teşekkürler Gabriel!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/
 

2 comments

  1. Yaşasın “zamansızlık” yaşasın çocuk saflığındaki “yeni dünya”!

    Beğen

    1. Bu kartlar zihnimdeki düşüncelere çok uyuyor, Türkancığım iyi ki burayı bana öğretti. Çok mutluyum… Teşekkürler…

      Beğen

Yorumlar kapatıldı.