Günün Melek Kartı – Aile

family of birds

Aile bireylerinizden bir ya da birkaçıyla geçmiş duygusal deneyimleriniz bugünüzü etkiliyor

Şu anda yaşadığınız bazı sorunların kökleri aile ilişkileriniz ve onlarla olan geçmiş anılarda yatıyor. Bu hoş olmayan anıları tarafsız bir açıdan yeniden gözden geçirmeniz, anlamanız ve salıvermeniz gerekiyor. Bu duygusal deneyimler çocukluğunuzda kalmış olsa da, daha geçen hafta yaşanmış olsa da aynı güçte enerji taşıyorlar ve sizi gerçek mutluluğunuzdan, yapmak istediklerinizden alıkoyma potansiyeline sahipler. Hayatınızın bazı noktalarında bulunduğunuz durumla hiç alakası olmayan bir geçmiş deneyimi referans alarak karar verir, harekete geçersiniz. Bu genellikle yanlış adımdır. Bu bağlamdaki geçmiş deneyim büyük çoğunlukla aile hayatımızdaki tecrübelere dayanır. Çok basit bir örnek verecek olursak, küçüklüğünüzde size akılsız olduğunuz ya da iş hayatında yükselemeyeceğiniz söylenmişse, bundan 15-20-30 yıl sonra bile kararlarınızı beş yaşında duyduğunuz bu sözlerin etkisinde ezilmiş bir güvensizlik içinde verirsiniz. Baskıcı bir baba, şikayetçi bir anne ya da kardeşlerle bir kavga üzerinizde farklı etkiler bırakır. Özetlersek, aile ilişkileri ruhumuzda derin izler bırakır. Sevgi ne kadar derinse, olumsuz anılar da o kadar acıtır. O anıların gerçekte ne olduklarını görmemiz gerekiyor: Onlar sadece birer anı! Ve şu anda sizin üzerinizde hiçbir yaptırım güçleri yok. Bu sıkıntıları, kırgınlıkları, duygusal patlamaları ve bazen de yanlış anlamaları temizleme ve kalplerimizdeki aile bağlantılı yaralara şifa verme zamanı geldi.

Arkadaşlar, duygusal detoks ya da duygusal temizlik zamanı devam ediyor. İki gündür ilişkilere odaklanıyoruz. Biliyoruz ki sevgiye kalbimizi açmamız şu anda yapabileceğimiz en önemli şey. Ama geçmişin gölgesinde bunu yapmamız hem çok zor, hem de kendimizi kandırmak gibi bir şey.  Artık öğrendik ki yeninin gelmesi için evin içindeki fazlalıklar atılmalı. Bu yazıyı okurken aklınıza ilk hangi anınız geliyor? Ya da ilk olarak hangi aile bireyiniz geliyor? O anıyı ya da o ilişkiyi mutlaka şifalandırmanız gerekiyor. Melekler diyor ki:

Zihninizde ve kalbinizde sorun yaşamış olduğunuz aile bireyini, kendinizi ve o duygusal deneyimi çok sayıda melekle ve huzurun mavi ışığı ile sarmalayın. Biz sizin durumu anlamanıza ve şifa bulmanıza yardımcı olacağız. Şimdi yapmanızı istediğimiz şey o durumun bile size bir takım beceriler ve hediyeler getirdiğini görmeniz. O zaman kalbiniz huzurla dolacaktır. Kendinizi ve olayla ilgili kişileri affedin. Yapılanı affetmenize gerek yok. Kişiyi affetmeniz yeterli.

Buna ek olarak Michael’ın bağ kesme çalışması aile sorunları konusunda son derece etkilidir.

Teşekkürler Melekler!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/