Günün Melek Kartı – İkiz Alev ve Ruh Eşi Tanımı: Ebedi ve Ezeli Sevgi

angel love

Şu anda aklınıza gelen ilk kişi size karşı sevgi dolu düşüncelere sahip

Michael hep sevecendir ama çok romantik takılmaz. Ben de öyleyimdir, hayatın pratik yönlerine bakarım genelde ama şu yukarıdaki kelimeleri okuyunca havaya aşk kokusu dağılıyor.

Birileri mutlaka size sevgi yolluyor. Eğer bir ilişkiniz hakkında endişeleriniz varsa Michael size her şeyin aslında yolunda olduğuna dair güvence veriyor. Birileri size sevecen davranışlarda bulunmuyorlarsa bile siz sevilesi bir kişisiniz, lütfen bunu bilin. Melekler hem ilişkilerinizde size yardımcı oluyor hem de sevdiklerinize göz kulak oluyorlar.

Eğer bir ilişkiniz yoksa ve bir ilişkiniz olmasını istiyorsanız etrafınıza dikkatle bakın. Acaba gözünüzün önünde ideal eşiniz var ve siz onu görmüyor musunuz? Gelecek olan aşkı kabul etmek için kalbiniz açık mı? Ve karşınıza çıkan fırsatları değerlendiriyor musunuz? Bugün eğer bir yere davet edilirseniz, değişik bir ortama girme fırsatı çıkarsa, beklenmedik bir durumla karşılaşırsanız geri çekilmeyin, utangaç olmayın, aksine hemen kabul edin. Bakın neler olacak. Belki çoktandır tanıdığınız birinin hiç bilmediğiniz yönlerini öğreneceksiniz, belki de yeni ve çok hoşunuza giden kişilerle tanışacaksınız…

Michael’ın bugün için verdiği kısa dua şöyle:

“Lütfen beni sarmalayan sevgiyi hissetmeme yardım et ve böylece ben de sevgi vermek, ifade etmek ve sevgiyi kabul etmek konularında kendimden emin ve güvende hissedeyim. Teşekkürler Michael. Teşekkürler Tanrım.”

İkiz Alev ve Ruh Eşi

summer loveBu kart sonsuzdan gelen ve sonsuza kadar süren sevgiden bahsediyor. Onun için size vermem gereken ekstra bilgiler var. Bu yükseliş döneminde hayat planlarımızı yaparken en ince detaya bile önem verdik. Bu hayatın çok kolay olmayacağını biliyorduk, üzerinde uğraşmamız gereken pek çok konu olduğunu ve tüm hayatlarımıza ait karmayı bu yaşamımızda hem kendimiz hem de kolektif bilinç için temizlemek zorunda olduğumuzu da biliyorduk. Bildiğimiz şeylerden biri de bu insan hayatımızda sevgiyi yeniden ve bir bütün olarak öğrenmek zorunda olduğumuzdu. İşte bu yüzden yaşamlarımızın %95-99 unda yapmadığımız bir şeyi yaptık ve İkiz Alevimizle bu hayatta bir arada olmayı planladık. “İkiz Alev” ya da “Kutsal Tamamlayıcı” ruh eşinden farklı bir kavramdır.

Ruh eşi bize son derece yakın, bizim birlikte planlar yapmış olduğumuz ve birbirimizin gelişimine çeşitli rollerle katkıda bulunduğumuz ve büyük ihtimalle aynı ruh ailesinden gelen, bizim için son derece değerli varlıklardır. Örneğin sizin çok sevdiğiniz ve birlikte başarılara imza attığınız iş ortağınız ruh eşinizdir. Ya da en yakın arkadaşınız, ebeveyniniz, belki de eşiniz. Bunlar hep birlikte ilerlemek için kurduğumuz, birlikte hayat okulunun derslerini aldığımız ilişkilerdir. Bazen ruh eşleri hayatınıza bir süre için girer ve daha sonra gerekli şeyler yaşandığında hayatınızdan çıkar. Ve yerine başka bir ruh eşi girer. Bunlar her zaman mükemmel, her zaman sorunsuz ilişkiler değildir ve önemli olan bu ilişkilerden alınan derslerdir.

“İkiz Alev” ya da “Kutsal Tamamlayıcı” bizim gerçekten diğer yarımızdır. Yüksek Benliğimizde bu iki yarı her zaman birliktedir. Farklı şeyleri deneyimlemek istediğimiz için bu yarılar genelde farklı ortamlarda, farklı boyutlarda gezinirler. Aynı zamanda aynı gezegende vücut bulmak çok sık yaptıkları birşey değildir. Ama dediğim gibi bu dönemde en önemli olan şey bizim sevgiyi bütünüyle deneyimlememiz ve sevginin gücünü yeniden keşfetmemiz. İnsanın kendi kutsal yarısıyla karşılaşmasından daha sevgi dolu bir olay olabilir mi? O yüzden bu dönemde gerçek diğer yarınızla, İkiz Alevinizle karşılaşmanız çok olasıdır. Eğer şanslıysanız onunla çoktan berabersiniz. Diğer yarınız sizin aynanız olduğu için çok kolay bir ilişkiden bahsetmiyorum burada ama bahsettiğim son derece derin bir sevgi. İkiz Alev sevgisini tarif edecek kelime bulmak gerçekten çok zor. İkiz Alevinizle bu yaşamda karşılaşmayı planladıysanız bu mutlaka olur. Ama oturup evde İkiz Alevinizi beklemeyin lütfen. Dışarı çıkın ve hayatı dolu dolu yaşayın. Onu gördüğünüzde kesinlikle tanıyacaksınız. Belki de eskiden tanıdığınızı hissedeceksiniz, çünkü onu aslında hep tanıdınız. Egonuzun yarattığı ideallerden uzak biri olabilir, lütfen o kalıpları arkanızda bırakın. Amerikan filmleri gibi olmayabilir, olaylar masal gibi gelişmeyebilir. Bu konuda güveneceğiniz tek bir şey var: Size gerçeği altıncı hissiniz ve kalbiniz söyleyecek. Ufak uyarı mesajları geliyorsa dinleyin, kendinizi fazla yormadan o uyarıların sebebini bulun ve bu ilişkinin “o” ilişki olup olmadığını değerlendirin. Kalbiniz neşe içindeyse ve derin bir bağ hissediyorsanız onu da dinleyin. Enerjiniz yükseliyorsa, kendinize olan güveniniz, sevgi ve saygınız artmışsa doğru yoldasınız demektir.

Bu konudan son haftalarda çok bahsediliyor. Hem Michael, hem de Kutsal Anne artık bizim İkiz Alev ilişkilerimize hazır olduğumuzu söylüyorlar. İşte o yüzden birden bire yüzümüzü romantizme çevirdik. Belki de geçen haftaki detoks işlemleri bu hafta bizi yeni sevgilere açmak ve onları daha rahat kabul etmemiz içindi.

Teknik sorunlar ve meleklerin yardımı

Şimdi dün size başıma gelenleri anlatayım. İnce bir şekilde planlanmış sistem değişimi pek yolunda gitmedi. Bir internet şirketinden bir diğerine geçtim. Sonra da bozuk modemi yenisiyle değiştirdim. Her şey birbirine bağlandı, işler yolunda gidiyordu, sonra da hiç bir şey çalışmadı! Çözülemez bir bulmaca gibi, kimse neyin çalışmadığını bilmiyor. En sonunda öyle bir noktaya geldi ki gidip yeni bir laptop almayı bile düşündüm. Tabii ki böyle durumlarda size ne yapmanızı söylüyorum: Meleklerden yardım isteyin. Ben istedim mi? UNUTTUM! Hepimiz insanız, unutuyoruz bazen. Sonra gittim, anneme dert yandım, “Ne yapacağım, bilmiyorum. Sıkıldım, yoruldum, kızgınım, vs. vs.”. Annem de gayet rahat “Michael’a söylesene” dedi. Öncelikle ondan böyle bir cevap beklemiyordum onu söyleyeyim, ikinci olarak da yardım istemeyi unuttuğuma inanamadım. Annem yine sakin sakin “Dur ben istiyorum yardımı” dedi. Sonra aklıma bir başka kişiyi aramak geldi. O kişi de bana telefonda adım adım ne yapmam gerektiğini söyledi ve bir anda modem bağlandı, internet geldi, bilgisayar hızlandı, diğer bilgisayar da bağlandı, inanamadım! Bize her şeyi kendi başımıza yapmamız öğretilmiş, her şey elle tutulur, ölçülebilir olmalı denmiş. Onun için özellikle bu tarz konularda yardım istemeyi unutabiliyoruz. Benim yaptığımı yapmayın, yardım isteyin. Hem de her konuda. Sınırlama, kısıtlama yok!

Teşekkürler Michael!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/
 

3 comments

  1. Merhaba, bazen düşünüyorum yardım istemeyi pek bilmiyorum. Her zaman problemleri kendi başıma çözmek, sonra o kaosun içinde boğulmak ve imdat demeyi istemek. Sesim hiç çıkamaz ve bitkinleşir moralsizlikle devam ederim problem çözülünceye kadar. Meleklerle tanıştıktan sonra hayatım çok kolay akmaya başladı, üstelik yüzümde gülümsemelerle… 🙂 Yardım istemeyi bazen unutsam da artık daha kolay işin içinden çıkıyorum. Yazılarınız için her gün teşekkür ediyorum tanrıya, meleklere ve size… Sevgiler

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.