Günün Melek Kartı – Kalp Çakrası

Heart Chakra by Lori A AndrusAradığınız cevap şu anda kalbinizde. Sevgi vermeye ve kabul etmeye açık olun.

Melekler hislerinize güvenmenizi istiyorlar. Kalbiniz çok bilgedir ve sizi önemli değişiklikler yapmaya çağırıyor. Bu bilgeliğe güvenin çünkü o sizi yarı yolda bırakmayacak. Derinlerdeki hislerinizi küçümsediğiniz her seferde kalbiniz birazcık daha kırılır. Hislerinizi onurlandırarak kendinizle olan ilişkinizi ve kalbinizi onarın. Örneğin, eğer bir durumdan dolayı mutsuzsanız, bu bir şeylerin yanlış olduğu anlamına gelir ve tarafınızdan harekete geçilmelidir. Meleklerden evinizde ve işinizde gerekli sağlıklı değişiklikleri yapmanız için size cesaret ve destek vermelerini isteyin.

Bu kart aynı zamanda kalbinizi sevgiye açmaya bir çağrıdır. Belki eski ilişkilerinizde incindiniz ve acıya karşı korunmaya çalışıyorsunuz. Melekler sizi ve kalbinizi koruyacaklarına dair söz veriyorlar, sevgi ve diğer duyguları hissetmeniz sizin için artık güvenli.

Bugün önce kendimize ve sonra da etrafımıza karşı sevgi duymaya davet ediliyoruz, kararlarımızı da sevgi ve kalbimizin rehberliği ile almamızın önemi ise bize bir defa daha hatırlatılıyor. Arkadaşlar, kalp çakrası bu yeni dönemde en önemli çakramız haline geldi. Önce bu çakrayı hatırlayalım:

  • Pozisyon: Göğüs kafesinin ortası, kalbimizin olduğu yer
  • Renk: Zümrüt yeşili
  • Enerji: Sevgi, kendini sevmek ve kabul etmek, diğerlerini sevmek ve kabul etmek. Travma, yas, kayıp, sevginin kaybolması, depresyon ve ilişki sorunları bu çakranın dengesizliğinde ortaya çıkar.
  • Fiziksel organlar: Kalp, ciğerler ve dolaşım sistemi

Kalp çakrasını en güzel ve en kolay şekilde Baş Melek Rafael‘den yardım isteyerek ve onun zümrüt alevi ile meditasyon yaparak dengelersiniz.

Ancak bu tek yol değildir, çünkü bütün melekler, yükselmiş ustalar ve elbette ki Tanrımız bu enerjiyle çalışırlar. Tanrı sevgidir, tek gerçektir ve sevgi hepimizin özüdür. Onun için bu blogda bahsedilen her baş melek ve her enerjiyi eğer kalbinizi sevgiye açmayı niyet ederek çağırırsanız size yardımcı olacaktır. Hangi meleği kendinize daha yakın hissediyorsanız ona eski bir dost gibi seslenin, bu çağrıyı hiçbir varlık cevapsız bırakmayacaktır.

Bu dönemde Kutsal Anne’nin şeffaf mavi enerjisi halen son derece yoğun, o saf sevgiyi hissetmek ve onunla çalışmak son derece iyi gelecektir ve etkilerini de uzun süre hissedebilirsiniz.

Bu arada yeşil yiyeceklere ağırlık verin, salatalar, maydanoz, nane gibi otlar, yeşil çay, yeşil elma, kivi gibi meyveler, ıspanak ve pazı gibi yeşil sebzeler sizi çok daha sağlıklı hissettirecektir – evet bunu biliyorsunuz ama bu besinlerin aynı zamanda kalp çakranızı da dengeleyici etkisi vardır. Bir zamanlar kalbimizdeki sevgi kotasını ıspanakla artırabileceğimizi, kırgınlıkları yeşil çay içerek giderebileceğimizi söyleseler gülerdim ama şimdi bu besinlerin genel bilinenin çok ötesinde etkileri olduğunu biliyorum.

Aradığınız her cevabı kalbinizde bulabilirsiniz. Kalbinizi dinlemek için daha önce bir metot vermiştim. Yazının o kısmını buraya kopyalıyorum (tamamını okumak isteyen arkadaşlar buraya tıklayabilir.):

Meditasyona hazırlanır gibi kalbinize doğru derin nefes alıp vererek tansiyonunuzu ayarlayın, stresinizi azaltın, sakinleşin. Kendinizi kalbinizde hissettiğinizde, kalbinizde sevgi ve şefkati bulduğunuzda sorun: ‘Bu durumda herkesin ve kendimin en iyi sonuca ulaşması için ne yapmalıyım?’ ya da ‘Kalbim, yüksek benliğim bana bu konuda rehberlik et, bana bir yol göster’ deyin. Ellerinizi kalp çakrasının üzerine de koyabilirsiniz sorarken. Dinleyin. Kalbiniz sessiz kalmayacak. Size cevap verecek. Sesi yumuşak, tavsiyesi her zaman sevecen ve yapıcıdır. Bu sesin egoyla karıştırılmasına imkân yoktur. O ne diyorsa onu yapın. Bu metodu karar veremediğiniz her zaman her konuya uygulayabilirsiniz. Unutmayın, kalbiniz asla size hırçın, kızgın, saldırgan cevap vermez, bu çalışmada öyle bir şey duyarsanız bilin ki o egonuzdur.

Bu mesaj sadece bu günü kapsayan bir öğüt değil, her zaman hatırlamamız gereken bir bilgi. Çünkü kalbimizi dinleyerek hayatımızı çok daha kolaylaştırabilir, gereksiz acılardan ve sıkıntılardan kurtulabilir ve hatta onları hiç yaşamadan teğet geçebiliriz.

Bana olumlamalarla ilgili pek çok soru geliyor. Bugün size fikrimce olabilecek en güzel olumlamayı vermek istiyorum. Bunu her gün, her zaman ve her derde deva olacak şekilde kullanabilirsiniz:

Sevgi tek gerçektir. Ben sevgiyim. Kalbim sevgi vermeye  ve almaya açık.

Teşekkürler Rafael!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/
 

One comment

Yorumlar kapatıldı.