Günün Melek Kartı – Taç Çakra: Fikirler Önemli

Universal energiesAklınıza gelen fikirleri önemseyin, yüksek benliğiniz ve melekler sizinle iletişimdeler

Geçen hafta ‘Kutsal Anne’nin Şeffaf Mavi Enerjisi’ ya da dün ‘Göz Kamaştırıcı Şimşekler’ yazısını yayınlamamış olsam bu eşzamanlı çıkan karta hak ettiği önemi vermeyebilirdik. Ama bize pek çok kaynaktan gelen mesajlar öyle güzel bir araya toplanıyorlar ve neyin önemli olduğunu öyle güzel vurguluyorlar ki hayran oluyorum.

Geçen hafta zihnimizin, duygularımızın netleşmesi, kolay karar alabilmek, işin içyüzünü görebilmek, hayatımızın amacını anlayabilmek, ‘büyük resmi’ kavrayabilmek ve bulunduğumuz yerden bir adım öteye nasıl gidebileceğimizi daha kolay anlamamız için Kutsal Anne bize berraklık ve açıklık getiren enerjisini hediye etti. Onun çağrısı tüm dünyaya yayıldı. Bir haftadır bu enerjiyle yıkanıyoruz. Dün bize zaman zaman şimşek gibi aydınlatan yeni iç görülere sahip olacağımız söylendi. Bugün ise fikirlerinize her zamankinden çok daha fazla dikkat edin diyorlar.

Öncelikle taç çakrayı yeniden hatırlarsak:

  • Pozisyon: Başın tam tepesinde
  • Renk: Eflatun ve beyaz
  • Enerji: İlahi bilgi ve bilinç, kendini Tanrının bir parçası olarak bilmek
  • Fiziksel organlar: Beyin, Epifiz (pineal bez), uyku düzenini ve biyolojik saati düzenleyen melatonini salgılar, melatonin aynı zamanda güçlü bir antioksidan, yaşlanma karşıtı özellikleri bulunan bir hormondur, melatoninin sırları hala daha araştırılıyor.

Çakraları temizlemek ve açmak hem fiziksel sağlığımız hem de duygusal ve ruhsal yaşamımız için önemlidir. Çakra temizleme meditasyonları internette ve piyasadaki pek çok kitapta var. Ben de bu konuda bir rehber yazı yazmıştım. Ondan yararlanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi artık çakraları kapatmıyoruz, enerjiler değiştiği için 2012 den beri çakralarımız hep açık, onun yerine Michael’ın mavi kalkanıyla sadece pozitifi geçiren bir eleme sistemi kurup gelen ilahi yükseliş enerjilerini sürekli olarak kabul ediyoruz. Bu haftalarda çakra temizleme ve açma meditasyonunuzda önce Mor Alev’le negatifi temizleyin ve sonra Kutsal Anne’nin enerjisi ile çakralarınızı iyice parlatın. Bunu gözünüzde aynen böyle canlandırabilirsiniz. Hatta elinizde bir mor alev süngeri ile yıkama, bir şeffaf mavi ışık beziyle cilalama yaptığınızı bile düşünebilirsiniz. Hangi yol size daha kolay, daha yakın geliyorsa o yolu kullanın.

Kartımızın dediklerine bakarsak:

Melekler sizin aklınıza gelen fikirlere güvenmenizi ve onları takip etmenizi öneriyorlar. İçinde bulunduğunuz durum hakkında aradığınız cevaplar kendi fikirlerinizde yatıyor. Siz zaten gerçeği ve atılacak en iyi adımları biliyorsunuz. Bu bilme hissine güvenin, harekete geçin. Fikirlerinizi onurlandırdığınızda evren de size ek yardımlar göndererek yardımcı olur.

Bu kart aynı zamanda sizin taç çakranızı temizleyerek  hakkınız olan evrensel bilinç ve bilgeliğe ulaşabileceğinizi hatırlatıyor. Fikirlerinizi ciddiye almadığınızda yavaş yavaş taç çakra kapanır. Her büyük fikrin hayal kurmakla başladığını ve sonra bunların muhteşem keşiflere dönüştüğünü hatırlayın.

Teşekkürler Uriel!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/