Olduğunuz parlak ve kutsal ruha bir bakın ve bir adım atın – Archangel Michael

A canoe on the Niger River at sunset, Guinea
A canoe on the Niger River at sunset, Guinea (Photo credit: Wikipedia)

Ron Head tarafından iletilen mesajın orijinaline buradan erişebilirsiniz. Yazıya başlamadan ‘Akış ya da Akıntı’ kelimesine bir açıklık getirmek istiyorum. Akış ya da Akıntı (Flow)  sözcüğünün İngilizcede birkaç anlamı vardır, bunlardan ikisi: 1- Bir sıvının akışı, örneğin nehrin. 2- Bir şeyle tek vücut olmak. Burada bu iki kelime çok güzel kaynaştırılmış, hem hayatın akışı hem de bu akıntıyla tek vücut olmak anlamında kullanılıyor.

Bu mesaja birkaç gün önce bahsettiğimiz bir konuya geri dönerek başlayacağız. Akıntı konusu hem size hem de yazarımıza son bir hafta- on günde  hem hayatınızın çeşitli köşelerinde hem de meditasyon/seans sırasında tekrar tekrar verildi. Şimdi bu konu üzerinde şimdiye kadar olandan biraz daha fazla açıklama yapmanın zamanı. Biliyoruz bir kere daha bu konuya başlamıştık ama tam resmini vermeden mesajın bitmesine izin verdik, şimdiye kadar anlamış olmalısınız, bu mesajları kolay sindirilebilir küçük parçalar halinde vermeye çalışıyoruz.

Size bir toplantı görüntüsü verilmişti, sizin uyku zamanında katıldığınız yüksek benliğiniz, ruh aileniz, rehberleriniz, öğretmenleriniz ve ilahi varlıklardan oluşmuş bir konsül toplantısı. Sizin bunun tüm zamanlar boyunca devam etmiş, eden ve edecek olan bir planlama komitesi olduğunu anlamanız sağlandı. İşte burada hayatınızı yönlendiren kararlara katılıyor ve hatta verilmesi gereken bu kararları siz başlatıyorsunuz. Ve burası sevgili dostum, akıntının kaynadığı, başladığı yer.

Lütfen şunu bilin ki size tarif ettiğimiz şey sizin değişinizle taşa kazınmış değil. Sizin de tavsiyenizle oluşturuluyor ve aynı şekilde değiştirilebilir. Ancak bu tasarladığınız oyundan ya da piyesten maksimum kazancı sağlamanız için siz kendi rolünüzü bu işleme ait bir hatıra olmadan oynuyorsunuz. İşte bu yüzden uyanık olduğunuz zamanlarda size bir şeyler yapılıyormuş gibi geliyor ama aslında sizin için bir şeyler yapılıyor. Ve son zamanlarda deneyimlediğiniz gibi ayağınızı seçilmiş hayat kontratınıza en uyumlu olan yola bastığınızda görünüşte mucizevi bir şeyler oluyor. Akıntının içine girmişsinizdir.

Şunu anlayın ki, kendiniz ve başkaları için belli şeyleri başarmak üzere işe başladığınız andan itibaren olabilecek her kaynak sizin başarınız için gerekli şartları yaratmaya başlar. Sizin değiminizle kızağın bıçakları yağlanmıştır. Bizim sürekli duyduğumuz soru ‘Ben nasıl ne yapmam gerektiğini bilebilirim?’. Ve cevabı ‘Bir hareket yapın, sadece zihninizde olsa bile’. Düşünebildiğiniz tüm seçenekleri aklınızdan geçirin, sizin için imkansız görünenleri bile. Çoğunlukla, imkansız görünen şey sadece yeterince yakından incelemediğiniz ya da bir sebepten sizin korktuğunuz bir şeydir. Hangi seçeneğin sizin içinizde doğru olduğuna dair his uyandırdığını bulun. Ne kalbinizi neşe ile dolduruyor? Ne sizde başlamak için heves uyandırıyor? Bunu imkansızlar dosyasına koymayın sakın.

Hatırlayın, tasarladığınız yolun kızak bıçakları yağlandı. Şimdi! Bir adım atın, herhangi bir adım atın. Bahsettiğimiz akıntı, hayatın akışı. Siz bir kayık ve kürekle bu akıntının içindesiniz. İlk adımı attığınızda kayığınızın bu akıntıya olan reaksiyonunu hissedeceksiniz. Eğer akıntıyla hareket ediyorsanız, kayığınız hızla ileri atılacak ve görünürdeki engeller yanınızdan uçup gidecek. Ancak en uygun yönden başka bir yöne gidiyorsanız, akıntıya karşı kürek çekiyormuş gibi görünürsünüz ve küreğiniz bir çay kaşığına dönüşmüştür. Eğer derenin içinde oturup da hiçbir şey yapmamayı seçerseniz… Bizce resim şimdi yeterince açık oldu, değil mi?

Şu anda içinde bulunduğunuz enerji alanı şimdi her dakika güçleniyor. Şimdiye kadar gezegeninizde geçirdiğiniz pek çok hayat sırasında olduğuna oranla, çok daha kısa zamanda sizin çok daha fazla şeyi başarmanızı  olası kılıyor. Ve enerji daha önce hiç görülmemiş seviyelere ulaşıyor. Pek çok sevgili ruh uyanmaya başlarken, bu kelimeler ve taşıdıkları gerçek daha fazla görülmeye başlanacak. Bizim tavsiyemiz, bunu beklemeyin. Sizi geride tutan sizden başka bir şey değil.

Olduğunuz parlak ve kutsal ruha bir bakın ve bir adım öne atın. Geçmişin geçmiş olmasına izin verin ve yüzünüzü geleceğe çevirin. Geleceğinizi kendiniz için inşa edin. Biz attığınız her adımda sizinle olacağız.

Kalplerimiz şimdi ve her zaman sizinle birlikte. İyi günler.