3D Dersleri Durdurun

Unknown artist - taringa netSevgililer,

Geçmiş birkaç ayda 5D’den içeri ve dışarı süzülüp durdunuz, bu sırada 3D emniyetinizi ve bilgilerinizi de devam ettirdiniz. Bu biraz da liseye geçip de hala daha sekizinci sınıfa dair harikalıkları sürdürmek gibi. Bu mümkün değildir – aynı şekilde bundan böyle hem 3D, hem de 5D hayat sürdürmenizin imkânı yoktur.

Pek çoklarınız güncel siyasi aktiviteler dolayısıyla öfkeli ve üzgünsünüz ve bu konulardaki kaygılarınızın gerekli olduğuna inanıyorsunuz. Şimdiki benliğiniz için bu hisler ne gerekli ne de uygundur. (Mor Alev: Arkadaşlar, sadece bu ülkede değil, neredeyse bütün ülkelerde siyasi çalkantılar yaşanıyor. Bunlar her gün haberlerde tekrarlanıyor, bazıları inanılacak gibi gelmeyen bu olaylar, yorumlar ve davranışlar her ülkede neredeyse infiale yol açıyor. O yüzden bu mesaj ABD de verilmiş olsa da evrenseldir ve dünyamızın güncel durumunu anlatmaktadır.)

Henüz 5D varlığınızı tam olarak sahiplenmediniz bundan dolayı da 3D arbedenin ortasına kendinizi attınız. Sizden daha az bilgisi olanların 3D hayatlarını nasıl değiştireceklerine dair kararlar vermelerinin yardım etmezseniz mümkün olmadığına inandınız. Böyle düşünceler ve davranışlar 3D bakıcılık kavramının bir uzantısıdır.

Çünkü siz veya kendiniz gibi olanların dışında kimsenin 3D, 4D, 5D veya ötesi meseleleri çözebileceğine inanmıyorsunuz. Bu inançla kendinizi takipçilerini doğru düşünce ve harekete gütmesi gereken üstün bir varlık olarak ilan ediyorsunuz. O kadar da ilgilenmediğiniz alanlarda yönlendirme yapmak için sadece kendinizin yeterince bilge olduğunuzu diğerlerine bildiriyorsunuz.

Böyle davranışlar neşe-keyif-coşku dolu olsaydı, en son siyasi antikalıklar karşısında bu kadar da sarsılmış hissetmezdiniz. Böyle zorluklar artık sizin dünyanızın bir parçası değil. Çünkü çözmeye çalıştığınız zorluklar 3D’ye ait.

Sizin rolünüz neşe-keyif-coşkuyla yaşamaktır.

Eğer son zamanlardaki haberler sizi neşe-keyif-coşkuyla doldurduysa, bu incelemeyi isteyebileceğiniz bir şeydir. Fakat büyük ihtimalle, neşe-keyif-coşku yerine, haberler korku ve öfke yarattı – ikisi de neşe-keyif-coşkuya ait değil.

Bir defa daha soruyorsunuz, “Ben kimim?”, çünkü artık 3D’ye ait değilseniz, oynayacağınız rol nedir? Ve her zamanki gibi cevabımız, rolünüz size neşe-keyif-coşku verendir.

Belki bilmece gibi konuştuğumuzu düşünüyorsunuz çünkü hayatınızın şimdiki anında ve geleceğinde neşe-keyif-coşku öngöremiyorsunuz. 5D neşe-keyif-coşkuları 3D olanlardan çok farklı olduğu için, gerçek anda hissettiğinizden çok başka. 3D’de vurgulanan rekabet, korku ve öfke küresel toplumda sadece şöyle böyle ani sivrilmeler yaratıyor ve geçiyor.

Siz, 5D’ye ait olanlar farklı bir hareket modundasınız. Çünkü herkes için yeni bir duygusal-ruhsal ortam yaratıyorsunuz. Neşe-keyif-coşkuyu teşvik eden ve korkuyu sıfırlayan bir üslup.

Artık 3D korkularla 5D yaratımlar arasında zıplayacak ne vaktiniz ne de enerjiniz var. Böylece buluyorsunuz ki, korkularınız ve öfkeleriniz bir veya birkaç durumda öğütülebilecekten daha derin. Hatta sanki neşe-keyif-coşku bundan sonra hiç mümkün olmayacakmış gibi. Çünkü 5D’deyken korkunun 3D’de olduğundan çok daha rahatsız edici olduğunu keşfediyorsunuz ve neşe-keyif-coşkunun ise 3D’den çok daha kolay olduğunu.

Yeryüzü evrimleşmenizde öyle bir noktaya geldiniz ki, 3D korku ile 5D neşe-keyif-coşku arasında gidip gelmek artık sizin için fazlasıyla zorlaştı.

5D’de daha az olgunlaşmış olsaydınız, kolaylıkla iki boyut arasında geçişler yapabilirdiniz. Ve son birkaç ayda da bunu yaptınız. Ah, belki bazen söyleyeceklerinizi unuttunuz veya kendi düşüncelerinizi takip edemediniz ama biraz önce söylediğimiz gibi birkaç küçük teknik sorun dışında, boyutlar arası geçişi oldukça kolay buldunuz.

Şimdi artık 5D niyetinizi ilan etmiş, hücrelerinizi ve düşünce süreçlerinizi değiştirmiş, pek çok parçanızı da benliğinize kabul etmiş olduğunuza göre bundan böyle 3D oynamak istemiyorsunuz. O âlemi keşfettiniz, onun için sizi pek de ilgilendirmiyor. 5D ve ötesi olasılıklar sizi büyülüyor.

İşte böylece neşe-keyif-coşku içinde yaşamaya hazırsınız ve korku içinde yaşamaktan bıktınız. Sonuç olarak da, korku balçıkta çukur kazmak gibi zor geliyor. Keşfedecek ve yaratacak başka şeyleriniz var.

Para ihtiyacından dolayı bir zamanlar çukur kazmaya dayanabilirdiniz ama şimdi durum piyangodan milyonlar kazanmış olduğunuz halde hala çukur kazmaya devam etmenize benziyor.

Kendinizle veya başkalarıyla savaşa, mücadeleye girmenizin size hiçbir faydası yoktur çünkü siz o dersleri bitirdiniz. Başlamak için o kadar hevesli olduğunuz yeni dersler neşe-keyif-coşkunuzu keşfetmekle ilgilidir.

Başkalarının kendi korku derslerini bitirmekle çok daha fazla ilgili olduğunu bilerek 3D korkularınızı salıverdiğinizde, o zaman, sadece o zaman olduğunuz altın ışığın içinde yıkanacaksınız.

Siz hiçbir şekilde 3D değilsiniz. İşte bu yüzden zarifçe ve yumuşakça o 3D korkuları uzağa ittirip yeni sevgi ve neşe-keyif-coşku derslerinizi keşfetmenin zamanıdır. Öyle de oldu. Âmin.

Brenda Hoffman ve kanallığını yaptığı Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (lifetapestrycreations.com)

***

Sevgili Dostlar,

Büyük şifa sezonu devam ediyor ve Merkür Akrep’e geçti, yarın Mars’la kare açı yapıyor. Daha sonra Akrep Merkür, Venüs’e, ayın düğümlerine, Uranüs’e, Neptün’e, Jüpiter ve Satürn’e açılarla yola devam ediyor. Bu da önümüzdeki haftaların da enerjisini özetliyor.

Şimdi, biraz uyarı da benden gelsin… Konuşmadan önce sözcüklerinizi tartmanız çok yardımcı olacaktır. Konuşmalarda kaptırıp gitmek yerine biraz daha yavaş davranmanız pek çok durumda bütünün hayrına olacaktır. Bu sevgi gibi mi? Bu söylemek istediklerimi iletiyor mu? Mars ve Merkür kare açıdayken derin, karanlık, korku dolu bilgiler ve hisler açığa çıkabilir. İş, iletişimden sözlü savaşa kolaylıkla dönüşebilir. Bu mücadeleye ihtiyacım var mı? Belki de toplumsal açıdan oldukça ürkütücü, baş döndürücü ve kışkırtıcı gerçekler açığa çıkacaktır… “Daha da mı?” diyorsanız, evet, daha da şok edici, tuhaf ve karanlık bilgiler gazetelere manşet olabilir. Bu bilgilerde kendinizi kaybetmek veya kendinizi sağlam, dengeli merkezde tutmak seçimi size ait, bu güce sahipsiniz, bunu unutmayın. Size gözlerinizi kapayın, yokmuş gibi yapın demiyorum, yukarıdaki mesaj da demiyor. Ve karanlık açığa çıksın ki, aydınlanabilsin, bunu hepimiz biliyoruz.

Ancak bizler “nasıl daha rahat, daha neşeli, daha verimli, daha umutlu ve sağlıklı bir hayat yaratırız?” sorusuna odaklanıyoruz. Bu sırada derin korkularımız açığa çıkmaya devam edecektir. Bu hisleri bastırmak yerine (zaten bu noktadan sonra bastırmanın da mümkün olmadığına inanıyorum) mesajını almamız önemlidir. Ve böylece kalıplarımızı, davranış şekillerimizi ve düşüncelerimizi değiştiririz, evrimleşiriz.  Buna da açık kalp ve açık zihinle yaşamak denir. Her gün öğrenmeye açık olmak!

Nefes alın, verin ve devam! Sevgilerimle

Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak, böylece potansiyelinizin tamamını gerçekleştirmek üzere Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2018 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2018  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. Sevgili Mor Alev:))
  Bugünün yazısı bana geldi. Çok sevinçle okudum. Beni anlatıyor🙏🏼💜
  Şükürler olsun

  Liked by 1 kişi

 2. Mesajı getirenlere, çalışmayı paylaşanlara ve emeklerinize teşekkür ederim. Burada ilk defa yorum yazıyorum. Bakalım nasıl olacak. Gelişmeyi arzulayan, olmaya niyet eden ve yeni maceralara girmek isteyen bu nedenle denize sahile ilk defa yaklaşan çocuklar gibiyiz. Denize adım atıyoruz ama daha fazla ileri gidemiyoruz. Biraz korkup geri çekiliyoruz. Sonra yine yine tekrar deniyoruz. Yeni dünyanın enerjileri içimizdeki navigasyonda yeni güncelemeler yapar gibi tesirler oluşturuyor. Çünkü bilinen yollar ve patikalar yok önümüzde… Henüz şifalanmamış eski korkularımızın bazı parçaları aktifleşir gibi bizi etkilemeye çalışıyor. Bilinmeyene karşı duyduğumuz korku bu… Attığımız adımın ötesinde iz yol, işaret ve tanıdık yönlendirmeleri olmayan sonsuzluk ve bilinmezliğin enginliği uzanıyor. Kendi korkularımız üzerine yiğitçe ilerlemeyi sürdürdükçe yeni benliğimizi de yenide yapılandıracağımızı düşünüyorum. 5D nin huzuru, şifası, neşesi ve bütünlüğü ile…

  Liked by 2 people

 3. Son dönemde gelen tüm şikayetlerin yanıtı bu mesajda ..Gelen mesajları kalbimin süzgecinden geçirip dinleyenlerle paylaşmak çok iyi hissettiriyor..Bu dönemin en iyi çalışmalarından biri
  kalbe nefes almak 💖 İç dünyamıza daha derin ve bağlantılı bir yolculuk için 💚
  Kalpte kalın 💫
  Teşekkürler sevgili Mor 💖

  Liked by 1 kişi

 4. “Çünkü siz veya kendiniz gibi olanların dışında kimsenin 3D, 4D, 5D veya ötesi meseleleri çözebileceğine inanmıyorsunuz”
  Aynen.cunku neden benim gibi olanlar dışında başkaları sorun cozebilsin ki, hazır ben buraya dünyayı kurtarmak için inmisken, uzerimdekileri katman katman dünyayı kurtarmaya soyunmuş, yükselmiş ve tüm o büyük ilahi parlak, unique, kendime has yucelerin en yücesi ışığını üzerilerine saçarak herşeyi yoluna sokabilecekken?????
  Yani.

  Beğen

 5. Sevgili mor alev. Yazilarinizla paralel bir gidisatim var. Ama su son gunlerde cok bunaliyorum. Artik tahammulum sabrim bitti. Zorlukla dayaniyorum. Ama neye dayandigimi sabrimin neye karsi bittigini anlayamiyorum. Ne yapmam gerektigini anlayamiyorum. Sanki bir yarisin son yuz metresine girdim. Son gucumu kullaniyorum. Cok yoruldum. Son bir gayret icindeyim. Ama ulasmaya calistigim ne kolaylastirmak icin ne yapmaliyim bilmiyorum. Bana yardimci olabilir misiniz onerilerinizle. Nese keyif halim falan yok aksine tukenip dusmek uzereyim.

  Beğen

  1. Sevgili Meral, önerim şu anda ulaşmaya çalıştığınız şeyi salıvermenizdir. Bırakın. Bu şeyin olmamasına o kadar takılmış olabilirsiniz ki, onu engelliyor olabilirsiniz. Peki o şey olmasa ne olur? Başka ne gibi olasılıklar var hayatınızda? Başka hiçbir seçenek yokmuş gibi mi geliyor? Onu engelleyen inançlarınıza, yetersizlik ve değersizlik hislerinize bakın ve onları arındırmaya odaklanın. Kendinizi iyi hissettirecek şeyler yapın. Ne sizi mutlu kılıyor? Bu konulardaki detaylı bilgileri ana menüdeki yöntemler bölümünde bulabilirsiniz. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.