Hiçbir Şey Olmadı… Bölüm 2 – Konsey (Mesaj 154)

Space Surfing by NicebleedBugün bir önceki mesajımızın konusuna devam ediyoruz. (Bağlantısı burada) Bu sefer, aranızda önceki mesajın büyük bir kısmının hitap etmediği kişilere sesleniyoruz. Yani, şimdi etraflarındaki bütün değişimi gören, amacını ve kaçınılmaz sonucunu anlayanlara sesleniyoruz. Şimdi seslendiklerimiz içlerindeki değişimin de, onların yoğunluğu ve sonuçlarını da anlayanlardır.

Şimdi, elbette ki, diğer her şey gibi, sizin onları algılayışınız ve anlayışınız da azdan çoğa doğru ilerleyen bir süreçtir. Biliyorsunuz, bu normaldir ve kaygılanacak bir şeyiniz yoktur. Bu çeşitlilikler (Mor Alev: anlayış ve algı çeşitliliği) farklı faktörlerin sonuçlarıdır – kişisel tarihiniz, öğrenme ölçünüz, hatırlama miktarınız, ilgi alanlarınız ve daha pek çok faktör. Bazısında siz daha iyisiniz. Bazısında bir diğeri daha iyi. Bir başkası ne onun ne de sizin ilgilendiğiniz bir konuda çok daha iyi. Bu da oldukça geniş bir evren. (Mor Alev: Hepimiz farklı anlayış ve ilgi alanlarına, farklı becerilere sahibiz. Bu devasa evrende kimse birbirinin aynı değil.)

Tarihsel olarak, nasıl başkalarını kendi düşünce ve inanç şeklinize yönlendirebileceğiniz hakkında düşünmeye programlandınız. (Mor Alev: Başkalarını ikna ederek kendi düşünceleriniz ve inançlarınız gibi düşünmelerini sağlamaya çalışmaya programlandınız.) Eğer ben doğruysam, o yanlış olmalı. Ve tabii ki, ben doğruyum. O zaman onu değiştirmeliyim. Şimdi, sizlerden çok rica ediyoruz, bu programlama bir kenarda bırakılsın. Ve size bununla ilgili yardımcı olacak bir kavram da göstermek istiyoruz.

Kavram şudur: Siz de yanlışsınız. Ve o da doğru. Hepiniz bir öğrenme yolundasınız. O sizin bilmediğiniz pek çok gerçeği biliyor. Siz onun bilmediği pek çok gerçeği biliyorsunuz. Ve şu ilerideki kişi her ikinizden de öğrenebilir. Ama eğer o ileridekini yanlış ya da eksik olarak dışlarsanız öğrenemez.

Biliyoruz, bunlar çoğunuzun anladığı şeyler. Fakat bu niteliklerin bedenlenmiş hali olmanız ihtiyacı çok yakında geliyor, işte bunun için bu konuya dikkatinizi çekiyoruz. Öğrenmiş olduğunuz pek çok kavramı sadece anlamaktan çok daha öteye gitme ihtiyacında olacaksınız. Bunların bedenlenmiş hali olmaya ihtiyacınız olacak.

Belki bunları size zormuş gibi gösteriyoruz. Ama öyle olmak zorunda değil. Gerçekte kim ve ne olduğunuzu düşündüğünüzde, aynı zamanda sabırlı, hoşgörülü, zarif, kibar ve bağışlayıcı olma olasılığınıza da izin verebilirsiniz. Düşünebileceğiniz gibi, liste sonsuz olabilir.

Değiştiğinizi bildiğinize göre, olmak istediğiniz bütün o şeylerin hepsini olabileceğinizi de düşünün. Arzulanan tüm değişiklikler olasılığa izin vermekle başlar. Asla olasılığına inanmadığınız bir şey haline gelemezsiniz. Sadece mümkün olduğunu bildiğinizde ve en yüksek hayrınıza olan zamanda, olmak istediğiniz hale gelirsiniz. Eğer bu herkesin de en yüksek hayrınaysa, daha da güzel olur.

Bugün aynı zamanda şunu sizler için iyice pekiştirmek istiyoruz; O kadar içten, coşkuyla istediğiniz bu değişiklikler sürekli artan seviyelerde gerçekleşiyor – hızlanarak rampada ilerliyor. Pek çoklarınız bu gittikçe büyüyen toplulukta başkalarıyla da bağlantıdasınız. Kendi deneyimlerinizi bildiğiniz gibi, diğerlerinin deneyimlerini de duyuyor ya da okuyorsunuz. Bütün bunların frekans yükselişinin de farkındasınız.

Ve bazılarınız dışarıda bırakılmış gibi hissediyor. Lütfen öyle hissetmeyin. Varlığınızda etkilenmeyen tek bir hücre bile yok. İşte buna yemin edebiliriz. Bu “geçiş” olmasaydı bile bu doğru olurdu. Fakat bu durumda kolektif bilinç alanı frekansını yükselttikçe, etkilenmemeniz diye bir şey kesinlikle söz konusu olamaz.

Öğrenilmiş deneyiminiz, öğrenilmiş anlayışınız ve bundan dolayı öğrenilmiş ayrı olma hissiniz en büyük engelinizdir. Bağlantıda oluşunuz hakkında düşünün, anlayın ve bunu kutlayın. Sevgili dostlarımız, hepiniz BİRsiniz. Bilinç alanında BİR, bizimle BİR. Bunu ve sonuçlarını anlamak ise YOLUNUZDUR. Ve sizin BİR olana olan yolunuz size özgüdür. Size özgüdür çünkü sizin durduğunuz yerde başka kimse durmuyor, yürüdüğünüz yerde başka kimse yürümedi. Peki, o zaman nasıl BİRsiniz? Bedenlerinizdeki hücreleri düşünün. Hepsi kendine özgüdür. Ama siz olan BİRi oluştururlar, değil mi? Hücrelerin her biri sizin için, siz insanlık, yeryüzü, güneş sistemi, galaksi ve evren için neyseniz öyledir.

Özgünlüğünüz için sizin amacınız da denebilir, görüyorsunuz değil mi? Ve onun özgünlüğü onun için, bir başkasının özgünlüğü de onun için amacıdır. Hepiniz farklısınız. Ve hepiniz benzersiniz. Hiçbiriniz diğerinden eksik değilsiniz, hiçbiriniz diğerinden büyük değilsiniz. Siz olmasanız olmaz! Olmazsanız olmaz! Siz olmasanız dünya bu olduğundan başka bir yer olurdu.

Sizin başkalarını bizlerin sizleri gördüğümüz gibi gördüğünüz zaman geldiğinde, büyüleneceksiniz. Sabırlı olmanıza izin verin fakat aynı zamanda neşe-keyif-coşkulu beklentide olun. Değişim gerçekleştikçe yeni benliklerinizin keyfini çıkarın ama sonra onu bile salıverin. Daha yolda çok şey var.

Sevgilerimizle. Mesajımız tamamlanmıştır.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2018 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2018 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. Cok cok harika bir mesaj. Kendimdeki degisimi hissediyor ve ilgiyle izliyorum. Muthis guzel bir duygu. Olabildigince de sevdiklerimle paylasmaya calisiyorum. Icim sevgiyle dolu. Sizin bunda cok buyuk katkiniz var Mor Alev. Ve bunun icin minnettarim. Sevgiler…

  Liked by 2 people

 2. Sevgili MorAlev ilk yazıdaki yüzüncü maymun metaforunu anlayamamıştım hala da kutuma birşey düşmedi;etrafımızda gördüğümüz,duyduğumuz negatif enerjiye rağmen dengede kalıp ışığımızı tutmak anlamında mı?
  Bu yazıyı okurken sürekli kafa salladığımı farkedip kendime güldüm.Sanki hepimiz aynı anda sürekli güncelleniyoruz ve hissediyoruz.Eskiden kendi tek başınalığıma üzülür ,sevgimi al ak isteyen neden yok derdim!
  Şimdi biliyorum ki göremediğim ama hissettiğim ışık varlıklar gibi siz de varsınız, temizlik,dönüşüm,yükseliş için kendi başıma her niyet ettiğimde, hepinizle birlikte ellele tutuştuğumuzu hayal ediyorum,çocukların hevesi ve saflığıyla…Hep birlikte mutluluk olmaya niyet ediyorum..
  Sen olmasan napardım demiyorum çünkü varsın,vardın canım MorAlev 💝

  Liked by 1 kişi

 3. Okudum çok iyi anladım çok teşekkür ederim bilgi deryası öğretmenim..Çalışmaya devam…

  Liked by 1 kişi

 4. Bazı anlarda görüyorum. Bazı anlarda başkalarının da gördüğünü görüyorum sizin bizi gördüğünüz gibi. Siz biz;bazen her şey öylesine olduğu gibi iken , olması gereken kavramının ya da işte başka ihtimaller üzerine düşünmemizin gereksizliğini kanıksadığımız bir halde iken; akıp giderken… Olanın olduğu haline izin verirken yani neşe, keyif, coşku… Babaannemin fazla zamanı kalmadı. 90 küsür yaşında. Ve bir çok zorluk yaşıyor, yaşama tutunmaya çalışıyorken. Sarıldım ona bu akşam. Her yeri şişmiş. Hep bizimle kalsın istiyorum, ama bu akşam bildim ki gitse bile bizimle. Onu çok özlerim. Ve bu ihtimali düşününce bile yaşarıyor gözlerim. Ona duyduğum sevgi bir yere gidemez. Keşke bizimle kalmasının bir yolu olsa. Ona sarılsam her istediğimde yaşamım boyunca. 41 yaşındayım, babamı 10 yıl önce kaybettik. Hala özlüyorum babamla sohbetlerimizi. Ama bir parçam biliyor ki bitmedi. Ve başka şeyler hayatın bize getirdiği, ya da bizim hayata getirdiğimiz. Bazen her şeyde bir hoşgörü doluyor içime son zamanlarda, sinirlenebileceğim anlarda bile. Sanırım o zaman sizin bizi gördüğünüz göz oluyorum. Bizim gözümüz oluyorum.Hayat çok güzel. Bunu
  görmekte olduğumda sanki zamansız bir zamana(!) adım atıyorum. Sanki biraz kaygan bir zemin gibi, hemen duruveriyorum. Alışık olmadığım bir mecra hissi. Gittikçe daha çok tanıdık.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.