Bob Fickes: Tek Bir Mum, Şüpheyi Ortadan Kaldırır. Yüz Mum, Cennete Giden Kapıyı Açar…

Candle - BuddhaBu yazı Mor Alev Dostu tarafından çevrilmiştir. Mor Alev Dostuna ve Bob Fickes’e çok teşekkürler.

Aklımızda üretilen “şüpheler”, bir arabanın frenlerine benzerler. Fren mekanizması, hızla seyreden bir arabanın aniden durabilmesi için nasıl bütün kapasitesini sarf ediyorsa, aklımızdaki şüpheler de bizi frenlemek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

Tüm şüphe ve kuşkular, zihnimizin karanlıklarında ortaya çıkar. Fakat tek bir mum bile, karanlığa Işık getirir ve korkularımızı ortadan kaldırır. Aynen ilahideki şu mısra gibi; “Benim küçük ışığım, seni hep ışıldatacağım (yanık tutacağım)!”

En büyük hazinemiz, kasaya kilitlediğimiz altınlarımız veya mücevherlerimiz değildir. Sonsuza kadar var olan gerçek hazinemiz, karanlığın içindeki tek bir mumdur. Tek bir mum, hayatın her zaman Yükselmiş Ustalar ve Evren tarafından desteklendiği gerçeğini görmemizi sağlar. Kalbimizin içinde parlayan bir Işık olduğu müddetçe, asla karanlığın “insafına” (acımasızlığına) kalmayız.

Şayet bu Işığımızı, gerçek Sevgi içeren davranışlar sergileyerek başkalarıyla paylaşırsak, o zaman Işık da çoğalacaktır. Tek bir mum yüzlerce mumu yakabilir ve asla bitkin düşmez. Yaşamın esas gerçeği budur. Çok fazla incelemeyin. Çok fazla düşünmeyin. Sadece Işığınızı yakın ve başkalarını da tek tek aydınlatın.

Odanın içinde ne kadar çok mum yanıyorsa, oda da o kadar çok aydınlık olur. Çağımızdaki uyanış ve yükseliş yolculuğu, şüphe ve kuşkularla doludur. Ancak tek bir mum bile yolumuzu aydınlatmaya yeter. Tek bir farkındalık, yüz kelimeye bedeldir. Bu demektir ki, eriştiğimiz bilgeliği başkaları ile paylaşmak, yüz muma bedeldir.

Herkes bazen yıkılır ve duygu karanlığında kendi Işığını kaybeder. Ancak yükseliş yolculuğumuz sürecinde yanımızda dostlarımız varsa, onlar bizi ayağa kaldırır ve Işığımızı tekrar yakarlar. Yüz adet mum, yaşamımızı aydınlatır. Ancak 144 bin mum, Dünya’yı aydınlatır. Işığınızı başkalarıyla paylaşırsanız, Dünya da değişecektir. Herkesi bizim “aydınlatmamıza” gerek yoktur. Bizim tek bir mum ışığımız, yükseliş yolumuzda bizimle birlikte yürüyen aile fertlerimiz ve dostlarımız sayesinde çoğalacaktır ve Dünya’yı aydınlatacaktır.

Karma ile ilgili konular, daima karanlıkta ortaya çıkarlar. Çünkü Karma, “gerçeğin Işığını” bloke eder. Ancak Işığımız parladığında, karanlık yok olup gider ve böylece Karma gözümüze bir “lanetmiş” gibi gözükmez. Tam aksine, bize yardımcı olmak için burada bulunan büyük bir Üstat, Öğretmen olarak görünür. Karma, aklımızın karanlığında gömülüdür. Aydınlık ve aydınlanma ise, Kalp Işığımız sayesinde ortaya çıkar!

Bob Fickes (www.bob-fickes.com)

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak ve Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir iletişim kurmak için Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak ve randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

3 comments

  1. Merhaba, Gönderdiniğiniz linkler için çok teşekkürler ancak linkler ve moralev.com sayfası açılmıyor.  Sevgilerimle Zuhal 

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.