Zayıflık, Sağlamlık ve Güç

“Zayıflığınız Sağlamlığınızdır, Gücünüz Her İkisini de Kucaklamanızda Yatar”

Sevgili Bilge Baykuşlar, yukarıdaki ifade ve benzerleri bir süredir kulaklarımda yankılanıyor. Zayıf nedir? Sağlam nedir? Neden bu ikisi birbirine karşı oynanır? 

Bugün Uluslararası Kadın Gününe denk gelince, bu konu daha da anlam kazanıyor. Kadınların kasten ezilmesinin ana sebebi onların zayıf olarak görülmesi değil mi? Ya da sağlamlıklarından korkulması? İkisi de aynı sonuca gidiyor.

Peki, fiziksel bedenimiz hangi cinsiyet olursa olsun, neden içimizdeki gerçek dişiyi baskılamamız öğretilmiştir? Baskılanmış dişi ne yapar? Ruhani açıdan bir yanıt verebilirim, yaratıma girmemizi engeller, isteyerek değil tabii… Ama eril ve dişi enerji bir arada ve eşit değilse olumlu, bilinçli yaratıma giremeyiz, çarpık, eksik, gelişigüzel yaratımlarla hayatımız devam eder. Çok basit bir evrensel gerçek.

Eril ve dişi bir ve eşit olmak üzere yaratılmış iki enerjidir. Her yerdedir. Birbirini tamamlar. Şefkat (dişi) yoksa, kurallar (eril) işe yaramaz. Almıyorsanız (dişi), veremezsiniz (eril). Ve bu örnekleri böyle sürdürebiliriz. 

Aslında zıt görünen bu şeyler aynı konuya aittir. Zayıflık ve sağlamlık aynı şeydir. Eril ve dişi de öyle. Ve bu iki uç birleştiğinde gerçek güç açığa çıkar.

Artık eril ve dişinin barışmasının vakti geldi. Ve, evet, bildiniz, bunu önce içimizde yapmalıyız ki dış hayatımıza ve toplumlarımıza yansıyabilsinler.

Gerçek sağlamlık, olasılıklarımızın kırılganlığımızda yattığı gerçeğini bilmektir. O zaman sadece sağlamlığımızı değil, zayıflığımızı da kabul ederiz. Ve zayıflık hakikatte zayıflık bile değildir, potansiyelimizdir.

Rüzgarda eğilen ağaç, zayıf mıdır, sağlam mı? Engelin çevresinden akan su, zayıf mıdır, sağlam mı? Sadece bakış açısına bağlı.

Gücümüzü yaşamak için barışmamız ve şimdiye kadar yapılmış olanların telafisi gerekiyor. Telafi olmadan güvenin sağlanabilmesi çok zor olabilir. Ancak bunu tek başına bir cins yapamaz. Her iki tarafın da bu konuya öncelik vermesi, ilk olarak kendini olduğu gibi – dişi ve eril yönleriyle – onaylaması ve sonra da dış dünyada birbirine uzanması artık hayati önem taşımaya başladı. 

Kısacası bu bir BARIŞ ÇAĞRISIDIR. 

Kadın ve erkek, hepinizin içindeki dişiyi ve erili kutluyorum.

Mor Alev


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2021 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2021 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

5 comments

 1. Kesinlikle katılıyorum/onaylıyorum👍 ve içimizde gerçekleşecek olan bu barışın bir an önce olmasını diliyorum.
  Dişil ve eril bilincimizin barışını önce kendimiz kabul edip, sonra tüm evrene ilan edeceğimiz🙌 gün olsun bugün🙏
  Ve öyle de oldu Amin💖💐

  Liked by 2 people

 2. Sevgili Mor Alev,
  disil ve eril enerjinin sonsuz dansi kutlu olsun! Dengesi butun dunyaya yayilsin,her bir insan cinsiyetinin ona verdigi kalibin disina cikip hepimizde ayni sekilde bulunan disil ve eril yönünü esitlikle kucaklasin! Ve umarim gezegenimizi tekrardan kutsal annenin,Doga Ananin zarafeti kaplasin! Sevgilerimle!

  Liked by 2 people

 3. Eşit özgür yarınlar hepimizin olsun 🌹🧚‍♂️🧚‍♀️💜💚❤💙💖🧡💛

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.