Mars Koç’ta: Ateş Hayat Verir!

F21DD2D8-4339-4AE6-AD64-6195E2A376E2Ama yönetilmezse yıkım getirir!

Bilge Baykuşlar, 28 Haziran’da alışılmadık uzunlukta bir “ateş ve ateş” dönemine girdik. Mars, 2021 Ocak başına kadar Koç’ta kalacak.  Eylül’ün ilk haftasından Kasım ortasına kadar Koç’ta gerileyecek. Mars, öncelikle Chiron’la sonra da Eris’le defalarca birleşecek bu sırada Oğlak’taki kümelenmeye (Plüton, Satürn, Jüpiter) gergin kare açılar yapacak. İlk etapta 10-27 Ağustos arası ilginç olabilir. Daha sonraki tarihlere de zamanı geldikçe birlikte bakacağız. 

Zodyak’ın ilk burcu Koç ve yöneticisi Mars’ın başlıca konusu, dürtüsü ve isteği yaşamaktır.  Hayatta kalmayı arzular. Ve eğer gerçekten ışıldamak ve dolu dolu yaşamak istiyorsak, öncelikle varolma hakkımızı elimize almalı ve dimdik ilan etmeliyiz. Girişkenlik, kararlılık ve özgüven varoluş için temel niteliklerdir. Ve bazen, özgürlüğünüz için savaşmak zorunda kalırsınız.

Bu da Mars’ın savaşçı içgüdülerini anlatır. Bir savaşçının en büyük erdemi ise cesaretidir. Ancak cesaret korkusuzlukla karıştırılmamalıdır. Cesaret, korkudan ödü patlasa bile berrakça düşünebilmektir. Yönetimi korkuya kaptırmadan ilerlemektir. Çünkü eğer zihninizi paniğiniz ele geçirirse, o ateş yakıp, yerle bir edip geçer.

Bu yazı için araştırma yaparken gördüm: Steven Forrest,  Dalai Lama’nın bir sözünü örnek olarak sunuyor: “Dünya öfke sarhoşu”  Forrest ekliyor; “Bu Mars’ın karanlık tarafını çok iyi özetleyen bir tanım. Alkolle sarhoş olmak gibi, öfke de zihni bulandırır. Karışıma öyle yüksek dozda tutku katar ki, haklı olunan pozisyonu bile şeytani bir şeye dönüştürebilir.”

Bu yazı uyarılarla başlıyor, çünkü Koç hamdır, ilktir ve hayatta kalma güdümüzle işlenmiştir. Bir diğer çok önemli güdüsü ise sevdiklerini korumaktır.

Mars Koç’tayken müthiş güçlü, ona şüphe yok. İçimizdeki harekete geçme arzusu, değiştirme, sınırları yeniden çizme, hakkını savunma, sevdiklerini koruma, yeni şeylere başlama istekleri zirve yapabilir. Bunlar Mars’ın ve Koç’un yaşam veren, hayata tutkuyla sarılan yönleridir. Canlılık… Aylarca içeriye tıkılıp kaldıktan sonra cıvıl cıvıl canlı hissetmek!

Önce bunu hemen hissetmeyebiliriz, ama yine de çoğumuzun oturduğumuz koltuktan kalkma teşebbüsünde bulunmaya başladığımızdan da eminim. Mars Koç’ta yol aldıkça ve bölgesine yerleştikçe kendimizi olduğumuz yerde sabit tutmak zorlaşacaktır.

Halihazırdaki isyan enerjisini de düşünürsek, bizim için önemi olan konularda hakkımızı istememiz veya savunmaya geçmemiz, başkalarının hakları için mücadeleye girişmemiz mümkündür. Bu da protestolarda, gösterilerde hatırı sayılır bir artış olacağına işaret ediyor.

Eh, tabii bir de Eris faktörü var. İşte onun nereden ve nasıl katkısı olacağını hiçbir zaman önceden bilemedik, bilemiyoruz. Hatırlarsanız Eris, Brexit, Trump, 15 Temmuz ve en son da Covid-19 olarak aklımızı başımıza getirmeye çalışmıştı. Çok ilginç, çok müthiş günler yaşayacağımız kesin.

Mars, ilk olarak Chiron’la birleşecek. Her şey ama her şey varoluş hakkımızla ilgili olacak. “Hey, ben de varım! Bana bak! Ben buradayım! Benim de bu hayata, bu topluma katkım var! Beni görmezden gelemezsin! Sınırlarımı çizemezsin! Beni yönetemezsin! Hakkıma el koyamazsın! Benim için önemli olan şeyleri yok edemezsin! Sen istesen de istemesen de BEN VARIM!”

Bu temanın altı ay boyunca devam edeceğine inanıyorum. Her bir insanın, hayvanın, bitkinin varlığını ve bütüne olan katkılarıyla önemini ilan ettiği bir dönem.

İşte aşağıda bu dönem için derlediğim öneriler:

 • Bu kişinin kendisi için ayağa kalkma zamanı. Hiçbirimiz buraya birilerinin paspası olmak için gelmedik. Bu genel eğilim toplumlara da yansıyacaktır.
 • Bu aynı zamanda bir kararlılık ve girişkenlik eğitimi. Ama bu eğitim Mars usulü, süper hızlı ve askeri disiplinde.
 • En temel ihtiyaçlarınızın karşılanması hakkınız var.  Bu hakka sahip olmanız için sadece doğmuş olmanız yeterli.
 • Rakipler ve rekabet açığa çıkacaktır, aynı zamanda şikeciler de. Onları keskin zekanızla karşılayın.
 • Güç veya öfke sarhoşu olmayın. Sadece yeterli güç kullanın. Gücünüzün sınırlarını bilin. Kırmızı görmüş boğa gibi saldırmayın. En zeki kumandan savaştan tek bir damla dökmeden galip çıkandır.
 • Kendinizi ezmeniz zorbaları başınıza toplar.
 • En büyük düşmanınız paniktir.
 • Şiddet şiddeti getirir.
 • Fiziksel bedeninize güvenin, bu dönemde beden son derece uyanık olacaktır. Fizikselliğin burcu Koç’ta beden neye ihtiyacınız olduğunu, neden uzak durmanız gerektiğini zihinden çok daha isabetli bir şekilde ifade edebilir.

Peki, diyelim ki içimizdeki ateşin tüm ısrarına rağmen harekete geçmedik. Aklımızdaki projeyi başlatmadık, yeniliklere girişmedik, ilhamı görmezden geldik, ürküp hakkımızı savunmadık, sevdiklerimizi korumadık, kendi gücümüzü yok saydık, hatta biz yokmuşuz, hiç önemimiz yokmuş gibi yaşadık. Ödünler, özveriler, gölge gibi bir hayat…  O zaman bu enerjide ne olur?

Ateş öyle ya da böyle ifade edilecektir. Ya çok alakasız bir şeyden inanılmaz öfke patlamaları, geri dönülemez kopuşlar veya yıkımlar olabilir. Ya da ateş içe döner. Biliyorsunuz değil mi, Freud’un ünlü sözleri, “depresyon içe dönük öfkedir.” Ah evet, enerji asla yok olmaz dönüşür. İlkokul bilgisi. Yani ateş bir şekilde yakacaktır. İçten ya da dıştan. Fayda sağlayarak ya da tüketerek.

Yukarıda bahsettiğim her olumlu yeni başlangıç, girişim, ayağa kalkış, kısacası kendini gerçekleştirmek için hayata güven gerekir. Ateşi sadece böyle isabetli ve ölçülü kullanabiliriz. Bu dönem saf hayata, canın kaynağına ne kadar güvendiğimizi de sınayacaktır. Korksak da hayatın üzerine gidip onu yaşayacak mıyız? Bir ağacın kavuğuna saklanıp yaşamın geçip gitmesini mi seyredeceğiz?

Doğrusunu isterseniz, “bu sene Mars Koç’ta geriye gitmeseydi keşke” dediğim anlar oldu. “Öff! Bıktım! Yoruldum!” dediğim anlar…. Ama Mars ve Koç böyle tarihi bir zamanda bizim de var olduğumuzu, haklarımızın olduğunu hatırlatmasa, bu dönüşümü nasıl hakkıyla geliştirirdik? Bireysel haklarımıza sahip çıkmazsak eğer, bütünün haklarını nasıl savunuruz? Nasıl eşitlik, kardeşlik ve bağımsızlık getiririz?

En iyisi, açığa çıkan bu devasa ateş enerjisini yaratmak için kullanmamızdır. Tutkularımızı takip ederek, kalpten gelen sesi dinleyerek yeni dünyayı yaratmak için roket yakıtı ateşlendi!

©Mor Alev 2020


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

14 comments

 1. Tamda bugün avukatlarımız,onların değerli başkanları öncülüğünde toplanıyorlar.Uzaklardan bile onlarla kalbimiz…
  Öfkelenmeden ,cesaretle.

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Ayşegül, tabii bizler böyle bir protestoya hiç şaşırmadık. Bu daha başlangıç. Sanki Eylül-Ekim-Kasım’da gelecek daha büyük protestolara başlangıç gibi. Ancak, hatırlarsanız, İkizler-Yay ekseni ve doğru bilginin yanıltıcı olanlarla bir arada gezdiğini ve çok çabuk manipüle edilebileceğimizi de yazmıştım, hem de defalarca. Yani hep kalbinize başvurun, öyle seçin. Sevgide kalın. Son tutulma yazıları, “İkizler Etkisi” başlıklı analizim ve Sarah Varcas’ın “Kimin düşüncelerini düşünüyorsunuz?” başlıklı makalesi el kılavuzumuz olsun. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 2. Mrb. Doğum haritam ateş ağırlıklı ve toprak az. Bu nedenle içimdeki yüksek coşkuya rağmen hedef belirlemekte ve bu ateşi somuta dönüştürmekte zorlanıyormuşum. Dün bir hedefe odaklanabilmek amacıyla bir meditasyon yaparken aynı bu resimdeki gibi gökten yerin merkezine uzanan bir ateş hattı imgelendi gözümün önünde. Bu imgeye, ileriyi gösteren bir hedef hattı ekledim. Böyle eş zamanlılıklar çok hoş hissettiriyor. Tşk.

  Liked by 3 people

 3. Muhteşem bir yazı katkınıza sağlık. Ben varım, kendimi kabul ediyorum, bütünü, birliği, bizliği kabul ediyorum. Nameste ❤ 🙂

  Liked by 1 kişi

 4. Sevgili Mor Alev,

  Mars ve Koc gücüne cok tesekkur ederim. Bugün aklima cok uzak bir gelecekte gorunen, adeta mahkum gibi hissettigim bir 6 yilin sonunda gerceklestirebilecegimi düsündügüm bir projeyle ilgili muhtesem bir ilham geldi. ve süre 6 ay-1 yila kadar düstü. Bu dun, zihnimin tamamiyle mantiksiz buldugu bir konuda ödüm patlasa da kalbimi dinlemem sayesinde oldu.

  Simdi yapmam gereken tek sey, vazgecmemek,cesur ve tereddütsüz adimlar atmak, arzu ve istegimi, “bu benim fikrim,kimsenin onayina gerek yok,ben yaparim!” diye ozguvenle ilan etmek. Korku var mi? Var elbette. Ama süreci yonetmiyor. Bu 6 aylik donemi ve atesi kullanmak benim icin ve projemin gerceklesmesi de tüm insanlik icin oldukca onemli. Ates destegi icin minnettarim.

  Fakat aylardir tüy gibi hafif, enerjik olan fizik bedenim 2 gündür cok düsük bir enerji tasiyor, bu alisik oldugum bir durum degil, az uyur az yer neseyle hareket ederim, normalim budur. Kafein hayatimda yer almaz,ne uyanmak icin ne calismak icin.
  Bu enerjisizligin ates elementiyle ilgisini seziyorum ama bir türlü konumlandiramiyorum. Aylar sonra ilk kez kafeine ihtiyac duyuyorum. Ya henuz farkina varamadigim gizli ve bastirilmis bir savas iceriden beni tuketiyor, yada buyuk bir uyanis oncesi toplanan enerji bu. Umarim ikincisidir.

  Isigina,bilgeligine ve bize sevgine cok tesekkur ederim.

  Liked by 4 people

  1. Chiron’u altıncı evde -ve Merkür’ü birinci evde- olan biri olarak insanın kendi içindeki ölümü beslemesinin nasıl bir şey olduğunu biliyorum sanırım. Yeni bir şey yaratabilmek ya da yenilenmek için yıkımı göze almak, yıkmaktan çekinmemek gibi… Tabii ucu özyıkıcılığa varmadığı sürece gerekli ve anlamlı olabilecek bir çaba. Aksi takdirde insanı, insanlığı, hatta bugünlerde Türkiye’de olduğu gibi koca bir ülkeyi gülünç duruma düşüren bir ego gösterisi olmaktan öteye gitmeyecektir… Kısaca, bu aralar çok dertliyim çok! Maalesef pasif agresif bir iç dökme oldu yazdıklarım fakat gene de bir umut burada sizinle, sizlerle paylaşmak istedim… Çok sevgiler, buradaki tüm sevgililer’e çok sevgiler… Sevgili Mor Alev, bu arada son iki yazı posta kutuma düşmemiş, sebebi sence ne olabilir?..

   Liked by 1 kişi

 5. Merhaba uzun zamandır, sizi takip ediyorum . Balık burcuyum yükselenim yengeç .1 yıla yakın sabırla ilgili sınanıyorum .Aslında sabırlı biriyim .Kabullenme ve sabırla ilgili bir sınavım olduğunu biliyorum .Kabullenişe geçtiğim için için çok sakinim .Olayları da daha kolay ve sakinlik le anlatıyorum. Yazılarınızdan yardım alıyorum .Onlar bana güç veriyor . Daha içsel yaşıyorum. İçe dönüşler beni daha da güçlendirdi.Teşekkür ediyorum .Dünya gezegenine barış ve sağlık diliyorum .🙏Sevgiler💜

  Liked by 2 people

 6. Merhaba mor alev , teşekkürler güzel destekleyici sözler için , 6 aydır sürekli tekrar eden bir sorunun içindeydim. Birkaç gün önce çözüm için fikir geldi . Uygulamaya koydugumda biliyorum biteceğini ama karar verdiğim günden buyana hiç hissetmediğim kadar kötü bir hal içindeyim ,bir bardak su alacak güç yok sanki . Sizce nedeni nedir . Teşekküler şimdiden.

  Liked by 1 kişi

   1. Sevgili Lale, klasik cevabımı vereceğim ama pek beğenmeyebilirsiniz. Lütfen bir sonraki meditasyonunuzda bedeninize sorun. Sana nasıl yardım edebilirim? Yorgunluğun istediği nedir? Beden cevaplayacaktır. Sevgilerimle

    Beğen

    1. Begenmiyecegimi düşündüğünüz klasik cevap aslında tek cevap oldu . Gerçekten sormak kafi geldi .Bana hayatımdaki bulduğum sorunun bittiğinde enerjik hissedeceğimi verdi . Kısaca işe koyul, harekete geç hissi güç verdi . Ve geçtim.
     Teşekkürler.

     Ben Ailemi Seviyorum …

     Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.