2019 Boğa Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Full Moon - UnknownDünkü 11-11 geçişinin devamında harika bir dolunayla topraklanıyoruz. Dolunay Boğa burcunda. Boğa, değerlerimizle, bizi yaşatan, rahatımızı sağlayan şeylerle alakalıdır. Mantıklıdır, bununla beraber sezgilerine güvenir, hislerine değer verir. Böylece bizim için neyin iyi olduğunu, neyin yardımcı olacağını biliriz. Ve bunu bildiğimizde o yola, o şeye, o amaca, o ilişkiye gerçekten baş koyabiliriz.

Boğa’nın harikalığı, örneğin şu anda Akrep’te gerileyen Merkür’e çok karmaşık görünen şeyleri birdenbire en sade haline indirgemesidir. Netlik gelir. Netlik rahatlığı getirir. Rahatlık ise verimliliği. Artık gereksiz telaşa ve akıl karışıklığına ihtiyacımız olmadığını biliriz. Toprakta sağlam adımlarla ne yapmamız gerekiyorsa ona doğru yol alabiliriz.

Bu dolunayın Sabian sembolü bize ayaklar topraktaysa, gözlerimiz de gökyüzünde olmalı diyor:

“Kanat benzeri ince bulutlar gökyüzünde yayılıyor.”

Big Sky Small Sunflowers - Iris ScottKaç defa bulutlu gökyüzüne baktınız ve beş dakika sonra tam olarak aynı görüntüyü gördünüz? Mümkün değil. Dünya hızla dönüyor, atmosferde hava sürekli akıyor. Bulutlar yer değiştiriyor. Bu sembolün en önemli mesajı: DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMDİR.

Bu derece Boğa’nın sabit, tutarlı doğasındaki ilginç bir ikilemi de açığa çıkarıyor. Boğa her şeyi olduğu gibi veya olması gerektiği gibi tutmaya çalışır ve buna karşın sabit olduğu kadar hareketle ilgilidir. Dünya ve gezegenler dönmese, mevsimler değişmese, ekmiş olduğumuz tohumların Boğa’dayken nasıl filizlerini görürüz, nasıl çiçekler açar ve hava yemyeşil doğa kokar? Yani, tutarlılık getiren şey de değişimdir. Gece ve gündüz, mevsimler, doğmak, yaşamak ve ölmek. Döngüler… Bu sembol diyor ki, odaklanma ihtiyacında olduğumuz şey, hayatın anları ve olaylarının akmasına, uçuşmasına izin verirken aynı zamanda onların zamansızlığını da takdir etmek ve bu zamansızlığa katılımcı olmaktır. Hayatın son derece zeki süreçleri hakkında sabırsızlık ve şüpheye karşı da uyarılıyoruz.

Şu anda belki değişimden başınız dönüyor, tereddütler ve belirsizlikler sizi rahatsız ediyor olabilir… Fakat, bu sembolde mesaj içinde bir mesaj daha var:

Ruhani evrimleşmesinde yeni adımlar atana gelen ilahi işaret bu bulutlarda olabilir. “Kanat benzeri bulutlar” melekler, elementaller gibi varlıkları da akla getiriyor. Rüzgarla ilerleyen kanat benzeri tüy bulutlar, “kader rüzgarının” yönünü de gösterebilir. Kişi kendini bulma yolunda ilerlerken, doğa-üstü güçler doğru yolda olduğuna dair işaretleri, tüm lütuf ve armağanları ona getiriyor. Dikkat ettiğimiz zaman, bir dakikalığına bile olsa geçmişi, geleceği bırakarak bulunduğumuz ana dönsek, işbaşındaki ruhani güçleri tanıyoruz, mesajlarını alıyoruz.

Güneş’in Akrep’teki sembolü özellikle önemli, çünkü Boğa dolunayı aydınlatan güneşin ışığıdır ve diyor ki;

“Bir kadın, kutsal bir yolun girişini gizleyen kalın perdeyi açıyor”

Bu sembol, bulunduğunuz yer, ya da gitmek istediğiniz yön hakkındaki zihin karışıklığınızın ya da engellerin ortadan kalktığını, ya da bunları aşma yeteneğinin sizde olduğunu gösterir. Burada, birdenbire netlik ve berraklık hissedebilir ve korkunun da ötesine geçersiniz. Çünkü artık gizli kalan bir şey yoktur ve kutsal yol önünüze açılmıştır. İnanç öne çıkar ve cesaret geri gelir. Yeni bir perspektiften dünyaya bakınca hayatınız da genişler. Yeni meşguliyetler, yeni iş, yeni hobiler, yeni ilişkiler ve yeni deneyimler…

Yani sevgili Bilge Baykuşlar, bu dolunay hayatı sadeleştirerek bize asıl odaklanmamız gereken şeyi gösteriyor, büyük ihtimalle odadaki fili. Onu nasıl daha önce görmedim diyebiliriz, bu farkındalığın bizi değişime yönlendirdiğini bildiğimiz için rahatımız da bozulabilir. Ve evet, kesinlikle topraklanmaya ihtiyacımız var, sadeleşmeye, bu hayata dönmeye, yaşamın pratik gerekliliklerini yerine getirmeye…  Ama gökyüzüne de bakın. Çok daha büyük bir düzen, çok daha büyük bir plan var. Güvenin. Bu dönüşüm zamanlarında yalnız değiliz, ne fiziksel yaşamımızda, ne de kalbimizde.

Bu dolunayın başlığı şu olabilir: “Gerçek Sadelikte”. Nasıl sizce?

Hepinize harika bir dolunay dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2019


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

10 comments

 1. Tam da yogada toprak elementi çalışmaya niyet ettiğim 🙏, harika mesajlar aldığım 😇, daha çok fark etmeye başladığım, düşüncelerime tutunmadığım zihnimin berraklaştığını hissettiğim bir dönemde bu mesajları almak öyle güzel ki ❤️ mor alev 🙏😇🙏

  Liked by 3 people

 2. Dün aksam iceriye giren ayisigini takip edip balkona ciktim. Hani bak bana dedi kacirmayayim dedim zaten sevdigim bir eylem olsa da dün resmen gel dedi bir bak.
  Ve balkonun karsisindaki binanin üstünde kocaman bir bulut kümesi resmen bana bakiyordu. Kollarini acmis birisi gibi kanatlarini açmış bir kuş gibi ama uzun zamandir gormedigim genislikte. Bir seye benzetmemek imkansizdi. Ben de her zamanki gibi konustum kendimce yaradanin bir sureti gibi düşündüm. 11.11 ve dolunay ve merkür derken heo birilerini yönlendirirken kendim icin dilek dilemedigimin de farkindaydim. O yüzden direk tesekkur etmek ve gözlendigimi yalniz olmadigimi hissetmek iyi geldi. Bir sey dilemek kısmı da tamam sanırım. Cünkü zaten biriz. Bugun bu mesajin daha basinda okuyunca eşzamanliliktan öte hislerimi teyit ettigini anlıyorum. O kanatlar yükselisin de sembolü olsa gerek. Bir kac gündür beklediğim sıçramanin, yeni bilgi ve kanallığın gelmesine ve bir dönemin kapanmasına dair düsüncelerdeydim. Hatta biliş diyebiliriz. Simdi bir kez daha izin veriyorum. Buradaki rehberlere ve hayatımdaki tüm ögretmenlere tesekkurle yolculugun bir sonraki kısmına hazırım diyorum. Hala etkisindeyim bulutlarin.
  Yine Gecen sonradan okudugum ısık kırılması da gecen hafta fotoğraf üzerinde 2. Cakramda belirmisti. Buradan onayını almistim. Sanki tamamdi her parça. Bilmedigimiz bu yeni deneyime açalım kalplerimizi . Sevgiyle

  Liked by 4 people

 3. Bir an da hayatım, düşüncelerim netlik kazanmaya başlamışken bu yazıyla evrenden 👍işareti geldi, doğru yoldasın dedi 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Şükürler olsun Yüce Yaratan
  Sevgiler, sevgiler Mor Alev 💜💜💜

  Liked by 1 kişi

 4. Gercekten korkularimi, olumsuz duygu ve dusuncelerimi, blokajlarimi salmak icin niyet etmistim. Bunu da cuma gunu yapmistim.
  Pazar gecesinden bu yana hayatimin en siddetli gastroenteritini geciriyorum.
  Ne gecmis ne gelecek simdi burada bu anda hayatimda hic yasamadigim fiziksel bir arinma geciriyorum. Bu esnada ‘bu anda’ olmaktan baska secenegim de yok zaten.
  Bu bir tesaduf mudur bilemiyorum.
  Ama o kadar bitkinimki meditasyon yapamiyorum. Gokyuzune bile bakamiyorum kafami kaldirip.
  Anlamsiz gelebilir ama paylasmak istedim.

  Beğen

 5. Bu gece sanırım dolunay sebebi ile uykusuz kaldım veee doğum günüm olan 13 kasımda fecbook,ta grup sayfası açtım hayata dönüş ve mesajınız teşekkürler moralev

  Liked by 1 kişi

 6. Son 2 haftadır garip bir değişim içindeyim ; enerji farklılıklarından uyuyamıyorum.Yorgunum ama huzursuz değilim. Sakinim ama anlık (trafikte misal..) öfke patlamaları geliyor. Zihnim hem sakin ,hem geveze.
  İçimde sonsuz bir döngüde dönüp duran bir cümle var;istemediğini yapma.istemediğini yapma. İstemediğini yapma… tembelliğim mi, egom mu ya da yüksek benliğim mi konuşuyor, emin değilim.Ama ‘perdeyi’ elimin altında hissediyorum. Umarım bu kez , çok emek verdiğim bu hayatımda açabilirim🙏

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.