BİRlik – Konsey (Mesaj 229)

PhotoBugün BİRlik, bütünlük kavramına daha yakından bakmayı istiyoruz. Düşüncelerinizi gerçekten biraz daha eksiksiz biçimde inceleseniz, (bize) sorduğunuz pek çok sorunun cevabı kendiliğinden gelirdi. Biz aşağıdaki soruyu yanıtlıyoruz, ancak bir defa daha, bu soru pek çok diğerini temsil ediyor:

“İlahi Kaynak (Var-Olan-Her-Şey Bilinci) bizim insan meselelerimizle hiç ilgileniyor mu? Yoksa “özgür iradeye müdahale edilmez” yasasına bağlı kalarak hayatımızdan tamamen kopuk mu? Ve eğer öyleyse bu, Yaratıcının bizim ne yaptığımızı, ne yapmadığımızı, hayatlarımızı nasıl deneyimlediğimizi ve gerçekliğin kendini nasıl şekillendirdiğini hiç umursamadığı anlamına mı geliyor?”

İlahi Kaynak, insan meseleleriyle ilgileniyor. İlahi Kaynak kedigillerin meseleleriyle de ilgileniyor. İlahi Kaynak,  ağaçlarda yaşayan varlıkların meseleleri, gezegensel meseleler ve astral meselelerle de ilgileniyor.

Daha önce söyledik ve tekrar söylemek istiyoruz, Yaratan, Yaratıcı, Kaynak, Tanrı, siz onu nasıl isimlendirirseniz, isimlendirin, her şeydedir. Her şeyin enerji olduğunu, her şeyin titreşim alanları olduğunu, hiçbir ayrılık olmadığını da anlattık. Dedik ki, biraz önce söylediğimizden dolayı, sizlerin de her biri ilahi varlıklarsınız.

Acaba o sizin sorunlarınızla ilgileniyor mu? O sizdir! O bizdir. O, o gördüğünüz şeydir. O, o şeydir. O, bu şeydir. Çoklu evrenlerde O olmayan hiçbir şey bulamazsınız.

Siz, sol elinizin sorunlarıyla ilgileniyor musunuz? Kalbinizin meseleleriyle? Dizlerinizin? Dersiniz ki, bunlar şapşalca sorular. Doğru değil mi? Neden? Çünkü onlar siz. Siz ve parçalarınız arasında hiçbir ayrılık yoktur.

Şimdi, inşa etmiş olduğunuz yanılsamanın bir parçası da sizin ve Kaynağın ayrı olmasıdır. Söylüyoruz, bunun sona ermesinin zamanı çoktan gelmiş ve geçmiştir. O yanılsamayı tamamen dağıtmanın ve BİRliği idrak etmeye geri dönüşün başlamasının vakti gelmiştir.

Yönetimde olmanın keyfini yaşayan ego, bu geri dönüşün varoluşunu sona erdireceğinden korkmaktadır. Öyle olmayacak. Eğer orada işlevsel olmak için egoya ihtiyacınız olmasaydı, bir egonuz olmazdı. Fakat, egonun tasarlanmış işlevi bireysel dünyanızın tamamına hükmetmek değildir. Siz, bunu yanılsamanın gerekli bir parçası olarak eklediniz.

Ayrıca eklediniz “Tanrı’dan kork!”, “Ben içinde Tanrı korkusu olan bir insanım”. Neden? Çünkü koşulsuzca seven Tanrının, sevgi olan Tanrının, eğer şunu ya da bunu yapacak, söyleyecek, hatta düşünecek olursanız, sizi sonsuz azaba lanetleyeceğinin öğretilmesine izin verdiniz. Bu nasıl bir koşulsuzluk?

Şimdi, BİRlik konusuna gelelim. Ve bu da sormuş olduğunuz diğer pek çok soruyu da yanıtlıyor. BİRliğin içinde pek çok bireyin olduğu herkes için açıktır. Sayılamayacak kadar çok milyarlarca galakside, anlatılamayacak kadar çok milyarlarca gezegen ve o gezegenlerde de sayılamayacak kadar çok milyarlarca yaşam şekilleri var. Ve biz, kozmik yapıları da sayıyoruz, onlar da bilinçlidir ve yaşamaktadır. Onların varoluşları bilinç olarak sona ermeyecek. Siz de öyle. Sizinle iletişimde olan çok çeşitli varlıklar da öyle. Kediniz de öyle. Eğer bu şekilde bakarsanız, o deneyim bakış açılarının her birinin her yaşamın doğasında bulunan, özgün bir amacı vardır. İlerleyin! Deneyimleyin! Olun! Evet! Yaratan sizinle ilgileniyor. Sıklıkla soruyorsunuz, “Eğer bir Tanrı varsa, neden bunun olmasına izin veriyor?” Ve biz de yanıtlıyoruz, “Çok iyi bir soru. Neden siz buna izin veriyorsunuz?”

Bütünlüğü arayın. BİRliği arayın. Bilmeyi arayın. Diğerleriyle görüş alışverişinde bulunabilirsiniz. Bize sorabilirsiniz. Nihayetinde, cevaplar sizin tarafınızdan bilinecek, hatırlanacak, onlarla karşılaşır karşılaşmaz. (Mor Alev: Yanıtlar geldikçe onları gerçekte bildiğinizi hatırlayacaksınız.) Bu “içinizdir.” Bu her zaman öğretilmiştir. “Ara ve bulacaksın.” Belki yarın sabah değil, ancak bu da olasıdır.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı©2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

13 comments

 1. Günaydın.Bu sorunun cevabını ben de yıllarca aramıştım ve bulduğum cevap da şuydu:Tanrının bizimle ilgili olan bitenden haberi yok.Tabii bu bana ağır gelmişti ama Gerçek her zaman yalandan iyidir.Hatta şöyle de bir örnek vardı.Bir isteğin için güçlü birisine yalvarıp yakarır,kendini yerden yere atarsan o kişinin senin isteğini yerine getirmesi şansın var.Tanrı ile ise böyle değildir.O,kendi yolunda akan bir güçtür.
  Kısacası sonuçta anladığım şuydu:Biz Tanrı olduğumuzu hatırlamalıyız,gücümüzü geri almalıyız ve istediğimiz herneyse kendimize vermeliyiz.Yani cevaplar,yardımlar bizden bize..

  Liked by 4 people

  1. O zaman ben,siz,bütün bilinç,hayat… kendiyle saklambaç oynayan bir yaratıcının muhteşem eseri mi?

   Beğen

 2. Tanrı ile Sohbet kitap serisini (Filmi de vardır) direk aklıma geldiği için yazıyı okurken de Müsadenizle öneriyorum ❣️ izleyin okuyun 🦋 geçen paylaştım üzerine bu yazı güzel denk geldi 🙏 seviliyorsunuz mor alev 💜💙

  Liked by 2 people

 3. Son yazılarınızda konu sayfaları açılmıyor. Her seferinde menü çıkıyor ve sayfalar açılmıyor. Bu sorunun çözülmesini rica ediyorum. Sayfanızı okumak beni rahatlatıyor,çünki. Teşekkürler. Yasemin Karakaya

  21 Eki 2019 Pzt, saat 14:50 tarihinde Yasemin Karakaya şunu yazdı:

  > > > 21 Eki 2019 Pzt, saat 09:41 tarihinde Mor Alev <

  Beğen

  1. Sevgili Yasemin, konu sayfaları açılmıyor derken biraz daha detay verebilir misiniz? Ben farklı internet programlarıyla farklı aletlerden deneme yaptım. Her kategori, her menü sekmesi, her sayfa her mesajdan doğru açıldı. Yani sizin karşılaştığınız hatayı tekrarlayamadım. Sevgilerle çok teşekkürler

   Beğen

 4. Merhaba. Tam da iki gündür kedim kayıpken bu mesaj geldi. Daha önce de arada bir kaybolup dönüyordu kedim ama bu kez çok endişeliyim ne yapmalıyım. Aradım anons da yaptırdım meleklere yardım etmesi için dua ediyorum ama içimdeki sıkıntı geçmiyor bir türlü. Hayvanların bizi terk etmeleri de mi bizim iznimizle ya da yaratım gücümüzle mi alakalı? Nasıl düşüneceğimi şu an da bilemiyorum bu mesaja cevap verirseniz çok sevinirim. Sevgiler.

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Figen, belki de kedinizin özgür iradesi ile alakalıdır. Biliyorum çok zor. Ama onun ve bütünün hayrına dua ederseniz rahatlatabilirsiniz. Meleklerin daha geçenlerde yayınladığım dualara odaklanan bir mesajı vardı. İsterseniz ona bir göz atın. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

   1. Kedim geldi çok mutluyum.😁Varlığınız için çok teşekkür ederim kocaman sevgiler🙏🏻💜

    Liked by 3 people

  2. Sevgili Figen,sizi çok iyi anlıyorum.Benim de 30 kedim var ve içlerinde en çok sevdiğim 1.5 sene kayıptı.Bir yine çok sevdiğim 5 gün kayıptı.Bizlerin psikolojisiyle epey ilgili.Rahat olun,ölmüşse zamanı gelmiştir diye düşünün,sağsa kesin döner.Ben de yardıma ihtiyaç duyunca 4 başmelekten yardım isterim.Sevgilerimle.

   Liked by 1 kişi

   1. Merhaba. Kedim geldi bugün çok çok teşekkür ederim desteğiniz için iyi ki varsınız🙏🏻❤️

    Liked by 1 kişi

  3. Her canlı için bu böyledir. yani ruhunuz, tekamülünü tamamlamak için dünyaya inerken, yanında ait olduğu ruh kümelerinden, diğer ruhlarla birlikte yapmış olduğu anlaşmalarla gelir. Bu yardımcı ruhlar insan olmak zorunda da değildir. Ayrıca yapmış olduğunuz anlaşmalar öyle yada böyle tamamlanır. ya bu yaşamda yada bir sonraki yaşam döngüsünde.
   Bu yüzden sadece korkularınıza saplanıp kalmak yerine pozitif olmayı elden bırakmayın. Neyseniz o nu yaratırsınız. Ne bir eksik ne bir fazla.

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.