2019 İkizler Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

İçimizdeki Usta

Vintage PianoYeni aylar her zaman yeni bir döngüyü başlatır. Yeni başlangıçlar ve ekilen tohumlar zamanıdır. Evet, bu ay da öyle oluyor ama yine sisler içindeyiz. Üzerimizde de bir gevezelik var, ne de olsa İkizlerdeyiz fakat ne dediğimizin biz bile farkında olmayabiliriz, kozmik sis makinesi Neptün bu ay iş başında. Rasyonel zihnimizle neyin gerçek, neyin yanılsama olduğu konusunda zor anlar yaşayabiliriz. Her kafadan bir ses çıkarken biz de gelen bilgiyi kendi şartlanmalarımıza göre doğru ya da yanlış anlayabiliriz.

Değişken burçlarda bir T kare açı var. Ve bu T kare açı bize 2016 yaz ayları geri gelmiş gibi hissettirebilir. Dünya hala daha o zaman kendi başımıza açmış olduğumuz şeylerle uğraşıyor, Brexit, Trump, 15 Temmuz… Bu T kare açı o zaman yaşamış olduğumuz büyük kare açıya çok yakın. Değişken burçlarda gerçekleşen her açı bizi, adı üzerinde, değişime çağırır! Ve biz değiştik. Biz geliştik. Aradaki farkı anlama zamanındayız. Çok farklı tepkiler, olayları çok farklı şekillerde ele alış şekilleri ve çok farklı çözümler mümkün.  Acaba usta olduk mu? Yoksa bu tekrar bir ustalık şansı mı? Unutmayın bir 3 senesindeyiz, 3 Yükselmiş Ustaların sayısı. Özgüvenimiz nasıl?

Herhangi bir konuda ustalaşmak için ne kadar çalışmalıyız? Ne kadar alıştırma yapmalıyız? Örneğin, usta şoför olmak için kaç yıl araba kullanmalıyız? Veya bir yemeği en lezzetli halinde pişirmek, herhangi bir sanatı ustaca icra etmek, ya da işimizi ustaca yapmak için ne kadar tekrar gerekir?

Yeni ay, yani ay ve güneş bir arada, “Büyük müzisyen piyanosunda” sembolünde.

Ne zaman işinin ustası bir insanla karşılaşsak, bir olimpik şampiyon, dünyaca ünlü bir piyanist, resimlerine hayran olduğumuz bir ressam… o kişi bize insanüstü gelir. Nasıl yaptığını merak ederiz. Sanki o bilinmeyen bir güç tarafından ışıklandırılmıştır, tanrılar onu ayırmış ve taçlandırmıştır. Onu devasa, kendimizi ufacık hissedebiliriz.

Oysa o başarının ardındaki formül son derece insancıldır. Binlerce saat piyanoda çalışan, hayal kırıklıkları ve başarılarıyla arka planda biz görmeden alıştırma yapan, her gün kendini ilerletmeye çalışan bir insandır o piyanist. Biz kendimizi öylesine ortalama hissederken, aramızdaki fark onun neşe-keyif-coşkusuna sadık kalarak gönlünden geçen işe sarılması ve ona kendisini adamasıdır. Burada büyük bir kararlılık vardır. Ve böyle düşündüğümüzde hepimizin onun gibi “insanüstü” olabileceğini anlarız ve vakit hiç de geç değildir. Ama acaba kendimizi kendi özel becerimize, kendi neşe-keyif-coşkumuza adamaya hazır mıyız?

Buna olumlu cevap verdiğimizde, o usta piyanist, o şampiyon atlet, o çok başarılı gördüğümüz insan, ilham kaynağımız haline gelir. Potansiyelimiz açığa çıkmak için içeriden doğru kabuğu kırmaya çalışmaktadır.

Beethoven - artist unknownHepimiz bu dünyaya sadece bizde bulunan çok özel bir şey getirdik. Her birimizin bu dünyaya sunacak çok özgün, çok değerli becerileri var. Evet, Neptün ve Jüpiter karesi gündelik iletişimi bulanık hale getirebilir ama işin güzel tarafı, yüksek zihinle olan iletişimimiz bu açı sayesinde güçlenecektir. Yani, iç sesinizi dinlemeniz neyin gerçek, neyin yanılsama olduğu konusunda çok daha yardımcı olabilir. İlham perileri Haziran ayı boyunca iş başında olacaktır. Böylece içinizdeki o çok özel yeteneği de çok daha iyi tanıyabilirsiniz.

Bu, iyimser bir yeni ay. “Değişebilirsiniz, siz de ustasınız, sadece içinizdeki ustayı açığa çıkarın” diyen bir yeni ay. Arka planda Oğlak’ta Güney Düğümü, Plüton ve Satürn bir arada yol alırken, geçmişi temizlemeye devam ediyoruz, bütün bir yaz böyle sürecek. Ve bizler de arındıkça, dünyaya hizmet etmesi için getirdiğimiz o çok özel parçaya daha fazla yer açıyoruz. Ama unutmayın, adanmışlık, kararlılık, sıkı çalışmadır bizi kendi konumuzun ustası yapacak olan.

Paul Selig kanallığından gelen aşağıdaki olumlama bu yeni ayın enerjisine çok uygun:

“Şimdi, kendimi, beni kısıtlamalar içinde tutan korkulardan serbest bırakmayı seçiyorum. Olduğumu düşünmüş olduğum kişi olmak için korkumdan yola çıkarak yaratıyor ve kendimi onunla bağdaştırıyordum. Ama artık korkuyla yaratmaya ihtiyacım olmadığının farkındayım. Şimdiye kadar deneyimimi yaratmış olan korkulardan özgürleşiyorum.  Korkuyla yaratmış olduğum o deneyimleri salıveriyorum. Ve şu anda bilincimde onlarla ilişkili düşünme, hatırlama, onlarla tepki verme ihtiyacını da bırakıyorum. Ben özgürüm. Ben özgürüm. Ben özgürüm.”

2016 Haziran’ındaki yeni ay analizine Muhammed Ali’den bir alıntıyla başlamıştım. Şimdi onu tekrarlamanın vakti:

“İmkânsız, sadece dünyayı değiştirmek üzere sahip oldukları gücü keşfetmek yerine, önlerine konulan dünyada yaşamayı daha kolay bulan küçük insanlar tarafından ortalıkta oradan oraya savrulan büyük bir sözcüktür. İmkânsız, bir gerçek değildir. Sadece bir görüştür. İmkânsız, bir açıklama değildir. O bir meydan okumadır. İmkânsız potansiyeldir. İmkânsız geçicidir. İmkânsız hiçbir şeydir.”

Muhammed Ali (1942-2016)

Siz de bir virtüözsünüz, bir maestro, bir usta. Adına imkânsız dediğiniz şey ise hiçbir şeydir.

Hepinize harika bir yeni ay ve huzurlu, ustalığınızı açığa çıkardığınız bir tatil diliyorum.

©Mor Alev 2019


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

7 comments

  1. Harika, harika bir rapor ve özet olmuş! 🙏 kendine özgü yeteneklerimi, kendine özgü zekami ve dusunme seklimi, nese-keyif-coskuyu secen isik dolu yuregimi sahiplenip ustaligim uzerinde kararlilikla calismaya niyet ediyorum! 🙏

    Liked by 4 people

    1. Sevgili Burak, ilkokuldan beri bu sınava hazırlanıyorsunuz. Artık hazırsınız. Şimdi neşe-keyif-coşkuda olma zamanı. Zihninizi dinlendirin. Mümkünse tabiata çıkın, park, sahil, vs… Kendinize ve hayata güvenin. Eğer bunu bir yıl önce yazsaydınız, günlük meditasyon alışkanlığı edinin derdim ama şimdi de bunu yapabilirsiniz. Ne kadar rahatladığınızı görünce inanamayacaksınız. Sevgilerle başarılar dilerim

      Beğen

Yorumlar kapatıldı.