Rehberler ve Öğretmenler – Konsey (Mesaj 204)

Balance - pastel watercolorKanallık yapılarak iletilen mesajların kaynakları, adına rehberler ve öğretmenler dedikleriniz hakkında pek çok sorunuz var. Çok sayıda sorudan birini seçtik:

“Kanallık yapan çok insan var. Bazıları bireysel enerjilere/varlıklara kanallık yapıyorlar, bazıları bir grup olarak hareket eden çoklu varlıklara kanallık yapıyorlar… örneğin, Konsey ya da Abraham, vs… Bunlar ayrı varlıklar mı ya da farklı isimlerle bilinen aynı varlıklar mı? Ve verdikleri öneriler biz insanları hep aynı hedefe mi yönlendiriyor? Teşekkürler.”

Anlayın ki, “Konsey” bizim kendimize verdiğimiz isim değildir. Geçmiş mesajlarda hem biz, hem de kanalımız bunu açıkladı. Bizimle olan deneyimini anlatmaya çalıştığında bizi böyle adlandırmayı istediğini iletti. Bizim burada isimlere ihtiyacımız yoktur. Fakat bizim enerjimizi hissetmediğinizde, bizi tanımlamak üzere bir isme ihtiyaç duyduğunuzu da anlıyoruz. Ancak, bir de şunu anlamanızı isteriz, bir şeye isim verdiğinizde, onu anlayış halinize de kısıtlamalar koyuyorsunuz. Biz bu soruyu o sınırları olabildiğince genişletmek üzere cevaplıyoruz.

Bir süredir sizleri boyutsal paradigmanızın ötesini görmeye teşvik edecek şekilde konuşuyoruz. Ayrılıkların gerçek olmadığını ama en iyi haliyle sadece iletişim araçları olduğunu giderek daha fazla idrak etmeniz için girişimlerde bulunuyoruz. Kullandığınız çizgisel dilde, o kavramlar (Mor Alev: Ayrılığa bağlı kavramlar) bir şeyleri açıklamanıza yardımcı olur. O yüzden doğruya bağlı kalarak yukarıdaki sorularınızın hepsine “evet” dememiz sizin için akıl karıştırıcıdır.

Muhtemelen söylemekte olduğumuzu resmetmenin en iyi yolu benliklerinizi bir örnek olarak kullanmamızdır. Adına John denilen bir enerji alanı var. Bir başka enerji alanının ismi ise Becky. Onlar size görünüyor ve siz onları farkındalığınızda ayrı olarak deneyimliyorsunuz. Ancak, çoğunluğunuz tarafından onların bir ailenin, bir semtin, bir şehrin, bir ülkenin, vs.,  ve BÜTÜNE kadar her katmanın katılımcısı olan bilinçli alanlar olduğu da kabul edilmeye başlandı. Bunların her biri (Mor Alev: yani, aile, semt, ülke, vs.) de birer alan. İşte bu mesajın gitmekte olduğu yer de budur, BÜTÜNE doğru.  Eğer bu rehber ve öğretmenleri fonksiyon ve amaçlar olarak düşünürseniz, anlatmak istediğimizi kavramanız daha kolay olacaktır. Abraham’ın bir amacı var. 9 Konseyinin (The Council of Nine) bir amacı var. Fakat, bu alemlerde bir zekanın ihtiyaç duyulduğu anda o yere düşünce hızıyla ulaşıp, orada bulunabileceğini anlıyor musunuz? Ve aynı zamanda ihtiyaç duyulan her yerde aynı anda olabileceklerini? Olabilir ve oluyor.

Şimdi, hepimiz sizi acaba aynı hedefe mi yönlendiriyoruz? Bunu şöyle cevaplandıracağız. Evrende çok büyük çeşitlilikte enerjiler olduğu hepiniz için çok açıktır. Bulunduğunuz yerden daha düşüğü var.  Kavrayabileceğinizden çok daha yükseği var. Ancak siz, bu kavrama kabiliyetine evrimleşmek üzere yaratıldınız. Ve sizi o hedefe yönelten bir ilahi kıvılcım içeriyorsunuz. Ve bizim görevimiz de size bu atılımınızda yardımcı olmaktır.

Dahası, şunu kendinize sormanızı rica ediyoruz; “Ya bizimle iletişime giren bu varlıklar bizse? İnsanlıktan ayrı değilsem, diğer zamanlardan ayrı mıyım? Diğer alemlerden? Diğer boyutlardan? Farkındalığım gelişip genişlediğinde ne olacak?”

İzninizle düşünce şeklinizi bildiğinizin biraz daha ötesine taşımanıza yardımcı olalım. “Rehber ve öğretmenlerin söyledikleri doğruysa eğer, benim için neler mümkün? Acaba hayalini bile kuramadığım neler var geleceğimde? Acaba bunu bulmaya hazır ve istekli miyim?”

İşte bu sevgili ailemiz, bizim amacımız. Çoktan bizim bulunduğumuz yerde olan parçanızı bulun. Gerçekte parçası olduğunuz böyle bir varlığın olduğunu kabul ederek başlayın. Bu bir süreç. Siz bu sürecin içindesiniz.

Yüksek anlayış getiren sorularınız için çok teşekkürler.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Telif Hakkı©2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. Günaydın Sevgili Mor Alev , Günaydın Arkadaşlar:)) Sevgili Mor Alev bundan yaklaşık bir ay önce memlekette evimizin olduğu sokaktan geçerken, ”eğer beni duyuyor veya görüyorsanız bu geçtiğim sokağa işaret koyar mısınız ?dedim”. Bu hafta gittiğimde iki ayrı yerde üst üste dizilmiş birinde beş taş ,bir diğerinde 6 taş vardı. Görünce gözlerime inanamadım biraz durdum ve teşekkür ettim . Taşların sayısı bir anlam ifade ediyorum. Teşekkür ederim .Nameste:)) Kucak dolusu sevgiler.

  Liked by 2 people

  1. Sevgili Nuray, ilgili rakamlara blogda bir bakın isterseniz. Güzel bir görüntü, güzel bir işaret fikrimce. Sevgiler

   Beğen

 2. Bulmaya hazır ve istekliyim, gelen tüm rehberliği kabul ediyorum.

  Teşekkür ederim.
  Teşekkür ederiz.

  Liked by 2 people

 3. “Çoktan bizim bulunduğumuz yerde olan parçanızı bulun.” Gözlerimi yaşlarla dolduran bir cümle, yüreğim sevgiyle doluyor.

  Süreci her aşamasıyla kabul ediyorum. Öyle de oldu.

  O kadar mutluyum ki. Çok teşekkür ederim! Mor Alev, şükranlarımla 💜

  Liked by 1 kişi

 4. Biz değiştikçe oldukça olmaya yaklaştıkça öğretmenlerimizde, öğrendiklerimiz de ve öğrenebileceğimizin potansiyelleri de değişir. Burada değişmek ifadesi de tam doğru olmaya bilir. Belki daha yüksek potansiyel öğretileri, anlayışları, bakış açılarını ve bilgelikleri almaya hazır hale geldiğimiz için kendilerinin daha yüksek yönlerini bize açmaya başlamışlardır. Bazen bu açılmış kapıları geç fark ederiz ama bir an gelir elma ansızın yere düşer. Ansızın ama, olgunlaşma sı zaman aldığını bildiğimiz halde fakat”unutabileceğimiz hatırlayarak” sürecin sonunda son olgunluk tamamlayıcı besini aldığında düşer düşeceğini bilir. Seviyemiz olgunlaşır. Bu önlenemez, bu olur bu doğal ruhsal bir oluştur. Bu oluşun önüne engel konulamaz. İstemesek te baştan zor gelse de bazen hemen olmasını istesek de bu bir süreçtir. Süreç kimi zaman uzun gelir kimi zaman kısa… Değişmediğimizi bazen sansak bile sonrasında değiştiğimizin işaretlerini yaşamlarımızın her anında ve durumunda cam gibi berrak bir şekilde görmeye başlarız. Yaşam her yönden (rehberlerden-öğretmenlerden ve doğanın/doğamızın zenginliklerinden ve varlıklarından) bize/bizlere verdiği ve öğrenmeye davet ettiği mesajlarıyla işaretleriyle bunu hissettirirler. Değişmediğimizi sandığımız anlarda bile değişimi konuştuğumuz için karşı çıkışlarımızda bile bunu anlatırız. Doğaldır ki biz bir biçimde değiştiğimiz için gelen enerji ve yönlendirmelerin öncekilerden farklı olduğunu duyumsarız. Ne mutlu öğrenenlere. Değerli öğretmenlerden az bulunur değerli öğrencilerde…
  Ne mutlu; geliştikçe öğretmenin kendisi ve öğrenenin de kendisi olduğumuzu duyumsadığımız yükseklikleri ve erişe bildiğimiz derinlikleri benliğinin bir parçası olarak kabul edenlere…

  Liked by 3 people

  1. Ne kadar guzel yazmissiniz, ne guzel ki hem Sevgili Mor Alev, hem buradaki tum arkadaslarimiz, hem rehberlerimiz, tum evren tum VARlik alemleri ayni seylerle titresiyor.
   Sevgiler
   Bilge

   Liked by 1 kişi

 5. “Ya bizimle iletişime giren bu varlıklar bizse?
  Bu söz bir Şimşek gibi çaktı benimde. Daha çok anlıyorum şimdiye kadar söylenenleri. ..Sevgili Tacettin;Ve ben kapıların açıldığını düşünmüyorum. Onlar ezelden beri hep açıktı sadece ben (Biz )daha çok görmeye başladım.algı kapasitesi temiz arttıkça daha çok gözümüzün önündeki perde açılıyor. Bir odanın içine konan radyo gibi. ..Radyonun donanımı kalitesi teknolojisi v.s yükseldikçe odaya getirdiği şarkıların sayısı artıyor :)Bence hep gösteriyorlari bize. Atomlar gökyüzü sular rüyalar aşk doğum hep vardı. Hepsine çok teşekürler. Ve ‘bize ‘ çok teşekürler (Heyecanlandim biraz karışık ve uzun yazdiysam Özür şimdiden 🙂

  Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.