SİZ ve Siz – Konsey (Mesaj 200)

Bolivia - Artem Cheboha“Devasa güçlü bir ruhun/yaratan benliğin bu yer-zaman-fizikselliğine giriş yaparken gerçek doğasını/anılarını unutması tam olarak nasıl mümkün olur?”

Sevgili Dostumuz, bu soru ile “deneyimlemekte olduğunuz benliğinizin olduğunuz varlığın tamamı olduğunu” düşünmenize de izin veriyorsunuz. Biz geriye gidip şunu işaret etmek isteriz, bu deneyimi yaşamak için SİZ, sizi yarattınız.

Lütfen geçici olarak bile olsa, şüphelerinizi askıya alın ve hayal gücünüzün bunu takip etmesine izin verin. Bu olasılığı biraz bile kabul etmeniz, sizin için cevaplanamaz görünen pek çok soruyu temizleyecektir.

Okuyucular için: Bu mesajda “SİZ” dediğimizde, ilahi benliğinizden bahsediyoruz. Ve biz “siz” dediğimizde şimdilik “bütün” olarak tercüme ettiğiniz benliğinizin bir parçasını kastediyoruz. Bir yan not olarak, bu sözler daha kapsamlı anlayışa genişlemiş olanlarınız için geçerli değildir.

Şimdi, bir noktada, parçası olduğunuz SİZ ihtiyaç duyulan öğrenme, öğretme veya hizmet veya bu üçünün karışımı için kendine ait yönleri bir tarafa toplamaya başladı. Yaşamış olduğu çok sayıda hayattan pek çok deneyim kazanmış olduğu için, SİZin seçim yapabileceği engin bir nitelikler havuzu var.

Eğer olduğunuz varlığın gerçekliğini kabul edecek kadar bilincinizi geliştirirseniz yani gerçekte SİZ olduğunuzu onaylarsanız, bu yönlere de tam erişiminiz olacak. Neden? Çünkü bunlar sizin deneyimlerinizdir. “Ama onları bilmek istiyorum!” diyorsunuz. Peki, belki bilmek istiyorsunuz ama bunların büyük çoğunluğunun şimdiki hayatınızla hiçbir alakası yok. Olsalardı, SİZ bunlarını yanınızda getirmeye karar verirdiniz. Ve şimdiki siz zaten yeterince şeyle uğraşıyor.

Ve işte dostlarımız, sorunuzun cevabı buradadır. SİZ hiçbir şeyi unutmadınız. Ancak, sadece bu zamanda ihtiyacınız olanları kendinize vererek, kendinize bir iyilik yaptınız. Evet, buna itiraz edebilirsiniz. Ancak büyük ihtimalle köşelerin ötesini, tepelerin zirvesini görecek kadar genişlemediniz. Fakat, SİZ bunu yapabilir ve yapıyor. Ve gerçekten bir ihtiyacınız olduğunda, o ihtiyaç karşılanacaktır, hem de genellikle düşünebildiğinizden çok daha iyi bir yoldan.

Yani, bir tavsiyede bulunabilir miyiz? Önce, ilahi SİZin varlığını kabul edin. SİZden ayrı OLMADIĞINIZI kabul edin. Bilin ki siz, SİZin bir parçasısınız. SİZin, sizin için sadece en derin sevgisi ve en büyük (en güzel) niyetleri olduğunu bilin. SİZin, size acı çektirmek için hiçbir sebebi yok. Ancak SİZ, sizi seçtiğiniz yolda tutmak için yapılacak her şeyi yapacaktır. Ve benzer amacı olan diğerleri de var, siz onlara rehberler diyorsunuz. Güvenebilir misiniz? Kabul edebilir misiniz? Bilebilir misiniz?

Bu şeyleri düşünün. Şöyle bir “provasını yapmak” bile iyidir. Biraz bunlarla yaşasanız, bir bakın, bir şeyler değişiyor mu? Bizimle konuşun. Siz konuşuyorsunuz. Biz duyuyoruz. Cevapları görün. Ve siz onları görmeyi öğrendikçe, katlanarak çoğaldıklarını da göreceksiniz. Gerçek şu ki, onlar şimdiden orada ancak sizin onları sezinlemeniz artacak.

Bu, bugün verdiğimiz yerden çok daha büyük bir konu. Ancak inanıyoruz, bir başlangıç yapıldı.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com) Bu çeviriye yardımlarından dolayı dostumuz Anıl’a da çok teşekkürler. 


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Telif Hakkı©2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

8 comments

 1. merhabalar sevgili Mor Alev, anlatmaya çalıştığınız her şeye tamam. Bu şekilde düşünmek ve inanmak bana da iyi geliyor. Ama demek istemesem de durmadan şöyle bir soru var.Bu bizi biz yarattık, deneyimlemek istedik vb. İlahi olan, ilahi olanla bir olan, sevgi olan insan/insanlık bu hayatta nasıl bu kadar kötülüğü yaratabiliyor ve onu deneyimleme ihtiyacı duyuyor. Sebep ne?
  Ortalama hayatlar yaşayan bizlerin hayal gücünü zorlayacak kötü davranışları gördüğümüzde, bu da insanoğlunun bir deneyimi diyecek soğukkanlılığa, algıya sahip değil çoğumuz. Olmaya çalışanlardan birisi olarak bile özünde bu kadar iyi, güzel olan varlığın/ insanın neden böyle bir yol seçtiğini/ seçtirildiğini çok anlayamıyorum.
  Bir insan neden cani /sapık vs olmayı seçer, ya da diğeri bu caninin kurbanı olmayı seçer. gibi gibi..
  Bunları gerçekten merak ettiğim için soruyorum,.
  sevgiler

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Serap, bu konu blogda son altı yıl boyunca oldukça fazla işlendi. Konsey, Arkturusular ve benim özgün yazılarım buna değindi. Takdir edersiniz ki, böyle ufak bir yorum kutusuna sığmayacak kadar büyük bir konu. İsterseniz yeniden arşivlere bir bakın. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

   1. Sevgili serap günlerce bu cevapların hiç biri yetmediği için, için için ağlayarak yaşadığımı biliyorum. Biraz da dini inanç varsa bu biraz “Tanrı şeytanı neden yarattı?” gibi bir soru. Sonra bir sürü içsel konuşmalar… Benim içimi rahatlatan cevap şuydu: İnsan toprak ve sudan, Tanrı’nın suretinden yaratıldı. Yaratılış hikayesinde şeytan “beni ateşten yarattın secde etmem” diyor. Bunlar aslında çakraların sırası ve biz 3. boyutta biraz 3. çakrayı deneyimliyoruz. İçimizdeki ateşin, egonun, cesaretin sınavı gibi. Ama tüm bunların yanında bu ağır sınavdan geçip, “vazgeçmeden” bütün bir koca yolu yürümenin, güçlenmenin, kendi gücünü kabul etmenin yolu bu gibi. Bu karanlıklara dayanabilecek kadar güçlüydün, şimdi sevgiyle iyileşebilirsin gibi. Affına sığınarak mor alev biliyorum yorumum biraz blog dışı. 🙂 Sevgiler… ❤ ❤ ❤

    Liked by 2 people

  1. Sevgili Kapella, cevap yazmıştım ama teknik bir arıza oldu sanırım ulaşmamış.
   Teşekkürler.. her türlü sorgulamaya rağmen iyiyim.. güzel hissediyorum..inanıyorum
   sevgiler 🙂

   Liked by 1 kişi

 2. evet ya,ben eskiye veya geçmişe dair ne bvay kim olduğumu bilmek istemiyorum, bence de yeterince şeyle uğrasıyorum. bilmem gerekenleri , hatırlamam gerekenleri , şifalandıran olumlu bilgilere ualaşyım yeter bana. travmatiklerden fenalık geldi ,onu temizle bunu temizle:)) ben olumlu kısma oldaklanmayı seçiyorum.Varsa geçmişte her neyse…işime yaracayacak bilgelik gelsin. Halimden memnunum ben:)

  Liked by 2 people

 3. Teşekkür ederim tüm emeklerinize ve ışığa ulaşmak için elimizden tutmanıza. 💜

  Gölgelerle, belki kıvranan iğrenç parçaları şifalandırmakla bile uğraşmak daha kolay, insan aslında en çok ışığından korkuyor. Kabullenirsek, şimdiye kadar mizmizlandigimiz bahane buldugumuz her seye ne olacak? Sikayet etmek cok kolay,korkmak cok alisildik geliyordu.. 🙂 sevgiler Mor Alev ve dostlarina 💜

  Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.