Melekler: Sahte Korkular

Korku - unknownSevgili Dostlarımız, Sizleri çok seviyoruz.

Bugün sahte korku konusunda konuşmak istiyoruz. Tek tük istisnalar dışında, neredeyse gezegeninizdeki herkes ona yakalanmış durumda (bir bulaşıcı hastalık gibi). Ve istisnasız hepiniz o olmasa çok daha mutlu olurdunuz.

Korku bir sorun olmak için icat edilmedi. O, bedene zararlı olabilecek bir tehdit ortaya çıktığında biyolojinizin tepki vermesine yardımcı olmak için tasarlandı. Özgün hali bugün deneyimlediğiniz duygu değildi. Korku, duygu olmak yerine, dürtüsel bir tepkinin takip ettiği hızla harekete geçen fiziksel sinyallerdi. Tehlike bittiğinde, korku sinyalleri derhal geri çekilirdi.

Ancak korku İlahi olanla bağlantısını unutmuş yeryüzü ruhları ve enerjiler tarafından beslendi. İçinizdeki İlahiliğini unutmuş parçalar da onu takviye etti. Bir anlamda korku, diğerlerindeki korkuyu uyandırarak kendi kendine üreyen bir asalak (parazit) titreşim haline geldi. Basit bir biyolojik fonksiyon olmak yerine, korku kontrolden çıktı ve neredeyse kendine bir yaşam yarattı.

Ama bunda korkulacak bir şey yok!

Çoğu korku sahtedir. Gerçek korku anda yaşar ve der ki, “Seni şimdi, tam burada zarardan korumak istiyorum. Seni yönlendiriyorum.” Ve tehlike geçince de, gerçek korku şöyle der, “Harika! Şimdi iyisin. Bana bir daha ihtiyaç duyulana dek dinleneceğim.”

Sahte korku gelecekte yaşar. Sahte korku, “Senin sorumluluğun korunmanı, emniyet ve bolluk içinde olmanı garanti altına almaktır. Sen bunda yalnızsın. En kötüsü olabilir. En iyisi şimdiden ne yapacağını planlaman. Gelecekte olabilecek kötü şeyleri nasıl engelleyeceğini şimdiden bilmen çok önemli. Acele et. İpleri eline al!”

Sahte korku bir zorba ve asalaktır. Sizi zihninizde bir köşeye sıkıştırır. Sizin yönetimde olmanız gerektiğini söyler, sonra da yönetimde olmadığınızı, işte bu yüzden ona göre felaket şeyler olabilir. Sizi galeyana getirir ve böylece içinizde kök salar. Yaratımlarınızı berbat eder, ilişkilerinizi zehirler ve neşe-keyif-coşkunuzu çalar.

Bu söylediklerimiz size çok uğursuz, kaygı verici gibi gelebilir ama ne mutlu ki, sevgi her zaman korkudan çok daha yüksek bir güçtür! Korkularınızdan kurtulmanın en kolay yolu, onları kucaklamak ve onları sevginizin ışığına getirmektir.

Diyelim ki, çocuğunuz veya bir dostunuz “için” korkuyorsunuz. Onları yönetip kontrol edemezsiniz. Etraflarındaki dünyayı yönetemezsiniz.  Sahte korku der ki, “Kaygılan! Endişelen! Onları korumazsan kötü olur!” Derinlerde bir yerde bunun saçma olduğunu bilirsiniz. Onları her şeyden ve herkesten koruyamazsınız. Kaygılanarak tek bir şey bile başaramazsınız. Çaresiz hissedersiniz çünkü sahte korku sizi kontrolde olmanız gerektiğine ikna etmiştir ama bu sırada içinizde bilirsiniz, her şeyin yönetimi asla sizde olmayacaktır.

Gerçekte, yönetimde çok daha yüksek, sevecen bir güç vardır. Eğer onunla işbirliği yaparsanız, hiç de çaresiz değilsiniz. Bu örnekte, çocuğunuz için olabilecek en iyi hayatı gözlerinizde canlandırmak onların neşe-keyif-coşkusu ve güvenliği için evrene buna denk enerji sinyalleri göndermek, dua etmektir. Böylece çaresiz değil, aksine oldukça güçlüsünüzdür!

(Mor Alev: Meleklerin önerdiği bu çalışmaların sonucunda her zaman ilham gelir. Gelmediği zaman yoktur ve korkmuş olduğunuz konuda ne gibi adımlar atmanız gerektiğini de böylece bilirsiniz. Yani sadece dua edip, sonra da oturup beklemezsiniz, harekete geçersiniz. İlham alıp harekete geçildiğinde bize mucize gibi görünen çözümlere ulaşırız.)

Sahte korku bunu bilmenizi istemez. İçinizdeki sevecen gücü kucakladığınızda, sahte korku ölür.

Yani, güçsüz, çaresiz ve korkmuş hissettiğinizde, önerimiz kendinize (zihninize) şöyle demenizdir: “Belki şu anda çaresizim. Belki korkuyorum. Belki güçsüzüm, belki hiçbir şeyi kontrol edemiyorum. İzin ver, korkmuş olan parçalarımı kucaklayayım ve onlara İlahi Sevginin yönetimde olduğunu hatırlatayım. İzin ver, beni seven yüksek güce inanmayı seçeyim. En iyi sonucu gözlerimde canlandırıp ona odaklanmama izin ver. İzin ver sahte korkuyu beslemeyi durdurayım, sevginin beni beslemesine kendimi açayım.”

Sevgililer, sizler bu dünyada ışıksınız. Sahte korkuya güç verebilirsiniz veya korkularınızı aynı ürkmüş bir çocuğu sever gibi sevebilirsiniz. Ruhunuzun o korkmuş parçalarıyla konuşun. Onları kucaklayın. Korkularınızı baskılayıp görmezden gelmeyin, o zaman dikkatinizi çekecek başka yollar bulmaya çalışacaklardır. Onun yerine o sahte korkulara bakın ve onların sevginin ışığında çözülmelerini sağlayın.

Sevgi her zaman ve sonsuza dek, çok daha güçlüdür.

Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

Ann Albers’a ve Meleklere  bu mesaj için çok teşekkürler.(www.VisionsofHeaven.com)


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2018 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2018 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

 1. Teşekkürler. Gene tam zamanında çok anlamlı teşekkürler Melekler, teşekkürler Moralev. 😊

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev,Tesekkür ederim🙏Sizin araciliginizls Ve sizin yorumlarinizla bizlere sundugunuz aydinlatici bilgilerre💜🙏korkular evet. O sahte korkulari gercekten bir asabilsem..Mor Alev meleklerimden yardimci olmalarini istiyorum dualarimi yapiyorum.😇Ama cogunlukla dualarimda endise duydugum durumlarda iletiyorum😇O zaman sahte korkular hep benimlemi?Ben kimseyi yönetemem ama,kendim cocuklarim,maddi durumum icin saglikla ilgili yasadigim durum icin,Mor Alev meleklerimin yardimini istiyorum Ve meditasyon yapiyorum “güclü Mor Alev duasi”💜Cok rahatliyorum inaniyorum ki meleklerimin güclü enerjileri beni rahatlatiyor💜😇sevgiyle kalin💜🙏

  Liked by 1 kişi

  1. Her zaman ki gibi ne guzel es zamanlilik tesekkurler mor alev💙💛🙇‍♀️3yila askin suredir takip ediyoruz sayfanizi…sevgilerimle…

   Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.