Galaktik Yeni Yıl, Kararlar, 8-8 Aslan Kapısı, Mars-Güneş Birleşmesi…

Sevgili Dostlar, bugün Maya takvimine göre bir Galaktik yıla daha giriş yapıyoruz. Yeni yılınız kutlu olsun! Umarım dünkü “zamanın dışındaki” gününüz aydınlanma ve şifalarla dolu geçmiştir.

26 Temmuz 2016 – 24 Temmuz 2017 arası

Maya inanışıyla çalışan şamanlara göre geçirdiğimiz bir sene “Mavi Işın Dağılımı Fırtınası” senesiydi. Bu konuda derlediğim bilgiler şöyleydi:

“Mavi Işın Dağılımı Fırtınası, yeryüzünün boyutlar arası köprülerinden dördüncüsünü aktive eden Işık Kapısını açacaktır. Böylece Yeni Sirius Döngüsüne de gireceğiz (29. döngünün birinci evresi). Bu yeni yıl, 26 Temmuz 2013’de başlayan 4 yıllık sürecin tamamlandığı yıl olacaktır. (2013-2017) Bu enerji, kendini yeniden yaratmak ve aydınlanma nitelikleri açısından Plüton enerjisine denk geliyor. Yeni Işığın enerjisini bizler serbest bıraktıkça, görülmeyeni görünür hale getiriyoruz ve bilinçaltında yatanlar da gün yüzüne çıkıyor. Ana akım farkındalığa eklenen bu bilgiler ise önü geçilemez bir değişime yol açıyor.”

26 Temmuz 2017 – 24 Temmuz 2018

Yine şamanlara baktığımızda bu seneyi “Sarı Kristal Tohum” yılı ilan ediyorlar. Ve diyorlar ki;

“Yeni Maya yılında her sene yeni bir boyutsal kapı açılır. (Buna Galaktik aktivasyon portalı da diyebilirsiniz.) Önümüzdeki bir yıl işbirliğinin çok yüksek olduğu bir dönem olacak. Ortak birlikte bir araya geleceğiz. Bu sene bilincimizi ve farkındalığımızı evrenselleştirmeye, zeki şekillerde hayatı paylaşmamıza ve birlikte olgunlaşıp çiçek açmamıza adandı. Birbirimizin en yüksek ifadesine doğru gelişmesine yardımcı olacağız. Bu mümkün olacak çünkü “Mavi Işın Dağılımı Fırtınası” sırasında hayatımızdan ve zamansız olarak tüm uzaydan eski paradigmanın büyük bir kısmını temizlemiş olduk. Bu sene yeni bir gerçekliğin yetişmeye başladığına şahit olacağız. Biz, insan ırkı, yeni paradigmanın varlığını stratejik olarak planlamak üzere bir araya geleceğiz. Bu, özgün benliklerimizden temel alan bir işbirliği olacağı için özveriye bunda yer olmayacak. Çünkü özgün benliğine uygun yaşamak olan her şeyle uyum ve dengeyi de yanında getirir. Bu yıl, toplumsal şartlanmaları daha da fazla salıverirken kendimize özgü çiçeklerimizi açacağız.”

Gördüğünüz gibi Maya Şamanları bu konuda çok iyimser, biz de öyle olalım. “Özveri olmadan yaşasak nasıl olurdu acaba?” diye düşünmek bile bence en başta yeterlidir. Michael (Baş Melek Mikail), çok uzun süredir seanslarımda artık özveriyi iyi ve gerekli bir şey olarak görmekten vazgeçmemizi istiyor. Çünkü doğal olarak ve sevgiyle gelişende özveriye gerek yoktur, akıştasınızdır. Kendinizi bir şeyler yapmaya zorlamazsınız. “Kim, ne diyecek?” diye düşünmezsiniz, bir başkasının mutluluğunun sorumluluğunu üzerinize almazsınız.

“25 Temmuz neden yukarıda yok?” diye soruyorsanız, çünkü o gün eski Mayalılar tarafından zamanın dışındaki gün olarak ilan edilmişti.

Sirius ve Aslan Kapısı

Akın akın enerjinin geldiği bu zamanda Sirius yükselerek 8-8 Aslan Kapısını açtı ve bugünden itibaren bu enerjiyi derinden hissedebilirsiniz. Bu yıl kapının temasının ne olacağını hissetmeye çalışırken Yeni Enerji Spektrumu sayesinde gelen bir olumlamayı sizlerle paylaşmak istiyorum:

YENİDEYİM. Ben YENİDEYİM, ruhum bu hayatımda bana hizmet etmeyen, beni kısıtlayan fiziksel acıyı salıveriyor. Ben YENİDEYİM, ruhum sevgiye dair olmayan her şeyi salıveriyor. Ben YENİDEYİM, ruhum berekete dair olmayan her şeyi salıveriyor. Ben YENİDEYİM, ruhum neşe-keyif-coşkuyu kısıtlayan her şeyi salıveriyor. Ben YENİDEYİM, ruhum verimliliğime engel olan her şeyi salıveriyor.

Farkındaysanız, bu olumlamada ruh seviyesinde çalışıyoruz, küçük benliğimiz değil. Çünkü pek çok kısıtlamanın, şartlanmanın bilinçli olarak farkında bile değiliz. O yüzden de sanki görünmez bir duvara çarpmış gibi oluyoruz. Artık bilinçli olan kalıplardan gerçekten pek de bilmediğimiz, görünmeyen kalıplarımızı temizlemeye geçiş yaptık. (Bilinçaltı yazı dizindeki bilgilerle bunları tanıyabilirsiniz) Sözkonusu binlerce yıl boyunca oluşmuş olan hatta galaktik hayatlarımızı da kapsayan kısıtlamalar ve temizlik sırası bu enerji akımında onlara geldi. Bu olumlamayı oldukça fazla kullanın. Özellikle 8 Ağustos günü bununla bir meditasyon yapmanızı öneririm.

Kararlar

Bu dönemde ister istemez karar vereceğiz. İnsan benliğime kalsa kararlar için güneş tutulması sonuna kadar bekleyin derdim ama hayat öyle olmayacak. Dünkü yazımda gördüğünüz gibi kararlarla yüz yüze geleceğiz ve bunun için aylarca hazırlık da yaptık. Dünkü yazıyı yayınladıktan hemen sonra Abraham’ın şu sözleri gözüme ilişti. Hepimize yardımcı olacağına inanıyorum.

“Bir karar verin ve sonra o kararı doğru karar yapın. Enerjinizi onunla hizalayın. Çoğu zaman, neye karar verdiğinizin hiç önemi yok. Sadece karar verin. Size muazzam yardımcı olacak sonsuz seçenekler var ve hepsi de karar vermemekten iyidir.”

Abraham (Esther Hicks 1998)

Mars ve Güneş

Ve gelelim sabaha karşı gerçekleşecek devasa tam birleşmeye. Güneş ve Mars, “avdan dönüp avladıklarının yanında poz veren adam” sembolünde. Av, silah, gösteriş, doğa katliamı, büyüklük kompleksi Güneş ve Mars’la bir araya gelince ilk akla gelen “lütfen dikkat!” demek oluyor.

Güneşin enerjisi Marslı konulara sıcaklık katıyor – öfke, cesaret, tutku, inisiyatifi eline almak. Dün konuşmuş olduğumuz gibi bir birleşme bir döngünün başlangıcıdır. Yani bugünlerde bir şey başlarsa bu iki gökyüzü varlığının ateşli bünyeleri sayesinde onun gerçekten başladığını hemen bileceksiniz. Eğer bir şeye başlıyorsanız, bu enerji gerçekten yardımcı olabilir. Ama eğer bir mücadele ya da çatışma ortamındaysanız gururunuz ve egonuz direksiyonda olabilir. Mars’ın olumlu yanlarını yansıtmaya niyet edin. Sakin olun. Akışta kalın.

Görüyorsunuz, bu ayın enerjilerine yetişmek bir mesele! Yazı başlığını “enerji çorbası” olarak da seçebilirdim! Önerim sürekli olarak yeniyi kucaklamak ve her an farkındalığımızı ana çekmemizdir. Gerçekten gelecekte ne olacağını bilmiyoruz ama bulunduğumuz anda iyiyiz, tarif edemediğimiz fakat parlak bir geleceği kucaklıyoruz. Onu bulunduğumuz zamana ve yere çekiyoruz.

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

4 comments

 1. sevgili mor alev,

  25 temmuz zamanın dışındaki gün ile ilgili yorumlarınızı merak ediyorum; dün çok garip bir halde ve enerjideydim, fiziksel olarak tükenmiş gibiydim ve kafam çok fazla bilgi almış ve bu yüzden tıka basa dolmuş gibiydi sebepsiz yere. sadece uykuya sığınmak istedim ve tüm akşam da rüyamda eski bir travmamla ilgili şeyler yaşadım. bu durumu dün yaşamış olmam sizce sadece tesadüf müdür yoksa bağdaştırabilir mi dünün enerjileriyle?

  Beğen

  1. Sevgili Fatmanur, gergin enerjilerden geçiyoruz. Sürekli arınıyoruz. Bu yaşadığınız pek çok şeyin kombinasyonu olabilir, sadece zamanın dışındaki gün değil. Kendi stres seviyeniz, bilinçaltınız ve tüm enerjiler bir araya gelmiş olabilir. Ne kadar az direnirseniz, ne kadar akışta kalabilirseniz bu zaman o kadar kolay geçecektir. Sevgilerimle

   Beğen

 2. Bu guzel yazi icin tesekkurler!
  Yazida gecen “ozveri” kelimesinin ingilizce orjinali nedir?

  Beğen

  1. Sevgili medicinewords, sorunuz biraz tuhaf geldi. Yazmış olduğum gibi özveriyle ilgili bölüm benim özgün kanallığımdır. Neden anadili Türkçe olan bir danışana İngilizce kanallık yapayım? Özveri kelimesinin orijinali özveridir. Sizin Türkçeniz de gayet iyi görünüyor. Neden İngilizcesine ihtiyacınız var? Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.