Ve Şafak Gelir – Konsey (Mesaj 122)

Defalarca ve pek çok dilde, çevrenizdeki dünyanın bir ayna olduğu sizlere söylendi. Ve çoğunlukla, sizin tarafınızdan bunun kişisel benliklerinizin aynası olduğu anlamı çıkarıldı. Ve yine çoğunlukla böyle oldu çünkü kendinizi daha iyi hale getirmek için bir arayıştaydınız, kendinizin bir şekilde yeterince iyi olmadığını düşünüyordunuz.

Ancak, etrafınızdaki dünya sadece sizin bireysel olarak oluşturduğunuz bir şey değil, değil mi? İsterseniz şöyle diyelim; her bir yaşayan bireyin bilinçli ya da bilinçsiz olarak içeriği ve şekline katkıda bulunmadığı bir dünya varolamaz. Bazı şeylerin varoluşunu siz yarattınız, bazılarına ise onay verdiniz. Ancak, dünyanızdaki her şeyle bir şekilde hemfikir oldunuz. Söylenmiş olduğu gibi, siz eş-yaratanlarsınız. Siz yaratıyorsunuz. Yaratmamanız mümkün değil. Ve her biriniz bunu yaparken dünyanız şekilleniyor.

Peki, daha önce de sormuş olduğumuz gibi, dünyada neler oluyor? Bütün bu çılgınlık nedir?

Farkındasınız, çoğunuz farkında, bunların hiçbiri yeni değil. Bu, gizlenmiş olanların, görmezden gelinenlerin, örtbas edilenlerin, önemsiz gösterilenlerin, hakkında yalanlar söylenenlerin, bir sır olarak saklananların açığa çıkmasıdır. Açıkça söylersek, bunların yapıldığı günler bitti. Ve şebekedeki tüm çamur ve pislik görülmek üzere açığa pompalanıyor. Görüntüsü de pek güzel değil.

Olan şey şudur; pek çoğunuzun zihinsel zekâlarınızda hatırlamadığınız seviyelerde, insanlık bu oyunun yeterince uzun sürmüş olduğuna ve bitmesine karar verdi. Uyanıyorsunuz. Bireysel olarak evet, fakat aynı zamanda kolektif olarak da uyanıyorsunuz. Ve öğreniyorsunuz, hatırlayacaksınız, ne kadar kudretli olduğunuzu. Bu konuya birazdan döneceğiz.

Şimdi yapılması gereken, ne olduğunuzu idrak etmenizdir. Eğer şöyle olursa, eğer yaratılan üzerinde bilinçli yönetimi ele almazsanız, bu şeyleri yaratmayı durdurmayacaksınız. Bunu yaptığınızdaysa, diğerlerinin bilincinin sizin için yaratmasına izin veriyorsunuz. Arka koltukta arabayı süren bir canavar var. Onun orada olduğunu siz bilene dek ve ona artık izin vermeyene dek sürüşün keyfine bakacak. Dahası, bu ‘onların’ arka koltuğundaki ‘onların’ canavarı değil. O canavar sizin.

Neden bunu söylüyoruz? Çünkü ‘onların’ canavarının gitmeye niyeti yok, siz ne yaparsanız yapın. Sadece sizin kendi ‘canavarınız’ size boyun eğecektir. Belki, ona ‘bizim’ canavarımız demek daha makul, hatta daha da uygun olur. Burada suçlamaktan bahsetmiyoruz. Biz, gerçeğin üzerinde bir etki yaratmak için, gerçeği tanımaktan bahsediyoruz.

Yani biz diyoruz ki, dünyanızın yüzeyine doğru yüzdüğünü gördüğünüz tüm felaket, feci, hatta ahlaksız şeyler, bunu size karşı çağlar boyu oynanmış bu berbat oyunu bitirme kararınıza hizmet etmek için yapıyor.

İzin verin, size oyun kortunu anlatalım. Bir tarafta milyonlarca yarışmacı var, hatta milyarlarca. Diğer tarafta nispeten çok az. Ama az olanlar bir sır biliyorlar. Bu sır da, çoğunluğun gücünü sahibine karşı nasıl kullanacaklarını bilmeleridir. Onlar, rakiplerinin müthiş gücünü biliyorlar ama hem o gücü saklamakta, hem de onu kullanmakta uzman oldular. Nasıl kazandıkları önemli değil, sadece kazanmaları önemli. Hiçbir kurala uymuyorlar. Tanıdıkları tek şey kendi çıkarlarıdır.

Onlar yalan söyleyecekler, aldatacaklar, hile yapacaklar, öldürecekler ya da gerekli gördükleri her şeyi yapacaklar, çünkü zihinlerinde sonuç, gerekli gördükleri tüm yolları haklı kılmaktadır. Yöntemleri, diğer ‘takımın’ (rakiplerinin) onlara bağımlı kalmasıdır. Sorunlar yaratırlar. Korku yaratırlar. İhtiyaç yaratırlar. Sonra da çözüm önerirler. İlginçtir ki, çözümler onları daha fazla kontrol ve söz sahibi oldukları pozisyonlarda tutar, diğer tarafa ise daha da az kontrol kalmıştır. Diğer tarafın kendi zayıflamasını inşa etmesini ve kendi zayıflamasının hesabını ödemesini sağlarlar. Hatta diğer tarafın kendi sonunu tasarlamasını, inşa etmesini ve ödemesini bile yaptırmayı becermişlerdir.

Bu konuda yeterince konuştuk, siz anladınız. Sizin gücünüz konusuna döneceğimizi söylemiştik ya? İşte burada ona dönüyoruz. Oyunu tarif etmek uzun sürdü. Nasıl kazanacağınızı anlatmak çok daha kısa sürecek.

İlk olarak hatırlayın, milyarlarcadan oluşan bir kolektifsiniz. İkinci olarak, kullanılan gücün size ait olduğunu hatırlayın. Buradaki güç sizsiniz. Dünyanın geldiği hali görün ve sorumluluğunu kabul edin. “Bakın ne hale geldik” ve sonra kişisel olarak bir karar verin. “Ben artık öyle olmayacağım” Ne olmayı istediğinizi bulun ve o hale gelmek üzere tüm dikkatinizi ve odaklanmanızı kullanın.

‘Gücünüzü geri alın’ diye yönlendirildiğinizde aslında anlatılmak istenen budur. Eğer yürüyüşlere katılmak, bir şeyler organize etmek, vs. istiyorsanız, bunda bir sorun yok. Ancak gerçekten tek gerekli olan şey kendi bilincinizi yükseltmenizdir. Gerçekten yalnız değilsiniz ve bu önümüzdeki günlerde çok açıkça görülecektir.

Okuduğunuz mesajlarda bir sıklık ve akış değişimi fark etmiş olabilirsiniz. Bunu ilerlemenizde bulunduğunuz yere dair bir işaret olarak görün. Ancak, şunu şimdi anlayın, ilerlemeniz kendi dışınızda bir yere gitmeniz değildir, içinize gitmenizdir.

Bu konuda büyük yardımlara sahipsiniz. Sadece bütün için en hayırlı şekilde olmasına izin verin. Hatırlamanız için bir şey daha: Özgürlüğünüz sadece güvence altında değildir, sizin deyişinizle “olmuş bitmiş” bir iştir. Çünkü artık olmadığınız bir şeyin kılıfının ardına saklanmayacaksınız.

***

Sevgili Dostlar, Konsey bu yazıda 3D oyunun kuralsızlık kuralını anlattı. “Biz ve onlar” aslında yok. Sadece bu oyunda rol alanlar var ve hepimiz her rolü çağlar boyunca denedik. Yelpazenin her açısında yaşamlarımız oldu. Bunu göz önünde tutmalıyız. Bu bir ayrımcılık mesajı değildir. Aksine, Konsey bireyin inanç ve davranışlarının bütünü nasıl etkilediğini ve genel gerçekliğimizi nasıl yarattığını anlatıyor. Artık istemediğimiz bu paradigmayı yıkmak, oyunu durdurmak da bize düşüyor, çünkü en başta onu yaratanlar da biziz.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2017 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

 1. Mor Alev merhaba,
  Artık geri dönüşü olmayan bi yola girdiğimi ve bu dünyadaki görevimin ne olduğu da senin sayende aşama aşama öğreniyorum. Teşekkürler , sevgiler 💜💜💜

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev
  Sayfani 8.00 gibi açtım bir yazı bulamadım. 11.00 de tekrar açarken içimden “her şeyin düzeleceğine dair” bir yazı ümit ettim ve sonra tarzının bu olmadığını hatırladım. Fakat senden gelen bu yazının başlığı bile beni havalara uçurdu. Okurken muthis bir cosku ile her kelimene onay verdim. Ihtiyacim olan tam da buydu. 12 Temmuz dan beri ben hayatımın kontrolünü elime almaya başladım ve enerjimi yükseltmek için cabaliyorum. Karşılığını da hafiften görmeye basladim. Negatif inanç ve korkularımin arka koltuktaki canavara nasıl destek olduğunu fark ediyorum . Bu öyle bir eş zamanlilik ki okurken gözlerim doldu. Kendi isteklerimi fark etmezsem onların yaratimina destek olan bir zombiden farkım kalmıyor. Ama şafak geldi. Ağustos 2016dan beri şafağı bekliyorum. Teşekkürler Mor Alev kendi adıma yaratima destek olmak icin elimden geleni yapmaya daha da şevkle devam edeceğim. Seni seviyorum.

  Beğen

 3. Gozlerim doldu okurken.Kendi yasamımda; buradaki çıkış yolunu uygulamaya calısırıyorum fakat donup dolasıp kendimi affedemediğimi farkedip oralarda takılıp kalıyordum.
  Şimdi içten içe, bunları farkedelim ve ona göre durusumuzu ayarlayalım diye oldugunu hissediyorum.
  Herhangi birsey yasadıgımda ve cıkıs yolu bulamadıgımda.Hah diyorum cıkıs yoluburada anda olmak.Kendi adıma bunu farkındayım ve kendime cekiduzen vermeye calısıyorum.

  Liked by 1 kişi

 4. Muhteşem muhteşem muhteşem.Beklediğim tüm mesajlar tam da zamanında yağmur gibi akıyor.
  Ve siz buna aracı olduğunuz için güzel yüreğinize şükran ve sevgilerimi sunuyorum.

  Liked by 1 kişi

 5. Gelen mesajlar mı artık daha net yoksa ben mi daha net anlıyorum bilmiyorum ama artık tümüyle idrak etmek beni mutlu ediyor. Teşekkürler…

  Liked by 3 people

 6. Bu sene her yayınlanan mesajı ve yazınızı -işte bu. yılın mesajı.- diye okuyorum, sonra bir sonraki -hayır.benim- diyor:)

  Bir kolektif bilinç daha ne desin, nasıl desin? Bireysel-toplumsal, ekonomik-siyasi, spritüel-tensel, hücresel-küresel-evrensel nereden bakarsak o alanı açıklıyor, aydınlatıyor, netleştiriyor.

  Siz de mesajın sonunda açıklamışsınız zaten, aksini düşünmüyorum yine de kelime olarak da, cümlelerdede olsa hepimizi ayırmaya kıyamadım. Kendimce ‘onlar’a kolektif egomuz, arka koltuklardaki deli sürücülere de ego dedim. Böyle deyince şunu da söylemeliyim; deneyimlerimden biliyorum ki ego da, sevecen, uyumlu, ona bişeycik olmayacağından emin, rahat olabiliyor. Kolektif egoyu da öyle görebileceğimden hatta bazı bazı gördüğümden eminim.

  Bu arada çok uzun süredir aynalık hizmeti almıyorum demiştim, meğer öyle bir servis de yokmuş zaten, bunu da mesajın ilk paragrafından öğrendim:))

  Çok teşekkürler ve sevgiler Mor Alev, Hepimize.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.