Beklentiler – Konsey (Mesaj 109)

Bugün, kanalımız başlıktaki konu hakkında bir sohbete dâhil oldu ve biz de bu konuda biraz daha konuşmak istiyoruz.

Sıklıkla gitmek istediğiniz, yolunuzun sizi ulaştıracağı yer hakkında beklentilere sahip oluyorsunuz. Bunu deneyimlemek istiyorsunuz. Bu benim için doğru yol mu? Bu, benim yapabileceğim en iyi şey mi? Neden “saplanıp kaldım”? Hiçbir yere ulaşamıyorum. Yıldım. Öfkeliyim. Bıktım.

Öncelikle şunu söyleyelim; eğer doğası ruhani olan bir yolculukta olmaya onay verdiyseniz ve bu yolculuğu bitirme kararı almadıysanız, o zaman yoldasınız. Ruhunuz, üst-ruhunuz, yüksek benliğiniz (arasından istediğinizi seçebilirsiniz)sizi bu anlaşmadan kolaylıkla çıkarmayacaktır. Sonuçta, burada bulunmanızın sebebi budur. Saplanmadınız. Peki, neden yılmış, öfkeli, bıkkınsınız?

Bir takım beklentileriniz var, değil mi? Ve bu beklentiler neye dayanıyor? Deneyiminize mi? Ya da sadece bir başkası gibi olmayı mı umuyorsunuz? Bunun inanmaya yönlendirildiğiniz gibi olmasını mı bekliyorsunuz? “Ben tüm o yogilerin sahip olduğu havalı yeteneklere sahip olmak istiyorum.” “Bunu görmek istiyorum.” “Şunu duymak istiyorum.”

Şimdi, geçmişte, çok az insan böyle kişisel değişimi pek çok yaşam boyunca çalışarak gerçekleştirdi. Belli bir guruya bir ay gidip aydınlanmadılar. Bir ruhani AVM yok. Pek ama pek çoklarınız hayalini kurabileceğinizden çok daha fazla ilerleme kaydettiniz. Ancak böyle bir ilerleme, bu şekillerde ölçülebilir değildir.

Yukarıda bahsettiğimiz yılmayı, öfkelenmeyi, bıkkınlığı rahatlatmayı kolaylıkla birkaç kelime ile anlatabiliriz. Fark ettiniz mi, yapmak o kadar kolaydır demedik. Rahatlamak için basit bir kavramı uygulamaya kararlı olmak gerekiyor. Ancak böyle bir emek vermeye kesinlikle değer.

Gerçekte yeni bir varoluş şekline geçtiğinizde hayatınızın nasıl olacağı konusunda hiçbir fikriniz bulunamaz Neden? Çünkü oraya hiç gitmediniz ve sizlere anlatılan her şey kulaktan dolmadır. Siz, şimdi kendinize özgüsünüz ve öyle olmaya da devam edeceksiniz.

Beklentilerinizi diğerlerinin gözlemlerine dayandırıyorsunuz. Sadece yüzeyi görüyorsunuz, gerçekliği değil. Gerekten neye ihtiyacınız olduğuna dair hiçbir fikriniz olmadan istediğinize karar verdiğiniz şeylere dair beklentileriniz var. Ve anında ödüllendirilmek istiyorsunuz. Bu doğru değil mi? Bir de üstüne üstlük, rahatsız hissediyorsunuz… Çünkü daha önce hiç burada bulunmadınız.

BENLİĞİNİZ, – büyük harflere dikkat ediniz – BENLİĞİNİZİN amacı için neye ihtiyacınız varsa onu size sunacaktır. Önce bütün ihtiyaçlarınıza sahip olmanızı sağlayacaktır, eğer ihtiyaçlarınız varsa. Fakat bu bilgi bile yılmayı, öfkelenmeyi, bıkkınlığı yatıştıramaz. Ancak, sihirli bir formül var.

Ama önce, bu hislerin size ne yaptığını açıklayalım. Bedenin sonu gelmeyen dertlerle yaşamasına sebep oluyor. Hücreleriniz için sahip olmak istemeyeceğiniz bir kimyasal çorba hazırlıyor ve bu da her seferinde bir damlayla sizi hasta ediyor.

Peki, hücrelerinizin kimyasal bir “ölümsüzlük yemeği” içinde yaşamasını ne sağlar? (Mor Alev: Ambrosia, mitolojide Tanrıların ölümsüzlük yemeğine verilen isim) Ne sizi daha güçlü, sağlam, sağlıklı ve genç kılar?

Ya belli bir sonucu bekleyerek – ve yılgın, bıkkın, öfkeli hissederek – harcadığınız zamanı yaptığınız ilerlemeyi kutlamaya harcasanız? Ya bir zamanlar bulunduğunuz yerden sonra ulaştığınız andaki yere teşekkür etseniz? Nasıl olur? Bu, tamamen farklı hisler ve duygular üretecektir, o hisler ve duygular da tamamen farklı beden kimyasına yol açacaktır. Ve söz veriyoruz, “ilerlemeniz” de muazzam şekilde hızlanacaktır. Ama büyük ihtimalle o kadar mutlu olacaksınız ki, ilerlemeniz de pek umurunuzda olmayacak. Bir deneyin. Seveceksiniz.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2017 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

5 comments

 1. Merhaba, Beklenti var doğru. Ama bu bende öfke halinde değil. Daha yumuşak ve daha iyi nasıl yapabilirim sorunları ile birlikte. Ne yaparsam daha iyi olur? Hatta son günlerde o kadar çok şeyi istiyorum ama sonra zihnim dur biraz daha sabret et diyor. Acele etme. Sana akışında gelecektir zaten. Yada gecikmekten korkma diyorum. Gerçeği deneyimlemek için yolda olduğumuzun farkında oldum bir kez daha yazınızla ve şunu sordum. Gerçeği görüp sonlandırmaya yolcuğuna hazır mısın?
  Gerçeği herkes aynı mı görecek.? Yoksa herkesin deneyimi farklı mı olacak sevgili Moralev? Konsey’e, Ron Head’ e, size ve burada olan herkese sonsuz teşekkürlerimle…

  Beğen

 2. Ben mesajın son ve sanırım en önemli yerini anlatamadım🙈😁

  Beğen

 3. ne kadar tutarlı, neşe keyif coşku şükran sevgi… odağımızı ve radarımızı değiştirme zamanı… didik didik ettiğimiz korkuları şikayetlenmeleri söylenmeleri kibrimizi ve sonra da ortaya çıkan suçluluk döngülerini bir kenara bırakıp, onlara da teşekkür ederek, şimdi neşeyi coşkuyu esenliği didik didik etme zamanı… bunu öğrenmezsek maalesef yolculuğumuzda öğrenene kadar bir “duraklama” kaçınılmaz diye hissediyorum. Düzelteyim; benim yolculuğumda 🙂
  Ve bir de GÜVENMEK… olan herşeyin olması gerektiği gibi olduğuna, olacak herşeyin de tam da ihtiyaçlarımız için şekillendiğine! çünkü çoktan yaşamın ritmine uyumladık kendimizi…
  Sevgiler…

  Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.