Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu – 15 Aralık 2013

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır.

Star gazingArkadaşlar, yaşadığımız günlerde gökyüzü olaylarının hayatımıza olan etkileri gün geçtikçe büyüyor. Nisan ayında başladığım bu yazıların bir iki tutulma, ekinoks ve gündönümü yazısı olacağını zannetmiştim ama üst üste açılacak portalları, yıldızların şimdiye kadar çok ender görünen dizilişlerini ve gökyüzünün bizimle böylesi güzel bir işbirliği içine gireceğini hiç hesaba katmamışım. O yüzden bu yazılar için yeni bir kategori açıyorum, eski yazıları da bu kategori altında bulabilirsiniz. Ve pek yaratıcı olmasa da bu yazılara artık “Gökyüzü ile Yükseliş Raporu” adını verdim. Bu yazılarda Yıldızlar, Gaia ve Evrenin çeşitli enerjilerle yükselişimize katkıda bulunması hakkında her türlü bilginin özetini bulabileceksiniz. Bu yazılar sadece astrolojik öngörüleri değil, tabiat enerjileri ile ilgili pek çok ek bilgi ve benim yorumlarımı içerecek. Şimdi şu yaşadığımız günlerde ne olduğuna bir bakalım:

Kutsal Erkek Enerjisi En Sonunda Dünyamıza Geliyor

Hepimiz, kadın ya da erkek, hem kadınsı enerjiyi hem de erkeksi enerjiyi taşıyoruz. Önemli olan bu enerjilerin en yüksek düzeydeki dışavurumunu yaşamaktır. Şimdiye kadar binlerce yıl bazı istisnalar hariç erkeksi enerjinin en düşük dışavurumlarını yaşadık – şiddet, savaş, güç mücadelesi, böbürlenme, vs. gibi. Bu özellikle baskın kadınsı enerji taşıyan varlıkların ezilmesi ile karşımıza çıktı, yani kadın ve çocukların ezilmesi, köleliği ve bastırılması gibi. Kutsal Feminen, Kutsal Dişi ya da Kadınsı enerji geçen yüzyıl yeryüzüne geri döndü, alınması gereken çok yol, yapılması gereken çok iş vardı ve bu hala daha sürüyor. Ancak, en azından dünyanın büyük kısmında kadınların seçme ve seçilme hakları kazanıldı, medeni ülkelerde cinsel ayrımcılık suç sayılmaya başlandı, çocuklarımıza okula gitme özgürlüğü tanındı. Ama bugünkü konumuz Kutsal Dişi değil. Bugünkü konumuz 22 Kasım tarihinden itibaren Kutsal Erkek enerjisinin yeryüzüne inmiş olması. Kutsal Erkek binlerce yıldır kış uykusunda gibiydi. Erkeksi enerji korur ve savunur. Güvenlik ve mutluluğu sağlamak için iskelet yapıyı kurar ve bunu yapabilmekten neşe ve keyif alır. Şimdiye kadar insan beyninin esaretinde kilit nokta düşük erkeksi enerjiydi. Bundan sonra pek çok yerde Kutsal Erkekten bahsedildiğini duyacaksınız. Bu uzun zamandır beklenen ve arzulanan bir değişim. Genelde, Kutsal Erkek enerjisi bilincimizdeki eskiden kalma sorunları çözümleyecek, doğadan kopuk yaşadığımız dünyamızda yeniden doğaya dönüşü göreceğiz. Kutsal Erkeğin getirdi kalp açıklığı ile negatif durumlar, tartışılan konular ve sevmediğimiz insanlarla olan sorunlar bizi eskisi kadar rahatsız etmemeye başlayacak. Kutsal Erkek gelenekselleşmiş çekişmeler ve anlaşmazlıkları herkesin görüşlerine yer vererek etkisiz hale getirecek. Çünkü açık kalbin kökleri toprağa bağlıdır ve böylece hiçbir şey tehditkâr değildir.

6aab20bee32720948fa6951a66fcb84bBu durum hepimiz için biraz garip ve tanımadık olabilir. Çözümlerin gelmesi, bu enerjinin yerleşebilmesi için yer yaratmalı ve esnek olmalıyız. Kutsal Erkek doğal olarak neyin kabul edilebilir, neyin kabul edilemez olduğunu bilir ve kendine güvenle kabul edilemez olanları reddeder. O şeyler ise gereksiz parçalar gibi düşüp dağılır ve yok olur. Bu enerji hayat için yeni bir yapı, yeni bir iskelet kurmaya başlıyor. Bu dönemde özellikle sosyal bilim uzmanları ve tarihçiler olanlara çok dikkat etmeli ve olanları not almalı çünkü gelecekte bu değişim döneminden çok bahsedilecek ve pek çok devrim yaratan yaratıcı proje ortaya çıkacak.

Günlük hayatımızda bu enerji kesinlikle etkisini göstermeye başlayacak. Hanımlar, eşleriniz, erkek arkadaşlarınız, ailenizin erkek üyeleri ve iş arkadaşlarınızda bu değişimi önce şaşkınlık, huzursuzluk ve ne yapacağını bilmeme olarak görebilirsiniz. Bazılarında ters tepkiler olabilir. Eski “Erkek” alışkanlıkları, eğitimleri, bakış açıları ve geleneksel davranış şablonları erkeklerin hiç işine yaramayacak, onlar artık bitti. O yüzden eskiye bağlı kalmakta ısrarlı olanlar üzülecek. Erkekler kendilerini yeniden yaratmak zorundalar. Ancak Kadınlar da bu değişimi yaşayacak, ilişkilerinde yeni çözüm yolları bulmalı ve içlerindeki erkek enerjiyi doğru yönlendirmeliler. Pasif-agresif dönemi de kadınlar için sona erdi. Hem iç hem de dış dengenin sağlanması için kadınlar da geleneksel rollerinden kurtulmalı. Bunu özellikle maddi özgürlük alanında göreceğiz. Ortak yaşam gerçekten “ortaklaşa” yaşanacak. (Konu ile ilgili detaylı bilgileri The Oracle Report web sitesinden ve The Astrology of the Black Moon: A Guide to Healing the Shadow Side – Laura Walker kitabından öğrenebilirsiniz)

Mars Terazide: Havada Aşk Kokusu Var

vintage loveEvet! Kutsal Erkek enerjisi boşuna gelmedi. Bunların hepsi ilahi bir plan içinde işliyor. Terazideki Mars harika ilişki enerjileri getiriyor. Mars Savaş Tanrısı olarak tanınır ancak Mars aslında barış savaşçısıdır. Ben kendini barış savaşçısı diye tanımlayan bir kişi daha tanıyorum ki o da Archangel Michael. Terazideki Mars şöyle der: “Ben senin ne istediğini biliyorum. Ben senin ihtiyaçlarını duyuyorum.” Terazinin dengesinin bir parçası da kefelerin dinleme ve söyleme konusunda dengeyi sağlamaktır. Ne kadar alıyorum, ne kadar veriyorum? Ne kadar kendime bakıyorum, ne kadar sana bakıyorum? Yani artık ilişkiler daha önce de bahsettiğim yeni kurallarla çalışacak. Karşınıza beklenmedik fırsatlar ve karşılaşmalar çıkabilir, bu fırsatları açık bir kalple ve yeni ilişki kurallarına göre değerlendirin. Kalbiniz kırılmayacak ve hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Bu birleşme Temmuz 2014 e kadar sürüyor. Yeterince vaktiniz var, dengeye önem verin. Terazi yardımcınız olacak. Şimdi dışarıya çıkma zamanı, kendinizi olduğunuz gibi tanıtma zamanı, artık maskenizi atın kendiniz olmaktan gurur duyun, hazırsınız. İlişkiler çiçek açıyor… Sevgi ve denge bir arada.

Uranüs’ün geri yolculuğu sona erdi, sürpriz değişikliklere hazır olun!

Uranüs Temmuz ayından beri geri gidiyordu, bu hafta ileri gitmeye başlıyor. Geri giderken Uranüs “kişiselleşmeyi” getirir, uyanışları getirir, birden bire bir şeyleri anlarız, bilincimiz genişler. Önce gerçeği anladığımızda bir şok yaşarız, sonra durum içimizde bir hayranlık yaratır. “Bunu bilmiyordum, hiç bilmiyordum şimdi biliyorum, neden daha önce anlamadım, neden görmedim?” deriz. Bu iç değişimi tetikler. Şimdi bu değişim dışarıya vuracak. Altı ay ileri giden Uranüs sayesinde dış dünyamızda bilmediğimiz çok şeyi öğreneceğiz. Her şey mümkün. Birden bire şimşek gibi değişen şeyler görebilirsiniz. Ani olaylar olabilir. Güçlü pozisyonlardan istifa edenler, yeni ve beklenmedik anlaşmalar. Altı ay boyunca yaşanan iç devrim dışarıya yansıyacak ve bu yavaş olmayacak. Herkes içinde geliştirdiği yaratıcılığını, kendi benliğini dışarıya vuracak. İsyan, kendini ifade etme özgürlüğünü isteme gibi durumlar ve hatta devrim arzusu hem aile içinde, hem işte, hem de ülkeler çapında olası. Özellikle 25 Aralık ve 1 Ocak tarihlerine dikkat!

Ev, İş, Aşk ve Özgürlük: Hepsine Sahip Olabilirsiniz

astrological signsBu haftadan itibaren öncü burçlar arasında bir büyük kare açı altı ay boyunca bizlerle olacak. Öncü burçlarda kare açı “yaratma zamanına” işaret ediyor. Bu altı ay boyunca dört taraftan çekiştirileceğiz. Ve bu duruma bulduğumuz çözümler çok enteresan olacak, yeni bir hayat tarzı yaratacağız. Bir tarafta Mars/Terazi ikilisi birliktelikler ve sevgiye zaman ayırmamızı isterken, tam karşısında Koç burcundaki Uranüs özgürlük ve bağımsızlık peşinde. “Diğer insanlar mı, ilişki mi? Benim vaktim yok, ben tek başıma mutluyum, bağımsızlığım harika. İstediğim zaman istediğimi yapıyorum, ilişkiler insanı yavaşlatır, ruhunu köreltir” diyor. Bu arada Jüpiter Yengeçte (daha önce bu açıdan bahsetmiştik) evimizde olmak istiyoruz, evimizi güzelleştirmek istiyoruz, dışarıya çıkıp yeni insanlarla tanışmak yerine evde kendimize mükemmel bir yemek hazırlayıp yeni dekore ettiğimiz oturma odasında keyif çatmak istiyoruz. Ve onun karşısında da Venüs ve Plüton Oğlak burcunda. İş bizi çağırıyor, her zamankinden daha yoğun, daha meşgulüz. Maddi güvenceyi sağlamak, sorumluluklar, görevler hayatımızın en büyük parçası olmak istiyor. Peki, bu durumda ne olacak? İlişkiler, ev, iş ve bağımsızlık… Birbirine engel olabilecek dört şey. Bu altı ayın sonunda hepsine birden sahip olabileceğimizi öğrenmemiz gerekiyor. Zaman yaratıcı çözüm zamanı. İşinize vakit ayırıp eşinizi de memnun edebilir, bağımsız kararlar alırken evinizi de geliştirebilirsiniz. Sevgiye öncelik verin, bu size ihtiyacınız olan esnekliği verecektir.

21 Aralık Kış Gündönümü

2012 21 Aralık gününü hatırlıyor musunuz? Tam bir sene önce bu tarih hakkında herkes konuşuyordu. Bana soranlara büyük değişim olacak ama günlük hayatımız alıştığımız şekilde devam edecek diyordum, tabii ki bu kendi içinde bir paradoks gibi geliyordu diğerlerine. Ama bakın gerçekten de öyle oldu. Önümüzdeki Cumartesi gününe kendinizi hazırlayın. Şimdiye kadar olan en büyük portal açılacak. Bu konuda önümüzdeki günlerde yeniden yazacağım. Patricia Cota-Robles 21 Aralık 2012 de neler olduğunu ve 2013 enerjilerini bir radyo programında harika bir şekilde anlatmış. Bütün yaşadıklarımıza daha da iyi bir şekilde anlam verebilirsiniz. İngilizce bilen arkadaşlar, bu programın bağlantısı burada. Lütfen zaman ayırıp dinleyin, çok beğeneceksiniz.

Chile ~ Claudia Villanueva Ríos ~ SecretsDiğer Bilgiler:

17 Aralık Dolunay İkizler burcunda ve aynı gün Uranüs ileri gitmeye başlıyor. Salı günü bu konuda biraz daha yazacağım. Her dolunayda olduğu gibi bu dolunayda da ihtiyacınız olmayan şeyleri düşünün ve onları geride bırakmayı niyet edin.

Güneş Patlamaları hakkında defalarca yazdım. Patlamalar devam ediyor, bu ay Yay burcunun okları gibi kalbimize doğru gelen ışınlar diğer tüm enerjiler ve tüm gezegen dizilişleri gibi kalbimizi sevgiye açmak için kendi üzerine düşeni yapıyor. Tabiat harika bir varlık, Gaia’dan Kuyruklu Yıldız ISON’a, güneşimizden, sokağınızdaki ağaçlara, evinizdeki kedi-köpeğe kadar hepsi bizimle ve evrensel yükselişimiz için çalışıyorlar.

Bu rapor pek çok kaynak yardımıyla ve benim görüşlerim ve öngörülerimle yazıldı. Özellikle Tom Lescher, Carl Boudreau, Andrew Foss’a teşekkür ederim.

Mor Alev

Telif Hakkı©2013-2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2013-2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/

5 comments

  1. Yine Muhteşemsiniz sieze çooook!!! Teşekkürler bu güzel bilgileriniz için
    Sizinle Tanışmayı çok isterim ama Türkiye’de yaşamıyorum.Yazılarnızı merakla beklıyorum güzel bir haftasonu diliyorum selamlar

    Beğen

  2. Cok guzel bilgiler. Sali gunku yazinizi merakla bekliyorum. Tesekkurler.

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.