Evrensel Yasalar

Yeni Yazı Dizisi: Evrensel Yasalar

 Bu yazı dizisinin İngilizce telif hakları Linda Dillon ve Council of Love’a aittir. Türkçe telif hakları ise Mor Alev’e aittir. Kesinlikle bu format dışında, kopyalanarak ya da bütün olmadan yayınlanması ve bu formatın dışındaki başka medyalarda kullanılması yasaktır. Bağlantısını vererek ve yukarıdaki şartlara uyarak sosyal medyada paylaşmaya izin verilmiştir.

golden leafSevgili okuyucularım, bir süredir bu yazı dizisi üzerinde çalışıyorum. Bu sadece benim çalışmam değil, Council of Love, Linda Dillon, Suzanne Maresca ve InLight Radio ile ortak bir çalışma. O yüzden yazıları sizlere getirmek biraz vakit alıyor.

Bu yazı dizisinde 13 evrensel yasadan bahsedeceğiz, onları tek tek öğreneceğiz. Bu yasaların bir kısmı size tanıdık gelecek, örneğin Çekim Gücü Yasası, Yukarıdaki ile Aşağıdaki, İçerideki ile Dışarıdakinin Aynı Olması Yasası ya da dün biraz değindiğimiz Amaç Yasası gibi, kimi de benim de yeni öğrendiğim ancak tanıdık hissettiğim yasalar.

Evrensel Yasalar Ne İşe Yarar?

Evrensel yasalar bu evrenin kullanma kılavuzu gibidir. Asla değişmeyen, asla yenisi yazılmayan nedenler ve sonuçlar dizisidir. Topraktaki mineralden, uzaydaki asteroide, karıncadan insana, galaksimizin yıldızı güneşten nefesimizdeki oksijene her şey, her varlık bu 13 evrensel yasaya göre varlığını devam ettirir, değişir, dönüşür ve yaratır.

Neden Evrensel Yasalar ve Neden Şimdi?

Dünya yeni bir boyutta yaşamına devam ederken 3 boyutlu eski dünyanın zıtlık ve ayrımcılık bilincine dair insan yapımı yasaları tek tek ufalanıp parçalanıyor, geride sadece evrensel olan değerler kalıyor. Bu büyük değişimden geçerken bize sürekli olarak aslında “yaratıcı varlıklar” olduğumuz hatırlatılıyor. Biz burada, biraz şaşkın, biraz kırgın, istekleri ve arzuları bazen gerçekleşen ve bazen de tam olarak gerçekleşemeyen ya da arzularımızın tam tersini deneyimleyen varlıklar olarak “Nasıl bir yaratıcı varlığım ben?” diyoruz, “Dalga mı geçiyorsunuz?”. Aslında yaratmayı biliyoruz, hayatınıza bir bakın. Her şey sizin yarattığınız gibi, değil mi? Ama bizim sorunumuz istediğimiz şeyi yaratıp yaratamadığımız, işte bu konuda duvara tosluyoruz.

Evrensel yasalar bu çetin yükseliş zamanında kesinlikle yaşantımızı kolaylaştırmak ve yaratıcı becerimizi pekiştirmek için bize öğretiliyor. Bu konunun derinlerine girince göreceksiniz ki öğrenmekten çok hatırlamak gibi olacak beraber çalışmamız. Benim için öyle oldu. Bu yasalar yardımıyla daha rahat bir yaşama doğru yol alırken aynı zamanda etrafınızdaki insanlara da örnek olacaksınız, öyle olunca o kişiler de öğrenmeye başlayacak. Bu zincirleme uyanış sonucunda Yeni Dünya’ya ve onun ruhu Gaia’ya ayak uydurarak savaş, açlık, yokluk, kırık kalp ve umutlarla dolu eski zıtlıklar dünyasını geride bırakacağız. Bu yasaları anlarsak yaratma ve sorun çözme sürecimiz kısalacak, yaşam tarzımızda büyük değişiklikler olacak.

Herkesin Gözdesi Çekim Gücü Yasası Neden Beklenen Sonuçları Her Zaman Vermiyor?

Çekim Gücü Yasası 13 temel evrensel yasadan biridir. “Secret” filmi ve kitaplar serisi sayesinde 2000lerin başında çok insanı peşinde koşturdu. Bana hala olumlamalar, pozitif düşünce ve “Secret” öğretileri ile ilgili pek çok soru geliyor. Sonra “Secret’in Ötesi, Secret’in Söylemedikleri, vs.” kitapları ortalığı sardı. O filmin yaptığı çok büyük bir hizmet fiziksel gözlerimizin görebileceğinden daha fazlası olması fikrini büyük halk kitlelerine tanıtmış olması ve insanların “Secret” çılgınlığı geçtikten sonra da sorular sormaya ve gerçeği bulma çalışmalarına devam etmesidir. Ama Çekim Gücü Yasası büyük çoğunluğa istediğini veremedi çünkü 12 adet daha evrensel yasa var ve tüm yasalar birlikte çalışıyorlar. Evren insanoğluna başka, tahta masaya başka yasa uygulamıyor, bu gemide hep beraberiz, -tüm varlıklar bir aradayız, evet “tahta masa” dedim, çünkü onlar da bu evrenin bir parçası!

0bad60f2a1c67bc4e3c5a205694fb518Evrensel Yasalar Yazı Dizisine Emeği Geçenler:

Bu yazı dizisi eğer Linda Dillon ve Council of Love olmasaydı yazılamazdı. Linda 1984 de geçirdiği bir trafik kazasından beri yüksek varlıklarla ve meleklerle çalışıyor. Çalıştığı grup kendine Council of Love adını vermiş, bu grupta Gabriel ve Michael başta olmak üzere tarafımızdan bilinen tüm baş melekleri, St. Germaine, İsa, Buddha, El Morya, Sanat Kumara, Quan Yin gibi yükselmiş ustaları ve hatta Einstein ve Tesla gibi bilim insanlarının yüksek benliklerini de sayabiliriz. Bu şemsiye grup Linda’ya ulaştıklarında kendisinin bir hayat kontratı olduğunu ve eğer kabul ederse yükseliş süreci boyunca verilecek mesajları insanlığa iletmesinin hayatının amacı olduğunu bildirmişler. Linda benim tanıdığım ve bence şu anda yeryüzünde en saf ve katıksız şekilde bu varlıklardan mesaj iletebilen bir avuç kişiden biri. Linda’nın kendi ruhu da son derece bilge ve görevine büyük titizlikle bağlı. Ve hatta bana bu yazıları oluşturma izni verdiğinde biraz şaşırdım, çünkü detayları ve benim yorumlarımı dil farkı yüzünden %100 kontrol edemeyecekti. Linda’nın Council of Love ile yazdığı iki kitabı var: “The Great Awakening: The Ultimate Primer” – kesinlikle tavsiye ettiğim bir kitap, Good Reads listemde bulabilirsiniz. İkincisi ise henüz Amazon Kindle’da yayınlanmadığı için okuyamadığım ama çıkar çıkmaz okuyacağım “The New You, Emerging Into The Brilliance of Humanity’s Heart Consciousness”.

Suzanne Maresca benim iyi bir dostum ve kendisi Golden Age of Gaia’da editörlük yapıyor. Bu yazı dizisine halkı temsil eden soruları Sanat Kumara’ya sorduğu için büyük katkısı var, bazen saat farkından dolayı benim bulunamadığım zamanlarda benim adıma da sorular yönelttiği oluyor. Suzi aynı zamanda InLight Radio’da talk show sunucusu, bir şaman ve bir sanatçı.

Sanat Kumara bu yazı dizisinin hamisi ve evrensel yasaların yeryüzü insanlarına iletilmesinden sorumlu. Buraya yazacağım pek çok bilgi direkt Sanat Kumara’dan gelecek. Sanat Kumara bizim Gezegensel Logosumuz, yani bir bakıma bu gezegende olanlar, insanoğlu ve tüm varlıkların lojistik ihtiyaçları, Gaia’nın ihtiyaçları, Dünya ve üzerindeki varlıkların Yükselişinden sorumlu. Sanat Kumara dünyadaki hayatlarından birinde kullanmış olduğu ismi halen kullanmayı seviyor: Raj. Ancak o bir Venüslü yükselmiş usta, yükselişini tamamladıktan sonra öne çıkıp yeni bir görev istediğinde kendisine bizim gezegenimizin sorumluluğu verilmiş. Kendisi görevini şöyle açıklıyor: “Bunu dev bir inşaat projesi gibi düşünün, hem insanlara rahat evler, okullar, mutlu olacakları parklar, ihtiyaçlarını alabilecekleri pazarlar sağlayacaksınız, hem de kaldırım, yol, su, temizlik gibi ana ihtiyaçlarını yöneteceksiniz.  Şimdi bu dev inşaat projesini bu gezegene uygulayın, işte benim görevim tüm bu ihtiyaçların ve Yükselişinizin evrensel kanunlara uygun şekilde karşılanmasını sağlamak.”  Bir anlamda hepimiz Raj’ın ekibinin bir parçasıyız ve hepimizin Yükseliş’in gerçekleşmesinde görevleri var ve hiçbir görev diğerinden büyük ya da küçük değil.

Raj baş melek Gabriel ile çok yakın çalışıyor ve çalıştığı ışın boyu Gabriel gibi altın rengi.

Hakkında konuşacağımız ilk evrensel yasa “Amaç Yasası” olacak.

Mor Alev

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte sadece internette paylaşmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/