Yükseliş - Büyük Uyanış

Yaşananlara Bir Anlam Verebilmek (1)

Dünya şu anda bu ülkede yaşadıklarımıza bir anlam verebilmek için çalışıyor. Analistler, eksperler ve gazeteciler makale üzerine makale yazıyor. Ama hemen hemen kimse olaylara şu anda bizim bakacağımız pencereden bakmıyor. Bu blogun hayatına başladığı ilk günden beri yazılanlara ve gelen mesajlara bakarsanız aslında olanlara hiç şaşırmamamız gerekiyor.

Tüm olanlar ilahi planın bir parçası

bbde551f8af650107efda7dd185e8843Büyük çoğunluk 21.12.2012 de bir günde büyük değişim bekledi. Ancak insanların çoğu binlerce yıldır öngörülen bu değişimi tamamen yanlış anladığını söyleyebiliriz. Evrensel açıdan değişim oldu bitti bile, biz galaksinin merkezi ile bir hizaya geldik ve 100 yılı aşkın süredir ve özellikle son 5 yıldır Dünyaya gelen enerjiler yavaş yavaş artıp değişirken, 2012 sonunda bu hizalanmayla tam hız değişimin içine girdik. Ancak bizim değişimi şu anda yaşadığımız 3 boyutlu Dünyamızda fark etmemiz zaman alıyor. Enerjiler bizi iç dünyamızda, kişisel ilişkilerimizde, sosyal hayatımızda ve iş hayatımızda değişim yapmamız için zorluyor.

Archangel Michael Mart 2013 den beri bize şu mesajları veriyor:

‘Artık insanlığın Yeni Dünya’yı yaratmaya başlamasının zamanı geldi. Fiziksel vücudunuzda ve enerji vücudunuzda yapılan ilk ağır geliştirme çalışmalarının sizi bir iyi bir kötü hissettirmesine dayandınız. Ve şimdi buraya gelmenizin gerçek sebebini, asıl yapmanız gereken işe başlamanız gerekiyor.’ (1)

‘Enerji alanlarınızda o kadar çok modifikasyon oldu ki neredeyse hepiniz muazzam bir şey olmuş olduğunu içten içe biliyorsunuz. (Mor Alev: 11 Kasım, 12 ve 21 Aralık 2012 de gerçekleşen enerji değişimlerinden bahsediyor) Ve sadece bu değişimi görmezden gelmeye kesin kararlı olanlar bu önemli olayı inkâr etmekteler.(2)

‘Dünya uzayda bir başka boyuta geçiyor ve bu hareket ilahi hükümle olduğu için de hiçbir şey ona engel olmuyor, olamıyor. Dünya uzaydaki yeni yerine yaklaştıkça, tüm zamanlar bir tek noktada birleşecekler. Sıfır noktasının gerçek anlamı budur. Bu noktadan itibaren yine sınırsız olasılıklar ortaya çıkacak ama 3 boyutlu dünyanın taşıdığı tüm olumsuzluklar geride kalacaktır. Bu zaman biz konuşurken hızla yaklaşıyor. Bu noktaya vardığınızda, tüm dünyanız tamamen değişmiş olacak ve siz de onunla birlikte değişeceksiniz.’ (3)

‘Size söylemiştik, hareket başlayınca her şey çok çabuk hızlanacak. Ve, hareket başladı ve hızlanmak üzere. Biz sizin sürekli baş dönmesi yaşamanızı istemiyoruz. Daha da önemlisi biz aynı zamanda başlamak üzere olan olaylardan korku ya da kızgınlık yaşamanızı istemiyoruz. Bu mesajın en önemli amacı bu. Yıllardır gerçekleşecek olan bu değişiklikleri size haber veriyoruz. ‘Hadi artık! Biz hazırız!’ dediğinizi duyduk. Siz burada eş-yaratanlarsınız. Ve siz bunu kendiniz getirdiniz, aynı size söylemiş olduğumuz gibi. Şimdi ‘Oh, hayır! Şimdi ben ne yapacağım?’ demeyin. Omlet yapma zamanı geldi ve siz yumurtaları kırıyorsunuz.’ (4)

‘Bahar şimdi burada, en azından kuzey yarımkürenizde ve baharla değişim geliyor. Ve enerji diyor ki ‘Değişim GELİYOR!’ Gerçekte bu Cennetin emri ve sizin emriniz. Şimdi değişim yaratmakla ilgili öğrendiğiniz her şeyi hatırlamanın zamanı. Size şunu söyleyelim: Siz hazırsınız, yoksa bunlar olmazdı. Ancak, sizin tarihinizdeki generallerin dediği gibi en ince yapılmış planlar bile ne ile karşılaşacağınızı kapsayamaz. İşte bu yüzden bu kadar muhteşemsiniz. Çünkü ne olursa olsun siz çaresini bulacaksınız. Lütfen daha iyisini fark edene kadar rüyanıza sıkı tutunun ve daha iyisini bulacaksınız. Sonra yeni rüyaya sarılın… Dışlamak ve intikamın bugün artık hiç yeri yok. Dâhil etme ve rehabilitasyon sizin söyleminizle ‘rağbet görüyor’. Bazı büyük şeyler çoktan olmaya başladı ama size söylüyoruz, bunlar tepenin zirvesindeki küçük kartopları. Tarihinizin bu sayfasına bir işaret koyun. Gelecekte bu dönemden sık sık bahsedeceksiniz, özellikle birileri size ‘Ama hiçbir şey değişmiyor!’ dediğinde.’ (5)

‘Gerçekten başlamaya hazır mısınız? Yarın her şey kopup dağılsa, sahiden hazırım diyebilir misiniz? Çünkü sevgili dostlarım, yarın burada’ (6)

‘Eğer değişim hareketinde yerini alanlardan değilseniz, üzülmeyin. Sizin kendinize ait gelişiminiz de gereken bilinç değişiminin bir parçası. Şimdi durmayın dostlarım. Aslında şimdi iki misline çıkmanın, tekrardan onaylamanın zamanı. Herkes aklını kaybeder gibi görünürken kendinizinkini nasıl yerinde tutacağınıza karar verin. Hayat biraz mide bulandırıcı olacak çok yakında. Umudunuzu kaybetmeyin. Diğer taraftan sağ salim çıkacağınıza güvenin. Ve o zaman da, size söz veriyoruz dünyanızdaki her kişiye şefkatle bakılmasını sağlayacak bir sistem yaratmış olacaksınız – aynı hayallerini kurmuş olduğunuz gibi.’ (7)

İşte arkadaşlar, olmakta olan çoktan planlanmış, sizin, benim ve tüm ortak bilincin Tanrı, melekler ve rehberlerle masaya oturup anlaşmış olduğumuz değişiklikler. Ve hepimizin bu değişimde bir rolü, bir görevi var.

Geçirmiş Olduğumuz Tutulma Döneminin Etkileri

578596_490010277727693_2083816885_nMichael dedi ki:

‘Bugün üç tutulmanın ortaladığı bu ayda gelen en yeni enerji akımını konuşacağız. Bu zaten daha önce hiç görülmemiş hızla oluşan toplumsal değişimleri daha da hızlandıracak. Bazıları bu yüzden sersemleyip şaşkına dönecek… Aynı zamanda bu enerjiler çok yakında evreninizde öyle değişiklikler yaratacak ki sizin iç evrimleşmenizi gerçekleştirecek ve niyet ettiğiniz, Kutsal Yaratıcıdan istediğiniz, hayalini kurduğunuz dış şartları da getirecek. Hep 3 boyutla var olanı kabul eden sizler -şu anda da gerçekleşmeye devam eden- gördüğünüz değişimin hızından çok etkilenebilirsiniz, ancak size söylüyoruz bu ufukta gelmekte olanın yanında hiç bir şey. Her şeyde olduğu gibi bir değişiklik birkaç başka değişikliği başlatacak ve etkisi bir çığa dönüşecek. Bazılarınız bu gelen çığı hissetmeye başladı. Kendinizi hazırlamaya çalışıyorsunuz. Rahatlayın ve keyfini çıkarmaya hazırlanın sevgili dostlar, çünkü gelmekte olana hazırlanmanızın imkânı yok.  Çok yakında göreceğiniz sadece bir iki şeyle dünyanız alt üst olacak ve ufukta gelmekte olanlar bir iki şeyden fazla.(8)

Bu alıntı da benim kendi makalemden:

‘Tutulmalar kumandadaki hızlı ileri alma tuşu gibi davranırlar. Hayatınızın ihtiyacı olan yerlerde olayları hızlandırır ve ruhunuzun buraya asıl yaşamak için geldiği deneyimleri önünüze getirir. Bazen tutulmalarda çok önemli ve elle tutulur olaylar yaşanır. Hayatınız sonsuza kadar değişir… Tutulmalar kesinlikle bir yol ayrımı getirdiği ve içimizde ya da dışımızda düzeltilmesi gereken bir sorunu aydınlatıp ortaya çıkardıkları için insanlar arasında bir telaş ve endişe kaynağı olabilir. Ancak, tutulmalar kesinlikle cennetten çıkmadır ve kendi başına yapamayacaklarımızı yapmak için bize yardım ederler. Gitmekten korktuğumuz yerlere gitmek için bizi arkadan iter ve aslında korkulacak bir şey olmadığını görmemizi sağlarlar… Bu dönemin geldiğini bilmek aynı zamanda etrafımızda olacak olan ve tamamen gelişigüzel görünen kaos ya da kargaşanın aslında incelikle planlanmış, çok organize bir ruh değişimi ve transformasyonu gerçekleştirdiğini bilmemize yarar.’ (9)

Tom Kenyon geçtiğimiz Nisan ayında Türkiye’ye geldiğinde seminer sırasında ona şu bilgiler verilmişti:

‘Bu ‘ses mesajı’ İstanbul’da Nisan 13, 2013 de verilen bir eğitimde canlı kaydedilmiştir. Bu ses meditasyonunda odaklanılan nokta kalp çakrasıydı ve ben bu seslerin dev İstanbul şehrinin altındaki tüneller ve geçiş noktalarından yayılarak geldiğini hissettiğimde şaşırdım. Bana açıkça verilen duygu ise hem bu tarihi şehrin coğrafi konumu hem de Avrupa ve Asya arasında bir köprü olarak taşıdığı benzersiz enerji sebebiyle bu seslerin İstanbul’dan dünyanın geri kalanına yayınlandığıydı.’

Bu arada ses meditasyonunun bir noktasında Tom Yeryüzü Koruyucusu dediği antik zaman öncesi eski varlıklar tarafından karşılandığını ve bu varlıkların her birinin dünyanın son derece köklü bir değişimden geçeceğini, bunun şu anki hayat tarzımızı tamamen değiştireceğini bildirdiklerini söylüyor. Tom değişikliklerin ne ve nasıl olduğunu bilmediğini, ancak insanlığın bu dönemden geçebilmek için çözümlenmemiş duygusal yaralarıyla yüz yüze gelip onları dönüştürmesi gerektiğini bildirdiklerini anlatıyor.(Benim anladığım kadarıyla yaraları sevgiye dönüştürmekten bahsediyor) (10)

Yani dışarıdan kargaşa ve kaos gibi görünen bu dönem aslında gerekli bir temizlik. Eskinin süpürülüp bir kenara atıldığı ve yeniye yer açılan bir zamanı yaşıyoruz. Aslında bu hareket sadece ülkemize değil, Dünya’ya, galaksimize ve en sonunda da evrenimize hizmet ediyor.

Devamı  ‘Yaşananlara Bir Anlam Verebilmek (2)’ de.

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/