Günün Enerjisi

Hafta Sonu için Melek Kartı – Dışarıya Çıkın, Temiz Hava Alın

Archangel Jophiel0a1efffddd5c654ec410007f81847361

Dışarıya çıkın, temiz havayı içinize çekin, stresinizi atmak, yeni yaratıcı fikirler edinmek için doğa ile bağlantı kurun

Arkadaşlar, işte hala dün internette ve televizyonda gördüğümüz anlamsız vahşeti özümsemeye çalışırken Jophiel bizi dışarıya, parklara, bahçelere çağırıyor. Ve ben bu konuya dokunmak bile istemiyordum ama Jophiel istiyor!

Bu blog asla politik aktivizm için yaratılmadı. Olumsuz yaklaşımlar ve şikâyet de bu site için uygun olmayan frekanslar taşıyor. Ancak, hep söylediğim gibi yaşadığımız tüm fırtınalar, kargaşa ve kaos bizi uyandırmak için oluyor. Uyanalım! Ve gereği neyse, ne yapabiliyorsak, onu yapalım.

Şimdi dün size kişisel olarak yaşadığım şeyi anlatayım. Dün bambaşka bir iş için ailemle Taksim metro istasyonundan geçiş yapıyorduk. Yukarıya hiç çıkmadık, ama yine de kendimizi işin ortasında bulduk. Polis göz yaşartıcı bombalarla metro istasyonunu dumana boğduğunda orada yaşlılar, bebekler ve hastalar, astımlılar, sakatlar, çocuklar, işi gücü olup bir yere yetişmeye çalışanlar yani kısacası halk vardı. Ve bu beni tiksindirdi – bu kelimeyi bu blogda kullanacağımı hiç zannetmiyordum ama bakın işte oldu. Sonra eve varınca televizyonu açtım, daha da çok tiksindim. Biz bundan çok daha iyi yaratıklarız. Kendimizi en güzel şeylere layık görmemiz, birbirimize, çevremize kibar ve sevgiyle davranmamız gerekirken her gün daha da aşırıya kaçan tepkiler görüyorum. Siz de uyanın. İşte 2013 yani ‘Yıl 1’ böyle geliyor, daha da çok kargaşaya hazır olun. Derin zıtlıklar artık uzağımızda değil yanı başımızda. Şu anda saat öğlen 12 gibi. Güneş tam tepede, ışık ne kadar çoksa, ne kadar aydınlıksa gölgeler de o kadar karanlık oluyor. Gölgeleri aydınlatalım.

gaiaEğer gücünüz yetmiyorsa, eğer zıtlıktan hoşlanmıyorsanız (benim gibi), protestolara katılmak istemiyorum diyorsanız, yine de yapabileceğiniz çok önemli şeyler var. Gezi parkını, ağaçları, oradaki tüm insanları, doğaseverleri, orada yaşayan, çalışan kişileri, esnafı, işçiyi zarardan korumak için Michael’ın mavi ışığını gönderin. Şiddeti seven, kötüye kapılıp gitmiş, gözü dönmüş insanlara da Michael’ın gerçek, barış ve huzurun özünü içinde taşıyan mavi ışığını gönderin. Tüm o bölgeye aklınızdan Jophiel’in kozmik tozunu bugün özellikle serpin. Kesilen ağaçlara, vahşice kazılmış toprağa, o toprakta, o ağaçlarda yaşayan böcekler, bakteriler dâhil tüm canlılara, bizim için savaşan protestoculara, yaralılara, televizyondan seyredip üzülenlere, insanlığını kaybetmiş gibi davranıp saldıranlara ve hatta o polislere emir veren bencil insanlara, hepsine Raphael’in şifalı zümrüt alevini ve sevginizi gönderin.  Raphael’in yeşili yaraları sarsın, kalplerdeki gerçeği ortaya çıkarsın, benciller, şiddet-severler fikrini değiştirsin.

Bize deli diyebilirler, desinler! Duanın, sevginin ve ışığın ne kadar güçlü olduğunu bilmiyorlar. Sevgi ve ışık gönderin arkadaşlar, sadece Türkiye için değil tüm dünyadaki aktivistler, çevreciler ve Gaia için dua edin. Gaia bize ihtiyacımız olan her şeyi veriyor, onu sevin, ona iyi bakın. Üzerindeki nehirlerin temiz akması, balıkların sağlıkla üremesi, ekinlerin GDO dan uzak, sağlıkla büyümesi için, tüm canlı varlıkların sağlığı için dua edin.

Jophiel neden doğanın, parkların, bahçelerin ve hatta tek bir saksıdaki çiçeğin bile bizim için bu kadar önemli olduğunu şöyle anlatıyor:

‘Doğa ile bağlantı kurduğunuzda sizin hayat ritminiz evrensel kalp atışıyla551438_483747958353925_1821471168_n senkronize olur. Bu şekilde sizin de doğal zamanlamanız iyileşir ve doğru zamanda doğru yerde olmaya başlarsınız. Tabiata çıkmak ruhunuzu yeniler ve enerji düzeyinizi yükseltir. En başlarda kendinizi zorlamanız gerekse bile her gün dışarı çıkın. Tabiata çıktığınızda kokuları içinize çekmek, doğanın inanılmaz güzelliğini bir çim yaprağının ucundaki çiğ damlasında ya da dev bir ağaçta, ya da bir yaban çiçeğinde görmek için vakit ayırın. Kendinizin de doğanın bir parçası olduğunuzu bilin. Siz de doğa gibi, Gaia gibi çok güzelsiniz.’

Bu hafta sonu görevimiz dışarıya çıkmak ve gülleri koklamak arkadaşlar!

Bu arada oturduğunuz koltuktan doğru protestoculara verebileceğiniz destekler var. Örneğin: http://www.avaaz.org/en/index.php  – Avaaz güçlenmeye ve halkın sesi olmaya başlayan bir dilekçe sitesi. Şimdiye kadar pek çok çevreci başarıları oldu. Türkçe çevirisi de olan bu sitede pek çok dilekçe imzaladım, sizi de davet ediyorum.

http://www.avaaz.org/en/petition/Stop_the_police_violence_against_green_protesters_in_Istanbul_Turkey/?pv=4

http://www.avaaz.org/en/petition/Erdogan_End_the_crackdown_now/?bnpyKeb&v=25353

Başka fikirleri olanlar varsa lütfen yorumlar bölümüne yazın.

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/